Oman Jest bogatym krajem. Ma rozwiniętą sieć lotnisk, które pozwalają podróżować szybko i wygodnie. Większość z nich znajduje się na wybrzeżu i pomaga szybko dotrzeć do wszystkich interesujących miejsc kurorty . Kilka lotnisk buduje się w głębi kraju i są one potrzebne do obsługi ludności tych obszarów.

Oman Jest bogatym krajem. Ma rozwiniętą sieć lotnisk, które pozwalają podróżować szybko i wygodnie. Większość z nich znajduje się na wybrzeżu i pomaga szybko dotrzeć do wszystkich interesujących miejsc kurorty . Kilka lotnisk buduje się w głębi kraju i są one potrzebne do obsługi ludności tych obszarów.

Międzynarodowe lotniska w Oman

Lotniska, które akceptują loty międzynarodowe, to tylko 3 w kraju, z których jedna z przesiadką jest dostępna w dowolnym miejscu w kraju. Największa liczba lotów przybywa do stolicy, inne lotniska obsługują popularne nadmorskie kurorty:

 1. Główne lotnisko Omanu to Muscat - położony 26 km od stolica i ma największy ruch pasażerski. Większość lotów krajowych i międzynarodowych przybywa tutaj. W 2016 roku został otwarty drugi terminal. Oto baza narodowej firmy Oman Air, z tym że lotnisko akceptuje loty 52 linii lotniczych świata.
 2. Аэропорт Маскат
 3. Al-Duqm. Międzynarodowe lotnisko w nadmorskim mieście Dukm jest budowane dla turystów przybywających do lokalnych kurortów. Jego międzynarodowa nazwa to Al Duqm International, kod to DQM. Lotnisko znajduje się w odległości 10 km od miasta i jest z nim połączone przez autostradę 32. Z jego usług korzystają osoby odwiedzające południową i centralną część wybrzeża kraju.
 4. Аль Дукм
 5. Lotnisko Salalah znajduje się na południowym krańcu wybrzeża Omanu, w pobliżu granicy z Jemenem. Jest przeznaczony do lotów krajowych i międzynarodowych. Tu siedzą samoloty 11 firm, a także czartery z turystami przybywającymi na morskie wakacje. Lotnisko znajduje się 3 km od z miasta Salalah i jest połączony z nim przez autostradę i autobus.
Аэропорт Салала

Lotniska w Omanie obsługujące połączenia krajowe

Większość portów lotniczych w Omanie jest zaprojektowana do wygodnego transportu po całym kraju, łącząc odległe i trudno dostępne obszary między sobą. Z ich pomocą łatwo można dostać się na wyspę w Zatoce Perskiej i na północ Półwysep Musandam , oddzielone od kraju granicą z Zjednoczone Emiraty Arabskie . Lista tych lotnisk:

 1. Buirami. Położony 1 km od centrum miasta, na granicy z ZEA, niedaleko miasta El Ain . Stąd odlatują tylko lokalne loty, dlatego proces przekazywania rejestracji i lądowania przebiega szybko. Przyjazd na lotnisko nie jest wcześniejszy niż 2 godziny i nie później niż 40 minut. przed odlotem.
 2. Dibba w Omanie jest zaangażowana tylko w loty krajowe. Znajduje się na półwyspie, odciętym od reszty kraju przez granice z ZEA i często jest najwygodniejszym sposobem dotarcia do tych miejsc. Budynek lotniska jest mały, nie ma sensu tu przyjeżdżać, wystarczy być maksymalnie 2 godziny przed odlotem.
 3. Marmul znajduje się na terenie kraju, od tego wzdłuż Route 39 jest wygodny dojazd do Khaimah, Tumrait i południowej części wybrzeża. Budynek jest mały, wystarczająco szybko zameldować się i wymeldować.
 4. Masira znajduje się 44 km od tytułowego miasta na północnym krańcu Masirah . Lecieje ze wszystkich lotnisk w Omanie, a zwłaszcza od międzynarodowych turystów latających z przesiadką w Maskacie lub Dukmie.
 5. Sur znajduje się 6 km od miasta, na wybrzeżu Zatoki Omańskiej. Jest on przeznaczony tylko dla lotów krajowych, często używanych przez lokalnych mieszkańców. Służy nie tylko sobie Sur , ale cały otaczający region. Znajduje się 200 km na południowy wschód od Muscat.
 6. Sohar jest kolejnym wewnętrznym węzłem komunikacyjnym obsługującym wybrzeże Zatoki Omańskiej. Znajduje się na północny zachód od Muscat, w miasto Sohar i jest obsługiwany przez 3 linie lotnicze, a także loty czarterowe lecące tylko w sezonie.
 7. Tumrayt znajduje się na terenie kraju, 4 km od centrum miasta o tej samej nazwie. Jest przeznaczony głównie do przenoszenia mieszkańców. Lotnisko jest zbudowane na skrzyżowaniu 5 autostrad, obsługuje całą południową część kraju do granicy z Jemenem.
 8. Khasab znajduje się na półwyspie oddzielonym od całego kraju. Przeznaczony dla mieszkańców i turystów, którzy chcą zwiedzić wyjątkowe miejsca na północy kraju. Tutaj, w mieście Al-Khasab , przylatuj 2 lokalne linie lotnicze, które w sezonie są uzupełniane przez loty czarterowe.
Аэропорт Хасаб