Drugie święte miasto w islamie po Mekka jest Medina (Madīnat lub Medina). Odgrywa ważną rolę religijną i jest odwiedzany przez pielgrzymów podczas hadżdż. Wstęp jest dozwolony tylko dla muzułmanów.

Informacje ogólne

Drugie święte miasto w islamie po Mekka jest Medina (Madīnat lub Medina). Odgrywa ważną rolę religijną i jest odwiedzany przez pielgrzymów podczas hadżdż. Wstęp jest dozwolony tylko dla muzułmanów.

Informacje ogólne

Aby odpowiedzieć na pytanie, gdzie jest Medyna, powinieneś spojrzeć na mapę Arabia Saudyjska : pokazuje, że miasto znajduje się w zachodniej części kraju, w centrum Hidżazu. Ma żyzne ziemie, na których rosną liczne gaje palmowe i jest otoczona z trzech stron nisko góry . Najwyższy z nich nazywa się Uhud, jego wysokość przekracza znak 2000 m.

Карта

Całkowita powierzchnia osiedla to 589 metrów kwadratowych. km, a liczba mieszkańców wynosi 1 102 727 osób. Medyna nazywana jest miastem Proroka (Madīnat an-Nabī), ponieważ tutaj znajduje się dom Mahometa i jego grobu. W mieście tym ostatecznie zatwierdzono Koran i założono pierwsze państwo islamskie.

Podczas hadżdż w Medynie władze podejmują specjalne środki bezpieczeństwa, a ulice są patrolowane przez dodatkowe jednostki policji. We wsi są surowe prawa , którego nikt nie może naruszać. Na przykład zabrania się zbierać kwiaty, ścinać drzewa, łamać gałęzie, a nawet nie można zabić owadów. Wszystkie dzikie zwierzęta cieszą się statusem odporności.

W Medynie znajduje się Islamski Uniwersytet, który jest autorytatywnym ośrodkiem teologicznym świata muzułmańskiego. Tutaj jest 5 wydziałów, gdzie studiują podstawy religii.

Historia Mediny

W okresie przed-islamskim miasto nazywało się Yasrib i uważane było za główne centrum żydowskie na Bliskim Wschodzie. Ich pierwsze osady pojawiły się tutaj w okresie żydowskiej wojny Mojżesza z Amalekitami. Pozostałości murów i umocnień tego czasu zachowały się w Medynie. Później osiedlili się tu Arabowie, którzy nieustannie toczą wojnę z rdzennymi mieszkańcami.

Przeniesienie Mahometa do Medyny nastąpiło w 622 roku. Spędził tu 10 lat, w tym czasie Prorok rozpowszechniał islam, czytał kazania i zawłaszczył nowoczesne imię miasta, co tłumaczy się jako "miejsce, w którym czczony jest Allah".

Klimat

Na pogodę w Medynie wpływa lokalny półpustynny klimat. Średnia roczna temperatura wynosi + 28 ° C Od czerwca do września kolumna rtęci ma znak + 35 ° C, czasami może osiągnąć + 45 ° C

Opady są tu niezwykle rzadkie, średnia prędkość wynosi 50 mm. Deszcze idą w okresie jesienno-zimowym. Bliskość Morza Czerwonego ma wpływ na wilgotność, więc Europejczykom trudno jest pozostać w mieście. Najlepiej przychodzić tutaj od grudnia do lutego, kiedy ciepło spada i łatwiej oddychać.

Atrakcje Medyny

Zwiedzanie miasta nie jest uważane za część hadżdż i umrah, ale pielgrzymi wciąż przybywają tutaj z powodu głębokiego szacunku dla Proroka. Główną zaletą rozliczenia jest Muzułmańskie meczety . Najbardziej znane z nich to:

 1. Al-Masjid al-Nabawi (Al-Masjid an-Nabawi) - Meczet Proroka w Medynie. Pierwotnie na tym miejscu był dom Mahometa, a po jego śmierci zbudowano tu świątynię. Grób znajduje się pod zieloną kopułą. W świątyni znajduje się 10 minaretów, wysokość niektórych waha się od 70 do 104 m.
 2. Мечеть пророка Мухаммада
 3. Al-Kuba (meczet Al-Quba) to pierwszy meczet, w którym wzniesiono samego proroka Mahometa. Struktura była wielokrotnie przebudowywana, ale mimo to uważana jest za najstarszą na świecie. Dziś jego powierzchnia przekracza 135 tysięcy metrów kwadratowych. km.
 4. Masjid al-Qiblatain jest unikalnym meczetem z 2 mihrabami, które stoją przed Mekką i Jerozolimą.

Aby zrobić piękne zdjęcia miasta Medyna, turyści mogą wspiąć się na góry, gdzie znajdują się starożytne ruiny.

Руины

Istnieje również kilka muzeów:

 1. Muzeum Al-Madina - eksponaty zapoznają zwiedzających z przedislamską historią miasta, głównymi bitwami i epoką pierwszych czterech kalifów. Tutaj możesz zobaczyć różne bronie, stele, stroje narodowe itp.
 2. Madina Media Museum to muzeum miejskie, w którym mieści się wiele zabytków religijnych.
 3. Muzeum Koranu - w muzeum znajduje się 13 pokoi, w których można poznać historię powstania islamu, obejrzeć film i zobaczyć Koran napisany w różnych językach w różnych epokach.
Музей Корана

Zakwaterowanie w mieście

Zanim wyjedziesz do Medyny, zadbaj o zakwaterowanie z wyprzedzeniem. Oba mają charakter budżetowy hotele i luksusowe hotele. Cena dla nich wynosi od 30 USD do 150 USD dziennie. Najbardziej znane instytucje w mieście to:

 1. Pullman Zamzam Madina - pięciogwiazdkowy hotel, który ma 4 restauracje z kuchnią międzynarodową, bufet dla dzieci, prywatny parking, pralnię i pralnię chemiczną.
 2. Anwar Al Madinah Mövenpick - room service, internet, przechowalnia bagażu i sala konferencyjna są do dyspozycji gości. Personel mówi w 6 językach.
 3. Hotel Bosphorus - w obiekcie znajdują się apartamenty dla nowożeńców, istnieją udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz usługi prasowania ubrań.
Отель

Posiłki w mieście

W Medina, wiele restauracji, w których oferta tradycyjna kuchnia arabska . Szczególnie popularna jest potrawa z pieczonej jagnięciny z ryżem i rodzynkami, również warto spróbować lokalnej kawy i daktyli. Wieprzowina i alkohol tutaj nie znajdziesz. Do najbardziej znanych zakładów gastronomicznych należą:

 • Restauracja Arabesque - kuchnia międzynarodowa;
 • Restauracja Al Baik - halal;
 • Route 66 - menu amerykańskie;
 • At-tabaq to azjatycka restauracja odpowiednia dla wegetarian;
 • House of Donuts - kawiarnia z własnymi ciastami.
Ресторан

Zakupy

W Medynie znajduje się stary rynek (Stary Bazar), w którym można kupić żywność, przyprawy, ubrania, biżuterię i niepowtarzalne pamiątki . W centrum miasta znajdują się duże centra handlowe, na przykład Al Noor Mall. Istnieją place zabaw dla dzieci, atrakcje i wiele sklepów.

Шопинг

Jak dostać się do Medyny?

Przez osiedle znajduje się linia kolejowa łącząca główne miasta Arabii Saudyjskiej. W Medynie jest duży lotnisko . Zasadniczo latają tutaj lokalne linie lotnicze, ale czasami lądują również międzynarodowe samoloty.

Przed Mekką, Jeddah i Rijad Można tam dojechać samochodem na autostradach nr 15, 5 i 60 odpowiednio. Wynajem samochodu dla turystów będzie oferowany w specjalnych biurach. Ruch w tym kraju jest lewostronny i dość skomplikowany, więc trzeba być bardzo ostrożnym i ostrożnym za kierownicą.

Железнодорожный вокзал