W Izrael , w pobliżu hałaśliwego i nowoczesnego Tel-Aviv jest miejsce, gdzie panuje cisza, spokój i szczególna religijna atmosfera. To miejsce to Bnei Brak.

Trochę o mieście

Bnei Brak należy do Tel Awiwu i przylega do Tel Awiwu we wschodniej części. Miasto zostało założone w 1924 r., Aw 1950 r. Uzyskało status miasta. Populacja wynosi około 183 tysięcy osób, z czego 90% stanowią charedim.

W Izrael , w pobliżu hałaśliwego i nowoczesnego Tel-Aviv jest miejsce, gdzie panuje cisza, spokój i szczególna religijna atmosfera. To miejsce to Bnei Brak.

Trochę o mieście

Bnei Brak należy do Tel Awiwu i przylega do Tel Awiwu we wschodniej części. Miasto zostało założone w 1924 r., Aw 1950 r. Uzyskało status miasta. Populacja wynosi około 183 tysięcy osób, z czego 90% stanowią charedim.

Bnei Brak jest jednym z najważniejszych ośrodków duchowych współczesnego judaizmu i chasydyzmu. To miejsce jest wyjątkowe pod tym względem, że nie ma tutaj rozrywek - kina, kluby nocne itp. I w każdą sobotę na większości ulic nie przejedzie żaden transport. Na terenie miasta znajduje się ponad 200 synagog i 150 przedsiębiorstw przemysłowych różnych branż.

Здания городаУлицы города

Życie kulturalne miasta

Miasto może zadowolić się dostępnością, na przykład galerii sztuki lub muzeum . Tak więc pod adresem Ze'ev Jabotinsky Rd 135 znajduje się muzeum, którego eksponaty - historyczne obrazy. Proponuje się także obejrzenie wideo-prezentacji o historii miasta od momentu jego powstania. Muzeum jest otwarte od niedzieli do czwartku w godzinach 16: 00-19: 00.

W mieście znajduje się także archiwum muzealne , które znajduje się w HaRav Meltser 15, utworzonym w 1964 roku. Zawiera książki o urodzeniach, małżeństwach, mapach, fotografiach, książkach o historii Izraela i wielu innych. Dla tych, którzy szukają informacji o ludziach lub wydarzeniach, mogą skontaktować się z muzeum przez e-mail, usługa jest bezpłatna. Muzeum jest otwarte w niedziele, wtorki i środy od 09:30 do 13:00 oraz od 15:30 do 18:00, wstęp jest bezpłatny.

Co robić?

  • Aby poznać niezwykłe życie Bnei Brak, polecamy wycieczkę z przewodnikiem z Tel Awiwu, gdzie poznasz historię miasta, idąc główną ulicą Rabi Akiva i bocznymi uliczkami. Czas trwania wycieczki to około 2,5 godziny. Koszt grupy do 10 osób wynosi 120 USD.
  • Центральная улица Раби Акива
  • Miasto Bnei Brak jest popularne wśród turystów dzięki ogromnej fabryce produkującej słynne napoje Coca Coli . Podczas zwiedzania poznasz całą historię zakładu, zobaczysz najbardziej zaawansowane procesy produkcyjne. Na początku programu zostaniesz poproszony o zrobienie zdjęcia, które następnie zostanie wklejone jako etykieta na butelce Coca-Coli i przesłane do ciebie (za dodatkową opłatą). Będziesz mieć możliwość obejrzenia filmu tematycznego w formacie 4-D. Również miłą niespodzianką jest degustacja wyprodukowanych napojów: Coca-Cola, Sprite, Fanta itp. Koszt wycieczki to 20 szekli, zakład jest otwarty od niedzieli do czwartku od 09:00 do 19:00, od piątku do soboty - dzień wolny. Adres fabryki to HaRav Kahaman St 129.
Завод Coca Cola

Gdzie zjeść?

W mieście znajduje się wiele kawiarni słynnej w izraelskiej sieci Cofix , gdzie każdy posiłek lub napój - za 1,5 USD. Tutaj masz do wyboru: świeże wypieki, kilka rodzajów kanapek i świeżo wyciśniętych soków, dowolną kawę - i wszystko w stałej cenie. Na jakość produktów nie są gorsze od sąsiednich kawiarni i restauracji. Warto zauważyć, że kawiarnia nie siedzi i nie odpoczywa - wszystkie produkty sprzedawane są na wynos.

Jeśli chcesz zjeść z wygody - idź do kawiarni lub piekarni, która w Bnei Brak jest również w wystarczających ilościach.

Gdzie spać?

W Bnei Brak nie ma hoteli i hoteli, ale w najbliższych miastach jest ich dużo na każdy gust i portfel. Na przykład najbliższy hotel to Rimonim Tower Ramat Gan , położony przy 1 Krinitzi Street w sąsiednim mieście Ramat Gan. Koszt pokoju dwuosobowego wynosi od 135 $ za noc.

Jak się tam dostać?

Bnei Brak znajduje się 5 km od centrum Tel-Aviv . W mieście jest stacja kolejowa. Cena biletu to 7 szekli, czas podróży to 8 minut, wylot co 15 minut. Możesz także wsiąść do autobusu numer 1.