Popularne miasto turystów Oman Znajduje się na terenie kraju, w Al-Dżahiliya, u podnóża góry Jabal Al Ahdar. Miasto słynie nie tylko zabytki , doskonale zachowane od starożytności, ale wciąż mity i legendy, jak ukochane bajki arabskie.

Klimat

Popularne miasto turystów Oman Znajduje się na terenie kraju, w Al-Dżahiliya, u podnóża góry Jabal Al Ahdar. Miasto słynie nie tylko zabytki , doskonale zachowane od starożytności, ale wciąż mity i legendy, jak ukochane bajki arabskie.

Klimat

Główną częścią Omanu jest pustynia, która wpływa na warunki klimatyczne zarówno wybrzeża, jak i oazy w kraju. W mieście Bakhla jest gorąco i sucho, co jest znacznie łatwiejsze do zniesienia niż duszny, wilgotny klimat. Średnia temperatura zimowa waha się między + 25 ° C, a letnia temperatura wynosi około + 40 ° C. Upał trwa od końca wiosny do początku lata, kiedy wiatry pochodzą z oazy pustynie Rub al-Khali .

Климат Бахла

Główne atrakcje

Atrakcyjne dla podróżnych miejsca znajdują się nie tylko w mieście, ale także w bezpośrednim sąsiedztwie. Liczne biura turystyczne oferują wygodne wycieczki do pobliskich atrakcji, ale jeśli masz wynajęty samochód , wtedy wszędzie można dostać się samemu. Głównym przedmiotem zainteresowania jest:

 1. Twierdza Bakhla . To główna atrakcja, do której przyjeżdżają tysiące turystów. Fort jest najstarszym zachowanym w Omanie i całym Półwyspem Arabskim, zbudowany został w XIII wieku. Wpływowe arabskie plemię Banu Nebhana, który był właścicielem tych ziem, wzniósł 12-kilometrowy mur twierdzy z glinianych cegieł, a wewnątrz niego zamek z czterema wieżami. Niestety forteca przez wiele lat stała opuszczona i stopniowo niszczona. W 1987 r. UNESCO zwróciło na to uwagę i wzięło go pod uwagę. Od tego czasu trwają prace konserwatorskie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Razem z restauratorami pracują archeolodzy, którzy znajdują wiele interesujących szczegółów z życia codziennego i broni, poczynając od okresu przedislamskiego.
 2. Крепость Бахла
 3. Piątkowy meczet. Drugi ważny widok miasta, który został zbudowany w XIV wieku. Wcześniej otworzył swoje drzwi w piątki, w najważniejszy dzień dla muzułmanów. Prawie wszyscy mieszkańcy miasta zamknęli sklepy i zaprzestali działalności, aby poświęcić ten dzień modlitwie. Warto odwiedzić tutaj, aby zobaczyć pradawny, pięknie malowany mihrab, który zachował się od czasów budowy meczety .
 4. Magiczne drzewo, przykute łańcuchem do ziemi. Dowodzi to, że podróżnicy, którzy zaczepiają się od arabskich bajek, faktycznie istnieją. Stary pień, który rośnie w pobliżu centralnego bazaru, zawinięty jest w duże żelazne łańcuchy. Idą na ziemię, mocno trzymając go w miejscu. Miejscowe legendy mówią, że tu mieszkają dżiny, które od czasu do czasu są pokazywane mieszkańcom miasta. Oprócz mistycznego drzewa mają tu miejsce inne cuda. Na przykład Bahla jest uważana za miejsce narodzin słynnego samolotu dywanowego, chociaż turyści mogą kupować jedynie nie latające okazy.
 5. Fort Jabrin . Zaledwie 9 km od miasta znajduje się mała osada z zachowanym fortem zbudowanym w XVII wieku. na polecenie Imama Balaraba, który rządził w tym czasie. Według jego pomysłu twierdza nie do zdobycia powinna nie tylko odzwierciedlać wroga, ale być instytucją edukacyjną i centrum kulturalnym miasta. Teraz możesz podziwiać potężne kamienne ściany i wyrafinowane wnętrza, które nie uległy zmianie od czasu wzniesienia fort .
 6. Jaskinia Al Hota. Naturalny punkt orientacyjny w pobliżu miasta. Oto zorganizowane grupy turystów, możesz przyjść i siebie. Mały pociąg zabierze Cię do podziemnych korytarzy. Jaskinia ma wygodny system śledzenia i podświetlenie.

Gdzie się zatrzymać w mieście?

Hotele Błędy i osiedla są dość zróżnicowane. Tanie opcje będą trudne do znalezienia, ponieważ kraj jest dość drogi. Ale średnia i droga obudowa musi spełniać najwyższe standardy jakości:

 1. Alila Jabal Akhdar. 5 * Hotel górski spa, położony w pobliżu miasta. Oferuje transfer, przytulne przestronne pokoje, basen, restaurację z daniami kuchni lokalnej i międzynarodowej, a także niezapomniane widoki na miasto.
 2. Bahla Hotel Apartments 3 *. Niewielki apart-hotel w mieście z własnym parkingiem. Na parterze znajduje się przyjemna restauracja z lokalną kuchnią i pyszną kawą.
 3. Jibreen Hotel 3 *. Ta opcja spodoba się podróżnym, którzy zdecydowali się odwiedzić Fort Jabrin. Hotel znajduje się zaledwie 2 km od hotelu. Ten wielopiętrowy budynek z własnym parkingiem i tradycyjnym zestawem usług, które pozwolą ci wygodnie spędzić czas.
Отели в Бахле

Gdzie zjeść?

Kuchnia omańska różni się miłością do przypraw. Nie ma zbyt ostrych naczyń, jak na przykład w Indiach, ale jednocześnie unikalne kombinacje ziół i korzeni znacznie zmieniają oryginalny smak produktów. Tradycyjnie kuchnia Bakhly opiera się na potrawach mięsnych i deserach. Ryby i owoce morza są bardziej charakterystyczne dla obszarów przybrzeżnych, a biorąc pod uwagę religię, nie można znaleźć w menu dań z wieprzowiny. Najpopularniejszym mięsem jest jagnięcina. Alkohol Oman nie pije, a najpopularniejszym napojem w mieście i na wsi jest kawa z kardamonu, najczęściej nie aromatyzowana cukrem, aby nie zepsuć jej jasnego smaku. Możesz spróbować tradycyjnej kuchni w następujących lokalach:

 • Fwanees Bahla Resturant;
 • Restauracja Tharanim;
 • Al Haitham Catering.
Кофе

Osobliwości zwiedzania Bakhli

Jak każdy muzułmański kraj, Oman nakłada pewne ograniczenia na turystów. Do odpocząć w mieście Bakhla przeszedł bez nieprzyjemnych incydentów, warto pamiętać o niektórych zasadach:

 • pomimo upału, lepiej się ubrać w obszerne bawełniane ubrania, dobrze zakrywające ciało;
 • Fotografowanie lokalnych mieszkańców może tylko za ich zgodą i tylko mężczyźni;
 • hałas, gruzy i inne przejawy braku szacunku dla miejscowej ludności są niedopuszczalne.

Zakupy

Przestrzegając tych prostych zasad postępowania, będziesz cieszyć się spędzaniem czasu w mieście i koniecznie chcesz kupić coś dla pamięci. Bakhla najczęściej kierowana:

 • Dywany wykonane ręcznie według starożytnych technologii;
 • unikalne ręcznie wykonane ozdoby ze złota i srebra;
 • wiklinowe kosze z materiałów naturalnych;
 • ciekawe tkaniny z ręcznie malowanymi;
 • tradycyjne sztylety Hanjar, które są częścią narodowego stroju Omanu.

Wszystko to można łatwo znaleźć na rynku centralnym, ale nie zapomnij o regułach wschodnich bazarów. Okazja z głębi serca, a następnie, być może, będzie można wziąć unikalne rzeczy po cenie 2-3 razy niższej niż deklarowana.

Рынок в Бахле

Jak dostać się do miasta?

Bahla znajduje się 180 km od stolicy. Lądowanie w międzynarodowe lotnisko Muscat turyści udają się do miasta wynajętymi samochodami, które można zabrać bezpośrednio po przyjeździe lub zarezerwować z wyprzedzeniem. Dla osób, które nie prowadzą pojazdów, hotele często oferują usługi transportowe. Możesz także wziąć taksówkę do miejsca docelowego.