Sułtanat Oman nie tak dawno temu otwarty dla turystów. Wcześniej był krajem całkowicie zamkniętym, a teraz przyciąga ogromną liczbę podróżnych. Tutaj możesz znaleźć niesamowite piękno Plaże , czyste morze, rafy koralowe, sawanny, pustynie, wodospady i góry . Kurorty Omanu są interesujące nie tylko malowniczo natura , ale także bogaty program wycieczek.

Sułtanat Oman nie tak dawno temu otwarty dla turystów. Wcześniej był krajem całkowicie zamkniętym, a teraz przyciąga ogromną liczbę podróżnych. Tutaj możesz znaleźć niesamowite piękno Plaże , czyste morze, rafy koralowe, sawanny, pustynie, wodospady i góry . Kurorty Omanu są interesujące nie tylko malowniczo natura , ale także bogaty program wycieczek. Państwo z bogatą historią zachowało starożytność Fortece , pałace sułtanów, unikalne legendy i legendy, w które tak bardzo chcę wierzyć.

Najlepsze kurorty i plaże Omanu

Tak więc, najbardziej odpowiedni dla odpocząć w tym kraju są:

  1. Muscat . Stolica i główny kurort Omanu, który przyciąga nie tylko najlepsze plaże, ale także ciekawe zabytki . Idealny czas na wizytę od września do końca kwietnia, aż do wyczerpania ciepła przybywa do miasta. Tutaj znajdziesz łagodne czyste morze, kluby jachtowe i najlepsze morskie wędkarstwo. W mieście warto odwiedzić starożytne twierdze Al-Dżalali i Al-Mirani, które zostały zbudowane przez Portugalczyków, i pałac sułtana Omanu, Kabus Ben Said . Oprócz głównego programu kulturalnego możesz wybrać się do parków rozrywki lub do największego akwarium w tym regionie, w którym żyją praktycznie wszystkie gatunki żyjące w wodach Zatoki Omańskiej i Zatoki Perskiej. A najbardziej nieoczekiwaną ofertą rozrywki stolicy jest lodowisko, które pomaga uporać się z każdym upałem i przyjemnością jeździć na łyżwach.
  2. Маскат
  3. Salalah . Stolica najbardziej wysuniętego na południe regionu kraju - Dhofar - była niegdyś głównym miastem całego Omanu. Teraz to miejsce przyciąga turystów piaszczystymi plażami i podwodnym światem, które można podziwiać w pobliżu brzegu. Szykowny hotele wśród palm kokosowych i bananowych dużo wycieczki i rozrywka dla turystów. Oprócz wakacji na plaży, w Salal warto zapoznać się z historycznym dziedzictwem. Oto ruiny starożytnego pałacu królowej Saby i miasta Zafar.
  4. Салала
  5. Sohar . Stolica jednej z prowincji Omanu - Batyn - znajduje się na 12-kilometrowym wybrzeżu z najczystszą morską wodą i śnieżnobiałymi plażami. Miasto słynie z dużego portu morskiego i śnieżnobiałego twierdza Sohar, zbudowany w IX wieku przez perskich mistrzów. Oprócz mierzonego wypoczynku na plaży, miasto oferuje udać się na tradycyjne arabskie walki byków, kupić pamiątki na wschodnim bazarze, posłuchać arabskich opowieści o podróżach Sinbad-Navigator. Według legendy, właśnie tutaj urodził się i opuścił ten port podczas swojej pierwszej podróży.
  6. Сохар
  7. Al-Savadi . Znany w Omanach kurort dla nurków i snorkelerów znajduje się 90 km od stolicy. Najwygodniejszym sposobem dotarcia tutaj jest Lotnisko w Muscat , zajmie to około 40 minut. Na najbliższych wyspach, które są przewożone łodziami motorowymi, można zobaczyć mieszkańców podwodnego świata w pobliżu, tylko maskę i rurkę. Również miłośnicy nurkowania głębinowego nie pozostaną bez wrażeń. Same wyspy oferują opuszczone piaszczyste plaże, nietkniętą przyrodę i możliwość zorganizowania grilla ze świeżo złowionymi rybami. Główne życie kurortu powstaje w hotelach położonych bezpośrednio nad wybrzeżem, które również organizują nurkowanie wyspy i oferują inne usługi. W przeciwnym razie Al-Savadi jest zwykłą wioską rybacką.
  8. Аль-Савади
  9. Musandam . Ośrodek położony jest na północy kraju, w wyjątkowym krajobrazie naturalnym, zwanym południowym fiordy . Tu, wśród wyblakłych wysokich klifów, znajdują się zatoki z turkusową wodą, w których jest wiele ptaków i podwodnych mieszkańców. W tutejszych górach żyją zanikające górskie kozy - tarkhy, można spotkać lamparty i inne dzikie zwierzęta. Musandam przyciąga przede wszystkim amatorów nietkniętej przyrody, ale także oferuje eleganckie plaże, doskonałe nurkowanie i, jeśli masz szczęście, pływanie z delfinami. Najwygodniejszym sposobem dotarcia do Musandam są szybkie łodzie, które regularnie odlatują z portu Muscat.
Мусандам