W Oman Jest małe miasteczko Al Hamra (Al Hamra), które jest również nazywane El Hamra lub po prostu Hamra. Jest najstarszym w kraju i reprezentuje historyczny ciekawe miejsce .

Informacje ogólne

W Oman Jest małe miasteczko Al Hamra (Al Hamra), które jest również nazywane El Hamra lub po prostu Hamra. Jest najstarszym w kraju i reprezentuje historyczny ciekawe miejsce .

Informacje ogólne

Osada należy do prowincji sułtanatu Ed-Dahili w Omanie i jest ośrodkiem vilayet. Znajduje się w oazie u podnóża gór Jebel Akhdar (najwyższy punkt kraju). Miasto podzielone jest na 2 części: starożytną i nowoczesną. W nowej dzielnicy znajdują się apteki, banki, sklepy i inne nowoczesne towary. Obecnie w Al-Hamra mieszka 17 221 osób.

Większość turystów przyjeżdża do miasta, chcąc zobaczyć starą dzielnicę Misfat al Abreyeen (Misfat al-Abrin). Jest reprezentowany przez domy adobe, których wiek przekracza 450 lat. To autentyczne i imponujące miejsce, w którym można zapoznać się ze sposobem życia rdzennej ludności, podobnie jak przed rozpoczęciem reform. W tym czasie Oman był krajem feudalnym, zamkniętym dla reszty świata.

Starożytna dzielnica Al-Hamra

Budynki są tutaj wzniesione w malowniczym stylu jemeńskim w dość bliskiej odległości od siebie. Otaczają je gaje palm daktylowych: w ten sposób Aborygeni stworzyli cień w mieście. Obecnie większość budynków jest niezamieszkana, ponieważ Sultan Qaboos zbudował nowe komfortowe domy dla Aborygenów z klimatyzacją i telewizją satelitarną. Są w górnej części Al-Hamra.

Старинный район

Nawiasem mówiąc, niektórzy aborygeni nie chcieli się ruszać i nadal mieszkać w starych budynkach. W Misfat al-Abrin turyści mogą być jak domy, z których pochodzą zapachy gliny i starożytności. Możesz wejść do opuszczonych budynków, ale musisz zachować ostrożność, ponieważ niektóre z nich już zaczęły się pogarszać. Z okien i drzwi nic już nie zostało, ale podłogi są nadal pokryte dywanami.

Внутри заброшенного домаРазрушенные дома

W starożytnej dzielnicy Al-Hamra podróżni będą mogli odwiedzić muzeum historyczne. Jego pracownicy nauczą turystów:

  • przygotować tradycyjne omańskie potrawy z olejków jałowcowych;
  • do mielenia ziaren kawy;
  • piec do pieczenia i chleb;
  • robić i używać naturalnych kosmetyków.
Исторический музей

Pogoda w Al Hamra

Tu panuje ciepły i suchy klimat. Średnia temperatura powietrza wynosi + 29 ° C, a roczna suma opadów wynosi 90 mm. Najsuchszym miesiącem jest maj, a najczęściej deszcze nadciągają w styczniu. W tym momencie kolumna rtęci osiąga minimum (+ 21 ° C). Najcieplej jest czerwiec (+ 35 ° C).

Co robić w Al-Hamra?

Główną atrakcją miasta jest region Misfat al-Abrin. Od Al-Hamra, turyści mogą podróżować do różnych wycieczki . Najpopularniejsze z nich to:

  1. Jaskinia Al Hoota kompleks jaskiń , który jest jednym z największych na świecie. Prowadzenie zdjęć i nagrywanie wideo w grocie jest zabronione przez prawo kraju.
  2. Вход в пещеру
  3. Kanion Wadi Nakhr to największy kanion w Omanie. Tutaj możesz cieszyć się malowniczymi krajobrazami, świeżym górskim powietrzem i dobrze się bawić.

Gdzie się zatrzymać?

Najbardziej popularnym w Hamra jest hotel Misfah Old House. Znajduje się w centrum starej dzielnicy i oferuje gościom pokoje w tradycyjnym stylu Omanu. Podłoga pokryta jest dywanami, goście śpią na materacach, a światło wchodzi do pokoju tylko przez duże okna. Przy okazji, w łazience jest nowoczesna toaleta i prysznic. Restauracja serwuje dania kuchni narodowej przygotowywane przez lokalną ludność. Instytucja posiada punkt informacji turystycznej, organizowane są spacery konne.

W mieście są jeszcze 2 hotele:

  1. Alhamra Rest - domek z grillem, ogród, pokój zabaw dla dzieci, prywatny parking, wspólny salon i kuchnia. Personel mówi po arabsku i angielsku.
  2. Shorfet Al Alamin Hotel to dwugwiazdkowy hotel z tarasem słonecznym, centrum fitness, stołem bilardowym, przechowalnią bagażu, dostępem do Internetu i kantorem wymiany walut. Tutaj dozwolone jest zakwaterowanie ze zwierzętami, apartamenty dla nowożeńców i usługi dla osób niepełnosprawnych. Jest restauracja z menu dla dzieci.
Гостиница

Gdzie zjeść?

W mieście Al-Hamra jest tylko jedna restauracja, zwana Alstromeria Cafe. Tutaj podaje się doskonałą kawę, świeżo upieczone desery i tradycyjne dania z Omanu . Personel uprzejmy, porcje duże i smaczne. Można również jeść w restauracjach hoteli.

Ресторан

Zakupy

W Al-Hamra znajdują się małe sklepy z pamiątkami i wiele sklepów, w weekendy jest mały targ. Tutaj możesz kupić tylko niezbędne artykuły, jedzenie, ubrania, buty i wyjątkowe produkty, symbolizujące lokalne atrakcje.

Jak się tam dostać?

Możesz przyjechać do miasta zorganizowaną wycieczką lub samochodem. Od stolicy kraju trzeba będzie jechać autostradą nr 15. Odległość wynosi około 200 km.

Do Al-Hamra można dotrzeć z miast Nizwa i Bahla na drodze numer 21. Podróż trwa odpowiednio 40 i 20 minut.