Turyści często odwiedzają starożytne miasto Salalah, które zajmuje drugie miejsce pod względem wielkości i ilości w populacji. Oman . Należy do prowincji Dhofar i jest jej centrum administracyjnym. Tutaj możesz zobaczyć wiele atrakcje do zrobienia zakupy , pływać w morzu lub opalać się plaża .

Informacje ogólne

Turyści często odwiedzają starożytne miasto Salalah, które zajmuje drugie miejsce pod względem wielkości i ilości w populacji. Oman . Należy do prowincji Dhofar i jest jej centrum administracyjnym. Tutaj możesz zobaczyć wiele atrakcje do zrobienia zakupy , pływać w morzu lub opalać się plaża .

Informacje ogólne

Obecnie w mieście żyje 178 469 osób, liczba ta stale rośnie z powodu migrantów z Indii. Istnieje nawet specjalna szkoła dla obcokrajowców. Osada znajduje się na wysokości 17 mi jest umyta przez Morze Arabskie.

Miasto Salalah jest nieoficjalnie uważane za południową stolicę Omanu i różni się od niej Muscat . Turyści będą mogli osobiście zobaczyć życie Aborygenów i zapoznać się z historią kraju odwiedzając wykopaliska archeologiczne w regionie. Na przykład tutaj są ruiny pałacu, który należał do królowej Saby.

Okolica jest obsadzona drzewami kadzideł, plantacjami bananów i orzechów kokosowych. Wraz ze wspaniałymi plażami tworzą atmosferę tropikalnego raju, a za ich zapach Salalah jest często nazywana "perfumeryjną stolicą Arabii".

Miasto jest miejscem narodzin sułtana kraju o nazwie Kabus bin Said. Mieszkał tu zanim wstąpił na tron ​​w 1970 roku. Następnie monarcha przeniósł się do Maskatu, ale w Salalou spotyka się okresowo z duchowymi przywódcami i szejkami regionu.

Ладанное дерево

Pogoda

Miasto zdominowane jest przez stosunkowo łagodny klimat, mimo że jest otoczone z trzech stron przez pustynię arabską. Od czerwca do września wschodzą tu monsuny wschodnie, zwane haris. Przynoszą tu chmury cumulusu, nasycone wilgocią, powodują ciągłą mżawkę i powodują deszcze.

W tym czasie w mieście Salalas pojawiają się rośliny, zamieniające się w bujne zielenie, a wodospady są wypełnione wodą. Zwiedzający z wszystkich regionów Omanu, a także z innych krajów Półwyspu Arabskiego, przybywają do miasta, aby cieszyć się pięknem lokalnego natura i odpocząć od wyczerpującego ciepła. Liczba osób prawie się podwaja, więc w tym czasie odbywają się różne festiwale i festiwale.

Temperatura powietrza w ciągu roku wynosi od + 27 ° C do + 29 ° C i tylko w kwietniu-maju słupek rtęci przekracza znak + 30 ° C. Średnia ilość opadów wynosi 82 ​​mm. Najsuchszym miesiącem jest styczeń.

Природа

Co zobaczyć w Salalah?

Miasto jest oazą pośrodku niekończącej się pustyni, dlatego jedną z jej głównych atrakcji jest malowniczy krajobraz. Kaktusy i gaje mangrowe, słone jeziora i suche płaskowyże żyją tutaj spokojnie. Jeśli chcesz zapoznać się z historią regionu, odwiedź:

 1. Pałac Al Husn jest rezydencją działającego sułtana, wzniesionego w XVIII wieku wokół źródła ze świeżą wodą. Budowla otoczona jest grubą ścianą z kamienia i jest silnie strzeżona przez uzbrojoną straż, jednak wolno do niej podejść i fotografować turystów.
 2. Дворец Аль-Хусн
 3. Zarezerwuj Wadi Darbat - uważany jest za jeden z najpiękniejszych na Półwyspie Arabskim. Tutaj możesz zobaczyć góry , jaskinie , wodospady, akacja park i dzikie zwierzęta, takie jak wielbłądy.
 4. Meczet Kabus - wzniesiony w 2009 roku. Nie można go wprowadzić do nie-muzułmanów, więc turyści będą mogli zobaczyć ten punkt orientacyjny tylko z zewnątrz.
 5. Urban muzeum - Ekspozycję reprezentują różne skamieliny i arabska ceramika. Istnieją stale wystawy poświęcone dziełom literackim i starożytnym manuskryptom, a także handel, wydobywanie i dostarczanie kadzideł.
 6. Góra magnetyczna - niewielki odcinek autostrady, przechodzący przez wąwóz. Jeśli zatrzymasz samochód i stłumi silnik, sam samochód przetoczy się na wzgórze. Naukowcy sugerują, że jest to spowodowane silnym polem magnetycznym lub anomalią grawitacyjną.

Z miasta Salal można przejść do takich popularnych atrakcji turystycznych jak:

 • Tradycyjna osada Taka, która słynie z wież strażniczych i cytadel;
 • źródło Ain Razat;
 • ruiny starożytnego miasta Ubar - w dawnych czasach kadzenia kwitły tutaj, a dziś to miejsce jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO;
 • Jebel Akhdar - najwyższe góry w kraju.

Na szczycie skały znajduje się grób z pozostałościami biblijnego proroka Joba, który jest również czczony przez chrześcijan, muzułmanów i Żydów. Długość sarkofagu wynosi około 3 m, ponieważ uważa się, że był to szczyt ludzi w tamtych czasach.

Могила пророка

Gdzie się zatrzymać?

Wybór hoteli w Salalah jest ogromny. We wsi można wynająć zarówno tanie pensjonaty, jak i luksusowe apartamenty. Najpopularniejsze hotele w mieście są:

 • Crowne Plaza Resort Salalah - zakład szacowany jest na 5 gwiazdek. Goście mogą korzystać z basenu, sauny i gabinetu masażu.
 • Hotel Salalah Gardens oferuje 4 restauracje, przechowalnię bagażu, kantor wymiany walut, prasę do spodni, pralnię chemiczną oraz transfer.
 • Beach Resort Salalah - hotel ma apartamenty dla nowożeńców, salę konferencyjną, pokój zabaw dla dzieci i parking.
 • Muscat International Hotel Plaza to dwugwiazdkowy hotel z siłownią, pralnią, internetem i centrum biznesowym. Personel posługuje się 4 językami.
 • Jawharet Al Kheir Furnished Apartments - apartamenty z pokojami jednoosobowymi i rodzinnymi. Tutaj świadczone są usługi dla osób niepełnosprawnych.
Гостиница

Gdzie zjeść?

W restauracjach miasta przygotowywane są pyszne i nietypowe potrawy. Omani , Przepisy europejskie i azjatyckie. Każdy turysta powinien wypróbować mleko wielbłądzie i owoce morza. Zaplecze gastronomiczne w piątki nie działa. Najbardziej znane z nich to:

 • Restauracja Mekong - chińskie menu;
 • Restauracja Sakalan - restauracja z kuchnią międzynarodową;
 • Oasis Club - pub z brytyjskimi potrawami.
Ресторан

Plaże w Salalah

W mieście idealne wybrzeże z krystalicznie czystą wodą i miękkim białym piaskiem. Na plaży znajdują się leżaki i parasole, z których można korzystać bezpłatnie. Najbardziej znaną plażą jest Mugseil. Tutaj żyją różne ptaki i wielbłądy, a ze skał bije prawdziwa morska "fontanna".

Na wybrzeżu Salalı turyści mogą nie tylko pływać i opalać się, ale także jeździć na wodnym motocyklu lub nartach nurkowanie lub snorkeling. Nie można zatapiać się samodzielnie, ponieważ prąd podwodny jest tu dość silny i nieprzewidywalny.

Пляж

Zakupy

W mieście działa kilka rynków, na których sprzedaje się złotą biżuterię, przyprawy, czystą mirrę, perfumy, aromatyczne oleje, a także krajowe ubrania i buty. Pachnie kadzidłem i owocami, a demokratyczne ceny i duże rabaty zadowolą każdego zakupowicza. W Salal znajduje się duże centrum handlowe Salalah Gardens Mall, w którym można kupić markowe produkty, jedzenie i różne pamiątki.

Специи

Jak się tam dostać?

Mapa Omanu pokazuje, że w Salal jest duży port morski i lotnisko obsługujące głównie loty krajowe. Możesz dostać się tu zarówno drogą wodną, ​​jak i powietrzną. Od Muscat do osady, turyści docierają i samochodem wzdłuż autostrady nr 31. Odległość wynosi około 1000 km.

Салала на карте