Khasab - miasto w Oman kapitał administracyjny Musandama - eksklawa, oddzielona od reszty Omanu (otoczona jest ze wszystkich stron krainami Zjednoczone Emiraty Arabskie ).

Informacje ogólne

Al-Khasab dorastał wokół tego samego imienia Fortece zbudowany w XVII wieku przez Portugalczyków. Nazwa miasta jest tłumaczona jako "żyzna" - i rzeczywiście, pomimo upałów, przyroda jest tu dość bogata.

Khasab - miasto w Oman kapitał administracyjny Musandama - eksklawa, oddzielona od reszty Omanu (otoczona jest ze wszystkich stron krainami Zjednoczone Emiraty Arabskie ).

Informacje ogólne

Al-Khasab dorastał wokół tego samego imienia Fortece zbudowany w XVII wieku przez Portugalczyków. Nazwa miasta jest tłumaczona jako "żyzna" - i rzeczywiście, pomimo upałów, przyroda jest tu dość bogata.

El-Khasab jest często nazywany "Omani" Norwegia "- jest otoczony kamieniami fiordy . W ciągu ostatnich 20 lat miasto aktywnie rozwijało się jako centrum turystyczne.

Оманская Норвегия

Klimat

El-Khasab charakteryzuje się wilgotnym i gorącym klimatem. Latem temperatura często dochodzi do + 40 ° C, a czasami do + 48 ° C. Ze względu na wysoką wilgotność ciepło jest przenoszone dość intensywnie. W nocy temperatura "spada" do + 30 ° C.

Zimy są tutaj ciepłe, w ciągu dnia powietrze zazwyczaj ogrzewa się do + 27 ... + 30 ° C, aw nocy temperatura spada do + 18 ° C i niższa. Opady lekko opadają, około 150 mm. Od maja do października prawie nie ma opadów, miesiącem "deszczowym" jest styczeń, z opadami wynoszącymi około 57-60 mm. Odpoczynek najlepiej zaplanować na okres od września do kwietnia: w tym czasie warunki pogodowe są bardziej korzystne.

Городская улица

Urlop na plaży

Z powodu surowej linii brzegowej plaże w al Khasab małe. Są piaszczyste i żwirowe. Ukrywają się w przytulnych zatoczkach i są idealne dla tych, którzy chcą odpocząć mniej lub bardziej zacisznie. Oprócz kochanków po prostu leżeć na plaży, wielu miłośników przyjeżdża do Al Khasab nurkowanie : ze względu na to, że w tym miejscu zatoka perska "spotyka się" z Omanem, podwodny świat w pobliżu wybrzeża jest bardzo zróżnicowany.

Istnieje wiele miejsc do nurkowania, z których wiele jest odpowiednich dla początkujących. Charakteryzują się one podwodnymi ścianami, które schodzą w dół do 100 m. Bardziej zaawansowani nurkowie mogą odwiedzić podwodne jaskinie, których jest wiele, lub nurkować na dryfie - w niektórych miejscach kurs jest dość mocny.

Подводный мир очень богат

Aktywny wypoczynek

Najpopularniejszy krok wycieczka jest wejściem na szczyt góry Harim, która jest najwyższym punktem półwyspu Musandam (jego wysokość to 2087 m). Popularne są również wycieczki statkiem wzdłuż wybrzeża, podczas których można obserwować wieloryby i delfiny, zobaczyć duże kolonie ptaków zamieszkujące przybrzeżne skały i małe wyspy.

Морская прогулка вдоль побережья

Atrakcje El-Hasaba

Sławny atrakcja turystyczna Miasto jest fortem portugalskim, zbudowanym w XVII wieku, z którego w rzeczywistości zaczęło się miasto. Mieści etnograficzny muzeum jeden z najlepszych w oman. Ponadto na uwagę zasługuje meczet miasta.

Крепость - главная достопримечательность Эль-ХасабаМечеть

Gdzie mieszkać?

Miłośnicy egzotyki rekreacja można wynająć domek na wybrzeżu lub nawet zostać na kempingu i przespać się w namiocie pod łagodnym szelestem fal. Istnieją całkiem nowoczesne hotele w Al Khasab, oferujące nie tylko usługi na najwyższym poziomie, ale także dość szczerej gościnności.

Можно поселиться в кемпинге

Najlepsze hotele miasta można nazwać:

  • 4 * Atana Musandam Resort;
  • 4 * Hotel Atana Khasab;
  • B & B Al Taif Villa Khasab.
Atana Musandam Resort - один из лчших отелей города

Zasilanie

Główny przysmak, który zdecydowanie powinien spróbować w lokalnej restauracji - jagnięcina z czosnkiem, pieczona na węglu. Ponadto powinieneś wypróbować inne rodzaje mięsa, tutaj jest ono bardzo smaczne.

Jedną z najlepszych "mięsnych" restauracji w mieście jest Al Shamaliah Grill Restaurant; jednak wegetarianie znajdą również wiele interesujących rzeczy w menu, takich jak miłośnicy owoców morza. Inne popularne restauracje to:

  • RESTAURACJA I CAFE w TELEGRAFIE;
  • Restauracja Wadi Qada;
  • Restauracja Yemen Village;
  • Dibba;
  • Restauracja Al Mawra.

Ponadto w hotelach są również restauracje.

Al Shamaliah Grill Restaurant

Zakupy

W Al Khasab znajduje się targ, na którym sprzedawane są warzywa, owoce, ryby i wyroby rękodzielnicze, w szczerości - słynne topory Moussandam. Ponadto, jak w każdym ośrodek wypoczynkowy , w El-Khasab znajduje się wiele sklepów z pamiątkami. W mieście można kupić perfumy i inne rodzaje perfum.

Духи - один из наиболее популярных сувенировТрадиционный топор

Jak dostać się do Al-Khasab?

Ze stolicy stanu, Muscat w Khasab można dotrzeć drogą lotniczą: w mieście lotnisko z jedną taśmą asfaltową o długości 2500 m. Ponadto, 2 km od Al-Khasab znajduje się port, w którym oprócz statków wycieczkowych pływają promy z Maskatu.

Możesz tu dotrzeć Zjednoczone Emiraty Arabskie - Jest wiele wycieczek do Khasab, wejście do Omanu to Dibba, małe miasteczko na terytorium Musandamu; podczas gdy nie ma potrzeby uzyskania wizy Oman, wystarczy wiza ZEA.

Аэропорт Хасаб