Główne lotnisko Oman położony 26 km na zachód Muscat , stolica kraju. Jest to duży międzynarodowy węzeł komunikacyjny z dwoma terminalami. Pierwszy został wybudowany w 1973 roku, niemal natychmiast po uzyskaniu niepodległości, drugi został otwarty dopiero w 2016 roku. Tutaj znajduje się narodowa linia lotnicza Oman Air.

Główne lotnisko Oman położony 26 km na zachód Muscat , stolica kraju. Jest to duży międzynarodowy węzeł komunikacyjny z dwoma terminalami. Pierwszy został wybudowany w 1973 roku, niemal natychmiast po uzyskaniu niepodległości, drugi został otwarty dopiero w 2016 roku. Tutaj znajduje się narodowa linia lotnicza Oman Air.

Usługi oferowane przez lotnisko w Muscat

Oman zaczął ostatnio przyjmować zagranicznych turystów, ale teraz ten obszar jest uważany za jeden z najbardziej obiecujących dla rozwoju kraju. Muscat jako główny lotniska w Omanie spełnia je dzięki różnym możliwym usługom:

 1. W strefie przylotów znajdują się biura głównego świata i lokalne firmy samochód do wynajęcia .
 2. Stojak oficjalnej taksówki miejskiej pozwoli Ci bez problemu dotrzeć do miasta osobom, które nie prowadzą samochodu.
 3. Bankomaty i kantory wymiany walut pomogą w uzyskaniu omańskich riali dla lokalnych osad.
 4. Z bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do Internetu można korzystać na terenie całego lotniska bez ograniczeń czasowych.
 5. W obszarach odlotów i przylotów znajduje się wiele kawiarni i restauracji, zarówno kuchni lokalnej, jak i międzynarodowej.
 6. Кафе в аэропорту Маскат
 7. Przy wejściu do terminalu 1 znajduje się punkt informacyjny, w którym można się skontaktować z każdym pytaniem.
 8. Oprócz tradycyjnego sklepu wolnocłowego na terenie terminalu znajduje się wiele małych kiosków pamiątki lub z jedzeniem i napojami.
 9. Dla najmniejszych podróżnych są pokoje dla matki i dziecka.
 10. Na terenie lotniska jest duży meczet (w odległości spaceru od terminali).
Услуги аэропорта Маскат

Gdzie zatrzymać się w pobliżu lotniska w Maskacie?

Bezpośrednio na jego terytorium dzisiaj nie ma ani jednego hotel - ani w postaci torebkowej, ani konwencjonalnej. Jeśli planujesz długą dokowanie lub wolisz osiedlić się w pobliżu miejsca wyjazdu, będziesz musiał skorzystać z usług pobliskich hoteli. Wszystkie zapewniają transfer do terminali, a także dużą liczbę usług zarówno dla osób podróżujących służbowo, jak i dla przyjemności.

Оман Эйр

Najbliższe hotele na lotnisko:

 1. Golden Tulip Seeb Hotel, 4 *. Znajduje się prawie w odległości spaceru od lotniska. Transfer hotelowy zajmuje kilka minut, aby dotrzeć do terminali. Jest zalecany do długich dokowań i spotkań biznesowych. Hotel posiada duże, dobrze wyposażone pokoje biznesowe, basen, centrum fitness i restaurację Kuchnia omańska .
 2. The Chedi, 5 *. Idealne miejsce dla miłośników komfortu. Obiekt znajduje się 10 km od lotniska, hotel i transfer powrotny jest dostępny. Goście czekają na wybrzeże, kilka restauracji i barów, sale konferencyjne, ośrodki spa i wiele innych. inne
Отели рядом с аэропортом Маскат

Jak dostać się na lotnisko w Muscat?

Z miasta na lotnisko jest bezpośrednia trasa numer 1 lub, jak to się nazywa, ulica Sultan Qaboos. Musimy iść na wschód 26 km do centrum miasta.

W przeciwnym kierunku, z centrum miasta na lotnisko, można wziąć taksówkę na 20-25 minut, to będzie kosztować 25-30 USD. Istnieją również regularne autobusy, ich przystanek znajduje się w pobliżu pierwszego terminalu.

Na terenie lotniska znajduje się duży parking na 6000 samochodów, po którym również podróżuje specjalny prom, wiozący turystów do terminali. Oprócz samochodu możesz skorzystać z oficjalnej taksówki.

Второй терминал аэропорта Маскат