Młody i szybko zyskuje popularność ośrodek wypoczynkowy Barca w Oman nieprzypadkowo przyjeżdżający turyści nazywali "niebieskie miasto". Oto wspaniałe złoto Plaże , obmywane przez przejrzyste wody Oceanu Indyjskiego, które odbijają błękit nieba, a turyści czekają na nieskazitelną piękność natura i atmosfera spokoju.

Młody i szybko zyskuje popularność ośrodek wypoczynkowy Barca w Oman nieprzypadkowo przyjeżdżający turyści nazywali "niebieskie miasto". Oto wspaniałe złoto Plaże , obmywane przez przejrzyste wody Oceanu Indyjskiego, które odbijają błękit nieba, a turyści czekają na nieskazitelną piękność natura i atmosfera spokoju. Ogólnie rzecz biorąc, jest wszystko dla niebiańskiej przyjemności i pełni odpocząć dusza i ciało.

Lokalizacja:

Miasto Barca znajduje się na wybrzeżu Zatoki Oman, 70 km na zachód Muscat Stolica Sułtanatu Omanu, w prowincji Al-Batyn. Barca jest centrum o tej samej nazwie Vilayet.

Klimat

W chłodnym sezonie temperatura w Barca nie spada poniżej + 15 ° C. Latem obserwuje się tu ciepło, a słupki termometru wykazują +40 ° C i więcej. Najcieplejsze miesiące w Barca trwają od maja do lipca. Jest to szczyt sezonu plażowego i kąpielowego, kiedy wody przybrzeżne Oceanu Indyjskiego ogrzewają się do +3 0 ° C, podczas gdy na brzegu wyczerpujące ciepło prawie nie jest odczuwalne. Jeśli planujesz skupić się na wycieczkach do fortec i wież, spacerów w miejscowych ogrodach i parkach, powinieneś przyjechać do Barca jesienią. Pływaj w tym czasie, możesz. Zima w Barce to najlepszy czas na zwiedzanie miasta, zwiedzanie walk byków, spacerowanie po plaży i obserwowanie lotu egzotycznych ptaków.

Atrakcje Barki

Do najciekawszych miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić w Barca należą:

 • starożytny forty wśród nich Beit Niaman, El-Falidj i Fort Bark rozciągający się wzdłuż wybrzeża;
 • Форт Барка
 • twierdza i odrestaurowany dom, zgodnie z którym można wywnioskować, że przodkowie mieszczan są zamożni;
 • historyczne wieże - ich liczba w vilayet sięga 38;
 • Park Nasim;
 • targ rybny, na którym co rano można wybierać świeże owoce morza i urządzać romantyczną kolację lub kolację z całą rodziną lub grupą przyjaciół na plaży.
Рыбный рынок

Rozrywka w Barca

Przede wszystkim turyści udają się na wspaniałe lokalne plaże z czystym piaskiem, lazurowymi wodami, palmami kokosowymi dookoła.

Drugim "punktem kulminacyjnym" ośrodka jest walka byków. Walki byków w Barca odbywają się w miesiącach zimowych i gromadzą tłumy widzów, co ułatwia wolny wstęp na imprezę. Byki do walki są specjalnie uprawiane przez miejscowych rolników i stają na arenie tylko w kluczowym momencie, aby uniknąć nawzajem poważnych obrażeń.

Коррида в Барке

Wreszcie, w Barca można wybrać się na wycieczkę statkiem na prom, spacerować po zielonych ogrodach, zapoznać się z lokalną florą i fauną, zobaczyć piękne egzotyczne ptaki i duże żółwie o dziwnym zabarwieniu skorupy.

Co zabrać z Barca?

Ponieważ miasto ma doskonałe rzemiosło i rolnictwo, można przywieźć prezent lub pamiątkę z Barki:

 • artykuły ze złota i srebra;
 • wspaniałe orientalne słodycze i suszone owoce;
 • artykuły gospodarstwa domowego i meble;
 • skóra i wyroby tekstylne;
 • koce, dywany;
 • produkty wełniane i puszyste.

Zakwaterowanie i posiłki

W samej Barce nie jest tak wielkim wyborem hotele . Turyści przyjeżdżający do miasta najczęściej wolą Al Nahda Resort & Spa Barka 5 * i Al Sawadi Beach Resort 4 *. Pierwszy ma odkryty basen, korty tenisowe, spa, saunę, siłownię i bezpłatny bezprzewodowy internet, w Al Sawadi Beach Resort - własną plażę, korty, basen i place zabaw. Oba hotele mają dobrze wyposażone pokoje i wysoki poziom usług.

На территории отеля Al Nahda Resort & Spa BarkaНомер в отеле Al Nahda Resort & Spa Barka

Możesz zjeść przekąskę w restauracji Al Sawadi Beach Resort i kawiarni Bene Barka, a możesz wypić filiżankę aromatycznej kawy Kahwa z kardamonem w Caribou Coffee Oman. Podstawa lokalna kuchnia składają potrawy z ryżu, ryb, owoców morza, mięsa, drobiu, warzyw i różnych przypraw. Z deserów najatrakcyjniejsza jest miejscowa chałwa z brązowego cukru, jaj, miodu i przypraw. Doskonale pasuje do mocnej kawy.

Jak się tam dostać?

W mieście Barca odjeżdżają autobusy turystyczne i wahadłowe autobusy. Międzynarodowy port lotniczy Muscat. Jest to najbardziej ekonomiczna opcja. Podróż trwa około 1 godziny. Możesz także wziąć taksówkę, ale jest znacznie droższa.