Jeden z najciekawszych zabytków Ajmana to muzeum narodowe znajdujące się w starożytnej fortecy. Tutaj znajdziesz fascynujące wycieczka w życiu Arabów zapoznasz się z historią ochrony miasta przed inwazjami, a indywidualne ekspozycje powiedzą ci o pracy policji w Zjednoczone Emiraty Arabskie .

Historia twierdzy

Emirat Ajman jest mniej znany niż Dubaj lub Abu Dhabi , ale to on był zawsze uważany za strategicznie ważny dla Arabów. Oprócz rybołówstwa skoncentrowano się tutaj na uprawie pszenicy i zaopatrzeniu w wodę pitną. Miasto skutecznie broniło się przed atakami, a jedną z ważnych fortyfikacji była zawsze twierdza Ajman, która była także rezydencją władców emiratu.

Twierdza została zbudowana, aby chronić miasto pod koniec XVIII wieku, od tego czasu stała się domem dla miejscowych książąt. Trwało to do 1970 roku. W tym czasie stało się jasne, że nie ma już czego bronić, a władcy woleli przenieść się do wygodniejszego miejsca. Fort został przekazany policji, a do 1978 r. Znajdowała się tutaj główna komenda policji emiratu. Dopiero w 1981 roku na miejscu twierdzy otwarto muzeum historyczne Ajman.

Крепость Аджмана

Co widzisz w Muzeum Adżmana?

W przeciwieństwie do zwykłych muzeów, tutaj znajdziesz podróż w czasie rzeczywistym. Pierwszą rzeczą, która uderza w wyobraźnię po wejściu do sal jest unikalna podłoga wykonana z prawdziwego piasku. Natychmiast poczujesz, że jesteś na pustyni, a nie w chłodnych salach twierdzy. Aby poczuć ducha czasu, patrz, zanim zaczniesz wycieczki mały dokument. Opowiada o najważniejszych wydarzeniach historycznych w Emiratach Arabskich w zaledwie 10 minut.

Быт арабов древности в музее Аджамана

Następnie znajdziesz wiele różnych ekspozycji, w których odtwarzane są poszczególne części życia Arabów. Za pomocą figurek woskowych, ubrań i artykułów gospodarstwa domowego z tamtego czasu, zanurzysz się w klimat orientalnego bazaru, odwiedzisz bogatych i biednych mieszkańców Adżmanu, zobaczysz, jak władcy żyli w tych murach.

Восковые фигуры музея Аджмана

Oddzielne ekspozycje reprezentują bogatą kolekcję broni, biżuterii, kolekcję książek i antyków. Najstarsze eksponaty mają ponad 4000 lat. Wszystkie zostały znalezione w pobliżu miasta, kiedy w 1986 r. Zaczęły przepływać przez ropociąg Ajman.

Na pamiątkę kilku lat, kiedy twierdza była departamentem policji, tutaj jest ekspozycja opowiadająca o pracy policji. Poznasz kajdanki, broń służbową, charakterystyczne odznaki i inne przedmioty związane z życiem funkcjonariuszy policji.

Внешний вид форта Аджмана

Jak dostać się do Muzeum Adżmana?

Z Dubaju udaj się do Muzeum Ajman, które znajduje się Sharjah , możesz taksówką lub samochodem na trasach E 11 lub E 311 przez 35-40 minut. Jeśli nie masz samochodu, najlepiej jechać autobusem E400 do dworca autobusowego Union Square i jechać 11 przystanków do stacji Al Musalla w Ajamane, która znajduje się 1 minutę od hotelu. w odległości spaceru od muzeum.