Połączenia lokalne Oman oaza ciszy na pustyni, ponieważ tutaj każda osoba czuje się całkowicie bezpieczna. Jest to kraj pokojowy z przyjazną populacją, niską przestępczością i surowymi przepisami.

Jak się zachować w hotelu i na ulicy?

Połączenia lokalne Oman oaza ciszy na pustyni, ponieważ tutaj każda osoba czuje się całkowicie bezpieczna. Jest to kraj pokojowy z przyjazną populacją, niską przestępczością i surowymi przepisami.

Jak się zachować w hotelu i na ulicy?

System prawny Omanu opiera się na islamskim tradycje i zwyczaje . Do twojego odpocząć nie został zepsuty przez różne problemy, konieczne jest przestrzeganie elementarnych zasad zachowania:

 • odwiedź świątynie muzułmańskie (z wyjątkiem Meczet Sultan Qaboos ) mogą tylko ci, którzy wyznają islam;
 • ubrania na podróżnych powinny być czyste i uporządkowane;
 • fotografowanie rdzennych mieszkańców bez ich zgody nie jest możliwe, zwłaszcza kobiety;
 • turyści nie powinni nosić tradycyjnych arabskich strojów;
 • opalanie się topless jest surowo zabronione;
 • w miejscach publicznych nie można nosić obcisłych ubrań (turyści powinni być przykryte kolanami i ramionami);
 • Nie rób zdjęć policyjnych i wojskowych instalacji, wewnętrznych siedzib meczetów i lotniska .

Jeśli zastosujesz się do tych zasad, to w każdej prowincji, nawet w nocy, nie możesz się niczego obawiać. To prawda, że ​​nie warto kusić przeznaczenia, ponieważ nie tylko Omani żyją w tym kraju. Cenne rzeczy, dokumenty, pieniądze i drogi sprzęt powinny być przechowywane w sejfie hotelowym i nie powinny być pozostawione w pokoju lub noszone razem z nimi.

W hotele często pracują emigranci z innych państw, które nie zawsze są uczciwe w swoich rękach. Kradzieże w pokojach są niezwykle rzadkie, ale czasem się zdarzają. Aby utrzymać bezpieczne środowisko w Omanie, islamska opozycja jest zabroniona w kraju, a Arabom często odmawia się wiza .

Правила поведения

Zagrożenia naturalne

Ten stan jest uważany za jeden z najcieplejszych na świecie, temperatura powietrza w lecie może osiągnąć + 45 ° C. Z tego powodu wielu turystów napotyka takie naturalne zagrożenia, jak wpływ promieniowania słonecznego (termicznego) i wysoki poziom naturalnego promieniowania. Aby uniknąć takich problemów, podróżni potrzebują:

 • nosić okulary przeciwsłoneczne, czapki i ubrania wykonane z naturalnych tkanin;
 • stosować kremy o wysokim SPF;
 • jeśli to możliwe, nie wychodź od 11:00 do 16:00.

Funkcje żywienia

Mieszkańcy są bardzo ostrożni i ekonomiczni dla wody. Na przykład w Oman nie możesz:

 • zostawić kran;
 • wylewaj wodę na ziemię nawet podczas zabiegów higienicznych;
 • kąpać się w wodzie i jeziorach.

Woda w kranach Omanu jest zwykle odsalana lub artezyjska, jest bezpieczna do spożycia, ale ma niepowtarzalny smak i skład. Nie ma w nim soli mineralnych, więc nie jest zalecany do picia. Do tych celów najlepiej jest kupować napoje w butelkach.

W kraju dozwolone jest kupowanie i spożywanie alkoholu tylko w specjalnie wyznaczonych miejscach, surowo zabrania się wynoszenia go na ulicę. Pojawienie się w miejscach publicznych lub jazda w stanie odurzenia jest surowo karana przez prawo. Wszystkie zakłady (restauracje i hotele) muszą posiadać licencję na sprzedaż napojów spirytusowych, których ceny są, przy okazji, bardzo wysokie.

Особенности питания

Niebezpieczeństwo wadi

Szczególnym problemem dla turystów w Omanie jest wadi , które są kanałami suchych rzek lub strumieni. Gdy nadejdą deszcze, miejsca te szybko wypełnią się wodą, która spływa po burzach. Zniszczają masy kamieni i ziemi na swojej drodze, a także wypełniają wszystko, co napotyka ich po drodze.

Na drogach kraju ustawione są nawet specjalne znaki ostrzegające o żywiołach. Wykonane są w formie białych trójkątów z czerwonym obramowaniem, które są przekreślone 3 falistymi poziomymi liniami.

Вади

Owady i gady w Omanie

W górach i na pustyni w kraju żyją jadowite węże i pająki, które są szczególnie niebezpieczne w okresie godowym. Ten czas zaczyna się w kwietniu i trwa do połowy czerwca. W Oman na żywo:

 • różne gatunki żmij i kobry - chowają się w liściach lub piasku;
 • skorpiony i paliczki - żyją norkami, kamieniami, a czasem pełzają w opuszczonych butach bez nadzoru;
 • różne jaszczurki monitorujące.

Niektóre rodzaje jadowitych węży mogą również występować w wodzie, więc zanim zanurzysz się w jeziorze, najpierw musisz wrzucić tam kamień. Nawiasem mówiąc, gady i owady próbują uniknąć spotkania z osobą i bardzo rzadko atakują. W przypadku ukąszenia, staraj się zapamiętać tak dokładnie jak to tylko możliwe, abyś mógł wybrać antidotum poprawnie.

Змеи в Омане

Bezpieczeństwo w Omanie na wodzie

W południowej części kraju pływanie w morzu jest dość niebezpieczne. Obszar ten charakteryzuje się dość silnymi przypływami i pływami, a wiatr może powodować bardzo wysokie fale. Na wodach arabskich znajdują się barrakudy, rekiny, płaszczki, a także liczne ryby koralowe i jeże. Ich ciernie z igłami są wystarczająco trujące i przez długi czas utknęły w ludzkim ciele. Rany są bardzo bolesne, a nawet zaczynają gnić, więc musisz być bardzo ostrożny, aby nie dotknąć nieznanych mieszkańców głębin oceanu.

Uszkodzenie skóry nurek może być również muszlami z meduzami. Podczas nurkowania płetwonurkowie nie mogą wybierać z koralowców i artefaktów znajdujących się w miejscu katastrofy statku. Samokrycie w nieznanym miejscu może być niebezpieczne dla Twojego życia - miłośników nurkowanie lepiej udać się do specjalnego ośrodka.

Безопасность в Омане на воде