Obiekt Jabrin Castle to luksusowa rezydencja położona w niewielkiej oazie Al Dahliyah. Został zbudowany przez trzeciego władcę dynastii Yanura w Oman Bilarub bin Sultan. Zamek jest godnym pomnikiem jego rządów.

Architektura zamku


Джабрин

Obiekt Jabrin Castle to luksusowa rezydencja położona w niewielkiej oazie Al Dahliyah. Został zbudowany przez trzeciego władcę dynastii Yanura w Oman Bilarub bin Sultan. Zamek jest godnym pomnikiem jego rządów.

Architektura zamku

Jabrin różni się od pozostałych Omańskie forty fakt, że nie został zbudowany podczas wojny i nie jest fortyfikacją. To w rzeczywistości pałac, zbudowany w czasach pokoju władcy, który był zafascynowany nauką i sztuką. Uczynił ten budynek najpiękniejszym historycznym zamkiem w Sułtanacie.

Резные окна

Pałac jest dużą prostokątną strukturą złożoną z 55 pokoi. Zamek jest trzypiętrowy z dwiema wieżami, licznymi salami recepcyjnymi, jadalnią, salami konferencyjnymi, biblioteką i madrasą. Zamek ma dziedziniec. Ściany pokoi ozdobione są napisami i freskami. Sufity są kolorowo pomalowane, a drzwi i inne drewniane powierzchnie są rzeźbione. Wszystkie te detale architektoniczne sprawiają, że Jabrin jest prawdziwym wyrazem kunsztu Omani. Wnętrze zamku zdobią okna, drewniane balkony, łuki, malowane arabskim pismem i zachwycające sufity.

Внутренний дворик

Interesujące szczegóły

Jednym z najważniejszych pokoi w zamku Jabrin jest Sala Słońca i Księżyca, zaprojektowana, aby przyjmować ważnych gości. Ma 14 okien: 7 z nich znajduje się na samej podłodze, reszta - pod sufitem. Zimne powietrze wnika w dolne okna. Po podgrzaniu podnosi się i jest wypychany przez wznoszący się strumień przez górne okna. W ten sposób pokój jest chłodzony. Pokój ten ma niezwykły sufit. Jest ozdobiony piękną kaligrafią islamską, szczególnie przyciąga wzrok.

Расписной потолок

W zamku Jabrin znajdują się sekretne pokoje. Ukrywali ochronę na wypadek, gdyby właściciel zamku miał spotkać ludzi, którzy mu nie ufali.

Znany jest inny interesujący szczegół. Koń władcy znajdował się w pokoju na najwyższym piętrze obok swojej sypialni. Nie wiadomo, czy sułtan tak kochał swojego konia, czy też obawiał się ataku, ale nawet to mu nie pomagało. Brat Bilaruba zabił go i zdobył zamek. Założyciel Jabrina został pochowany na swoim terytorium.

Крепость внутри

Jak się tam dostać?

Niezależnie w zamku nie dociera, t. autobusy jeżdżą tylko do Niski . Możesz dostać się tutaj jako część grup turystycznych.

Вход в замок