W sułtanacie Oman ochrona środowiska i zrównoważony rozwój są najważniejsze. Pod tym względem kierunek ekoturystyki w kraju jest tak popularny jak plaża odpocząć . Natura Omanu jest bardzo różnorodna i całkowicie wyjątkowa. Tutaj można zobaczyć niesamowite połączenie szczytów górskich i płaskowyżów nizinnych, obszarów chronionych i plaż, suszące strumienie rzek (Wadi), pustynie, oazy i fiordy.

W sułtanacie Oman ochrona środowiska i zrównoważony rozwój są najważniejsze. Pod tym względem kierunek ekoturystyki w kraju jest tak popularny jak plaża odpocząć . Natura Omanu jest bardzo różnorodna i całkowicie wyjątkowa. Tutaj można zobaczyć niesamowite połączenie szczytów górskich i płaskich płaskowyżów, obszarów chronionych i plaż, suche strumienie rzek (wadi), pustynie, oazy i fiordy.

Rozważmy bardziej szczegółowo główny naturalny Atrakcje Omanu .

Parki narodowe

W Omanie jest ich wiele obszary ochrony i rezerwaty , w tym na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Są to Jeddat al-Harasis, Wadi Sarin, al-Salil, wyspy Damaniyat, parki Jebel Qahuan, Jeddat al-Harasis, al-Kurm i szkółka sułtana Qaboosa.

Szczególną uwagę zwraca się na ochronę rzadkich i zagrożonych gatunków roślin i zwierząt, w tym populacje arabskich gazeli Oryx, dzikiego kozła tahr, arabskich wilków, lampartów, flamingów i gigantycznych żółwi morskich.

Na wyspach Halaniyat, Cat Island i Al-Jazeera, w zatoce Zatoki Semetri, na fiordach Musandama i Bandar-Hairan, skały Hayut itp. Możesz zobaczyć bogate rafy koralowe i różnorodny podwodny świat.

Национальные парки Омана

Góry Hadżar

Od granicy z ZEA do Zatoki Omańskiej na Oceanie Indyjskim rozciąga się pasmo górskie Hajar. Jego centralna część nazywa się El Akhdar. Od północy Góry Hadżar żyzne oazy rozciągają się od południa - arabskiej pustyni. Takie różnorodne krajobrazy nadają masywowi górskim niepowtarzalny smak, dlatego wycieczki krajoznawcze rzadko omijają te miejsca. Zwróć szczególną uwagę na wąwóz Wadi Fins w górach. Długa wspinaczka wzdłuż serpentyn do Wadi Fins jest warta zobaczenia niesamowitej panoramy rozległych obszarów Oceanu Indyjskiego.

Горы ХаджарВади Финс

Wadi Omana

Są to stanowiska suszenia górskich rzek i jezior, które są okresowo wypełnione wodą, tworząc wokół nich niesamowite oazy. W Omanie jest ich kilka wadi warty szczególnej uwagi. Należą do nich:

 1. Bani Khalid. Najpopularniejsza oaza turystów, bo tu można podjechać i zostawić samochód na parkingu, jest restauracja dla zwiedzających i dogodne ścieżki spacerowe. I w Bani Khalid jaskinia z podziemnym jeziorem i rzeką, gdzie możesz jechać za darmo z lokalnym przewodnikiem.
 2. Вади Бани ХалидПещера в Бани Халид
 3. Bani Anuf. Prowadzi do niego kręta droga, która przechodzi do wąwozu, który jest początkiem wadi. Punktem kulminacyjnym tego miejsca jest Kanion Wężowy, przypominający wijącego się gada.
 4. Wielki Kanion (Jebel Shams). Najgłębszy wadi w Omanie.
 5. Shaab. Bardzo piękny i cichy zakątek przyrody z wygodną ścieżką dla turystów. Można do niego dotrzeć tylko łodzią lub pływając przez zalew. Tutaj rosną palmy bananowe, jest kilka źródeł z wodą źródlaną.
 6. Вади ШаабПляж около вади Шааб
 7. Tiwi. Ściśle związane z Wadi Shaab, są zwykle odwiedzane podczas jednego wycieczki . Wokół Tiwi jest kilka wiosek, których mieszkańcy uprawiają żyzne gleby w oazie.
 8. Оазис в вади Тиви
 9. Dyke. To miejsce jest wypełnione wodą i nie wysycha. Od Wadi Dyke możesz wspiąć się na Devil's Throat Gorge.
 10. Al Abyad Trudno tu dotrzeć samemu, są obszary, na których nie ma nic do roboty bez SUV-a.
 11. Tanuf. Znajduje się w kraterze górskim w drodze do starożytnego miasta Oman - Relegacja .
 12. Arbin. Droga do niego przechodzi przez wąwóz. Na końcu zobaczymy ogrody z egzotycznymi drzewami owocowymi, wodospadem i małą osadą.

Bima singhole

Ten cud natury znajduje się przy drodze z Sura w Muscat i jest zanurzoną w wodzie kąpielą w skorupie ziemskiej. Świeża woda deszczowa w tym miejscu jest mieszana z wodą morską, ponieważ Jezioro połączone jest z morzem podziemnym tunelem. O mnie Bima singhole Możesz po prostu się opalać i pływać, a jeśli chcesz jasnych wrażeń - wskocz do wody, to absolutnie bezpiecznie, zachowując elementarne środki ostrożności. Obok Bima Singhole znajduje się ogrodzony park z ławkami odpocząć i parking dla samochodów.

Бима Сингхоул

Arabska pustynia

Pod względem wielkości jest tylko nieznacznie gorszy od słynnej Sahary w Afryce i zajmuje prawie całe terytorium Półwyspu Arabskiego. Na tej pustyni znajduje się kilka regionów, które wyróżniają się florą i fauną. Główną rozrywką na arabskiej pustyni jest jazda w jeepach i deskach na wydmach.

Аравийская пустыняСафари на джипах по пустынеКатание на досках

Omańska Oaza

Są to nawadniane zarośla palm daktylowych wśród piasków i gór pustyni. Birkat El Mouz to bardzo piękna oaza, ponieważ oprócz palmowych gajów zachowały się ruiny starożytnego miasta.

Оазисы Омана

Plaże Omanu

Od północnej i wschodniej strony Omanu, wody Oceanu Indyjskiego są myte: w regionie Muscat - nad Zatoką Omańską, a na południu stolicy nad Morzem Arabskim. Sezon plażowy w Omanie trwa jesienią i wiosną, latem jest tu bardzo gorąco.

Jednym z najbardziej popularnych obszarów w kraju jest plaża, położona w pobliżu hotelu Raz Al Jeans, gdzie setki żółwi morskich pływa do jaj.

Na wybrzeżu Morza Arabskiego piękna plaże podkreśl kamienie w kadrze. W Muscat i Salale Jest też kilka plaż bardzo wysokiego poziomu.

Пляж в МаскатеПляж у отеля Раз Аль Джинс

Fiordy z Musandam

Udaj się do prowincji Musandam na północy Omanu i popływaj w mini-rejsach i podziwiaj piękno na własne oczy. fiordy . Możesz do nich dotrzeć statkiem, samolotem lub samochodem. W tym drugim przypadku będziesz potrzebować wizę Emirates, ponieważ będziesz musiał podróżować do Musandam przez terytorium Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Фьорды Мусандама