W 2010 w Dubaj postawiono wieżę Burdż Chalifa którego wysokość wynosi 828 m. Był to najwyższy budynek na świecie. Ale dziś w wielu miastach jest budowa nowych, jeszcze bardziej złożonych i wysokich struktur. Szczególnie wiele takich budynków planuje się budować w bogatych krajach arabskich, w tym w Arabii Saudyjskiej.

W 2010 w Dubaj postawiono wieżę Burdż Chalifa , którego wysokość wynosi 828 m. Był to najwyższy budynek na świecie. Ale dziś w wielu miastach jest budowa nowych, jeszcze bardziej złożonych i wysokich struktur. Szczególnie wiele takich budynków planuje się budować w bogatych krajach arabskich, w tym w Arabia Saudyjska .

9 najwyższych drapaczy chmur w Arabii Saudyjskiej

Przyjeżdżając do tego wschodniego kraju, powinieneś zobaczyć takie wysokie budynki:

 1. Wieża Królestwa - ten wieżowiec zaczął się budować miasto jeddah w 2013 r. budynek ma 167 pięter, a jego wysokość to około 1 kilometr! Dokładne wymiary wieżowca będą jednak znane dopiero po oddaniu budynku do użytku. Budynek ten będzie częścią wielofunkcyjnego kompleksu, który ma zostać ukończony do 2020 roku.
 2. Kingdom Tower
 3. Wieza Capital Market Authority znajduje sie w Rijad . Ma 77 pięter, a wysokość budynku wynosi 385 m. Mieści się w nim nowe centrum finansowe i gospodarcze całego Bliskiego Wschodu.
 4. Capital Market Authority Tower
 5. Burj Rafał - ten budynek ma 68 pięter i 308 m wysokości. Planuje się, że zostanie wykorzystany jako luksus hotel licząca 350 pokoi.
 6. Burj Rafal
 7. Al-Faizalia to kolejny wieżowiec w kraju. Jego wysokość wynosi 267 metrów i 44 piętra. Hotel i biura znajdują się w wieżowcu.
 8. Аль-Файзалия
 9. Suwaiket Tower - wieżowiec o 46 piętrach i wysokości 200 m znajduje się w mieście Al-Khobar i jest najwyższym budynkiem we wschodniej prowincji Arabii Saudyjskiej.
 10. Suwaiket Tower
 11. Abraj al-Bayt - luksusowy, 120-piętrowy hotel Makkah Royal Clock Tower. Znajduje się w Mekka i jest jednym z najwyższych drapaczy chmur w Arabii Saudyjskiej. Wieżowiec jest również wykorzystywany do przyjmowania pielgrzymów, którzy przybywają tutaj, aby uczestniczyć w rocznym Hajj.
 12. Abraj Al Bait ZamZam Tower
 13. Lamar Towers - te bliźniacze drapacze chmur w Jeddah są wciąż w budowie. Jedna z wież ma wysokość 293 m (68 pięter), a druga - 322 m (73 piętra). Budynki są planowane i podziemne, które będą wykorzystywane do parkowania.
 14. Башни Ламар
 15. Burj Ar-Rajhi - rozpoczęli budowę tego wieżowca w Rijadzie w 2006 roku. Po ukończeniu budynek ten będzie czwartym najwyższym w całym królestwie. Wysokość tego 50-piętrowego budynku wynosi 250 m.
 16. Бурдж ар-Раджхи
 17. Narodowy Bank Handlowy , zbudowany w Jeddah, ma wysokość 210 m. Ten Islamski Bank Rozwoju ma 23 piętra.
Национальный коммерческий банк