Miasto Korfakakan w Zjednoczone Emiraty Arabskie Jest to najrzadsza oaza dziewiczej przyrody, spokojne i spokojne miejsce łączące powierzchnię wody, błękitne niebo otoczone górami i złotym piaskiem.

Informacje ogólne

Korfakkan jest również nazywany Khor-Fakkan, Haur-Fakkan, a nawet Abi-Televis, tak wiele nazw nosi jedną z enklaw Sharjah , znajduje się w emiracie Fujairah . Jego nazwa pochodzi od arabskiej "Zatoka dwóch szczęk" Korfakkan otrzymał od zatoki, znajduje się między górskimi przylądkami, pozostawiając morze. Populacja nie przekracza 15 tysięcy osób. Główną działalnością mieszkańców jest uprawa warzyw, owoców i rybołówstwa. Lokalizacja niesamowitego miasta Korfakkan można zobaczyć na mapie ZEA na zdjęciu poniżej.

Вечерний Корфаккан

Tło historyczne

Korfakkan po raz pierwszy wspomniano w zapisach z 1550 roku, wykonanych przez włoskiego Gasparo Balbi. W dzienniku okrętowym statku "Meerkat" opisano fort położony na wschodnim wybrzeżu ZEA. Opisano wioskę z dużą ilością naturalnych darów i dobrym źródłem słodkiej wody. Podczas konfliktu zbrojnego między Persją a Portugalią port Korfakkan został praktycznie zniszczony, a później przywrócony przez Portugalię. W 1737 r. Imperium Omanu, w sojuszu z Holandią, wypędziło Portugalczyków z tego wybrzeża. Podczas wykopalisk na terenie Korfakkan odkryto całą osadę, zanurzoną pod wodą i datowaną na II tysiąclecie pne.

Набережная

Klimat

Klimat Korfakan w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest subtropikalny i prawie zawsze przy dobrej słonecznej pogodzie. Dekada deszczowych dni trwa od grudnia do lutego. Na wysokości lata w lipcu i sierpniu temperatura powietrza osiąga + 50 ° C. Najbardziej odpowiedni okres odpoczynku to wrzesień-maj. Wybrzeże Korfakkan jest myte w Zatoce Omańskiej, temperatura wody, w której temperatura poniżej + 20 ° C nie spada.

Водные развлечения

Atrakcje

Atrakcje miasta w mieście nie są tak liczne, ale wszystkie mają wartość historyczną i kulturową Korfakkan. Dlatego w mieście trzeba odwiedzić:

 1. Biały Pałac Korfakkan - ten wspaniały budynek jest przykładem arabskiej architektury i słynie nie tylko z luksusowej dekoracji i uroku, ale także ze względu na położenie na szczycie klifu w pobliżu nasypu.
 2. Белый дворец
 3. Meczet Bitiya , zbudowany w XVII wieku, jest jednym z najstarszych budynków w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
 4. Мечеть
 5. Stary port i nowoczesny port stanowią wspaniały kontrast. Znajdują się one w południowej części zatoki, najgłębiej.
 6. Порт
 7. Fontanna o dziwacznej formie i zachęcająca gości miasta do siebie. Z ogromnego dzbanka płynie woda, naprzemiennie wypełniając siedem misek - to bardzo niezwykły widok.
Фонтан

Korfakkan - wycieczki

Miasto oferuje sporo niezwykłych i interesujących wycieczki , który koniecznie trzeba odwiedzić:

 1. Wyspa rekinów , położona w pobliżu miasta, jest bogata w rafy koralowe i niesamowite życie morskie. Rekreacja wielu nurków preferuje dzięki niesamowitej jaskini "The Pit of the World". Również ten raj słynie z cmentarza samochodowego, który został zalany około 20 lat temu. Samochody te nadawały dnie morza wyjątkowy wygląd zewnętrzny i stały się siedliskiem dla mieszkańców morskich.
 2. Акулий островДайвинг возле пещеры
 3. Wycieczka wzdłuż wybrzeża Oceanu Indyjskiego zapewni wiele atrakcji. Tutaj możesz jeździć na nartach wodnych i katamaranach, uprawiać windsurfing, a następnie udać się do największego jeziora w ZEA, Vuraya, bardzo podobnego do Jeziora Szwecji .
 4. Парк озера Вурайя
 5. Tama Rifaisa poza miastem to poznawcze wakacje. Kiedyś na jego miejscu znajdowała się wioska, później zalana, teraz na dnie zapory widać ruiny starych domów.
 6. Wycieczka Korfakkan - Fudżajra to rodzaj lokalnej rozrywki. Wycieczka do portu w bezpłatnej strefie ekonomicznej Fujairah doda odrobinę koloru do wakacji.
 7. Inne emiraty. Jest szansa na wyjście na jeden dzień Abu Dhabi , Dubaj lub Ras Al Khaimah , zamawiając wycieczkę z góry.
 8. Źródła z krystalicznie czystą wodą mineralną "Gulfa" i "Masafi".

Rozrywka

Odpoczynek Korfakkana jest trochę konserwatywny, ponieważ warto wziąć pod uwagę, że to miasto należy do emiratu Sharjah, a nocna rozrywka to nie jest tak dużo, a alkohol jest zabroniony. Ale wciąż jest jedno miejsce - nabrzeże Korfakkana. Na luksusowych piaszczystych plażach nad Oceanem Indyjskim organizowane są imprezy tematyczne i dyskoteki hotele miasto. I jeszcze kilka opcji, aby dobrze się bawić w Korfakan:

 1. Duże centrum nurkowe Scuba International oferuje nieograniczone możliwości badania głównej zalety Korfakan - podwodnego świata. Droga do tego miasta została ustanowiona przez nurków nie bez powodu. W wodach przybrzeżnych wśród kolonii koralowej pływa wiele ryb i płaszczek. Na płytkich wodach można uprawiać snorkeling, a przy ciekawszych nurkowaniach zrobią się rafy 6-7 km od brzegu. Najpopularniejsze miejsca dla nurkowanie w Korfakan - to skały Martini, miejsca na wyspie Spoop, Trzy skały i ogrody Anemone.
 2. Wakacje na plaży będą miały szerokie pochyłe zejście do wody, a nie zatłoczone plaże, na których można bezpiecznie się opalać i pływać.
 3. Остров МартиниПляж Корфаккана
 4. Przyjemny spacer zachwyci Państwa pięknymi parkami lokalnymi znajdującymi się zarówno w granicach Korfakkan, jak iw jego okolicy.
 5. Miasto Korfakkan jest uważane za jedno z najpiękniejszych w ZEA. Oprócz palmowych gajów i oaz są niesamowicie pachnące ogromne plantacje truskawek i kwiatów.

Zakupy

Główne miejsca zakupów w Korfakan:

 • centrum handlowe Sajidha Group;
 • supermarkety Al Wadi Supermarket i Bliski Wschód Supermarket;
 • ulica Sh Khalid Road, gdzie największa liczba sklepów Korfakkana;
 • Rynek arabski, gdzie sprzedają owoce, warzywa i świeże ryby. Znajduje się na południowym skraju nabrzeża.

Hotele

Najlepszym hotelem w Korfakan w ZEA jest Oceanic Beach Hotel 4 *. Zapewnia komfortowe usługi, w tym zabiegi spa, sekcje sportowe, rozrywkę dla dzieci, wszelkie zajęcia wodne i wspaniałe pokoje z widokiem na Ocean Indyjski. Możesz pozostać w innych hotelach, gdzie średni koszt pokoju wynosi około 130 USD:

 • Le Méridien Al Aqah Beach Resort;
 • Royal Beach Hotel & Resort;
 • «Sama Deba Hotel Apartments»;
 • «Holiday Beach Motel».
Oceanic Khorfakkan Resort & Spa 4

Restauracje

Miejsca, w których możesz spróbować kuchni orientalnej lub europejskiej w Korfakan. Wśród wszystkich restauracji i kawiarni są:

 • Libańska restauracja Rubu Liban - jedna z najlepszych w mieście;
 • Indyjska restauracja Koronata;
 • Restauracja Golden Fork;
 • kawiarnia Werona i Marbella;
 • pizzeria Pizza Hut.
Кафе MarbellaЛиванский ресторан «Рубу Ливан»

Usługi transportowe

Korfakkan to małe miasto, ponieważ społeczeństwo transport praktycznie nie istnieje. Ze wszystkich środków transportu są tylko autobusy turystyczne i taksówki turystyczne.

Jak się tam dostać?

W mieście nie ma Lotnisko , więc musisz polecieć do jednego z sąsiednich emiraty . Każdemu, kto kupuje wycieczki do Korfakkan, pozostaje tylko wybrać właściwy port lotniczy:

 • najbliższy jest Al-Fudżajra w Fujairah;
 • Lotnisko Ras Al Khaimah;
 • międzynarodowe lotniska Sharjah, Abu Dhabi, Dubaj lub El Ain .

Na dowolnym lotnisku można zarezerwować transfer z hotelu lub wziąć:

 • Fujairah - Korfakkan - tylko taksówka;
 • Sharjah - Korfakkan - autobusem z dworca autobusowego.