Sułtanat Oman - kwitnący stan Półwyspu Arabskiego, położony w południowo-zachodniej Azji. Wszyscy, którzy marzą o odwiedzeniu tego wielobocznego kraju, muszą wydać dokument wejścia - wizę.

Czy Rosjanie i obywatele CIS potrzebują wizy do Omanu?

Sułtanat Oman - kwitnący stan Półwyspu Arabskiego, położony w południowo-zachodniej Azji. Wszyscy, którzy marzą o odwiedzeniu tego wielobocznego kraju, muszą wydać dokument wejścia - wizę.

Czy Rosjanie i obywatele CIS potrzebują wizy do Omanu?

Dla obywateli krajów WNP i Rosji sułtanat Omanu jest otwarty. Każdy, kto chce odwiedzić i zobaczyć zabytki kraju, otrzymuje wizę prawie bez problemów. Jedyne zastrzeżenie - wiza dla Omanu dla dziewcząt poniżej 30 roku życia jest wydawana z dokumentem zezwalającym na bliskiego krewnego (męża, ojca lub brata).

Opcje wiz Oman

Istnieje kilka rodzajów wiz dla obcokrajowców, którzy odwiedzają Sułtanat Omanu. Każda wiza zapewnia określony cel wizyty w kraju:

 1. Turystyka . Planując wizytę Omanu jako turysty, należy zarejestrować krótkoterminową wizę jednorazową lub wielokrotnego wjazdu. Pierwszy jest wydawany na okres nieprzekraczający 30 dni. Drugi pozwoli przekroczyć granicę kilka razy w ciągu 6 miesięcy. Możesz ubiegać się o wizę w konsulacie tego kraju w Rosji lub bezpośrednio w Port lotniczy Oman . W Moskwie ambasada Omanu znajduje się pod adresem: Staromonetniy Lane, 14, Bldg 1. Dokumentacja trwa od 5 do 10 dni i kosztuje 98 USD.
 2. Wiza pracy. Obywatele planujący pracę w Omanie mogą ubiegać się o wizę przez 3 miesiące. Możliwe przedłużenie okresu ważności wizy pracowniczej. W tym celu dokument obowiązkowy jest petycją osoby prawnej lub obywatela Omanu. Wiek pracownika wynosi co najmniej 21 lat. Koszt wizy pracowniczej wynosi 51,92 USD.
 3. Tranzyt Turyści, dla których wjazd do Omanu jest punktem przejściowym w innym kraju, należy wydać wizę tranzytową. Dla pasażerów tych lotów obowiązuje ograniczony czas pobytu w Omanie - do 72 godzin, dla podróżujących drogą 3 dni są również przeznaczone na przekraczanie granic kraju. Koszt wizy tranzytowej wynosi 12,99 USD.
 4. Edukacja Dla studentów przewidziana jest wiza studyjna, dająca możliwość pozostania w kraju przez 1 lub 2 lata. Po okazaniu niezbędnych certyfikatów wiza może zostać przedłużona. Koszt to 51,95 USD.
 5. Wiza biznesowa. Uczestnik podróży służbowej lub przedsiębiorca, składając wniosek do Omanu, może ubiegać się o wizę ekspresową przez 3 tygodnie. Nie można go przedłużyć. Koszt to 77,92 USD.
 6. Multi-wiza. Ten rodzaj dokumentu wejścia jest długoterminowy. Wydawane na dłuższy okres - od 6 miesięcy do roku. Wielokrotna wizyta umożliwi Ci wielokrotne wejście do kraju, ale czas trwania wizyty nie powinien przekraczać 3 miesięcy. Koszt to 25,97 USD.

Poniżej znajduje się przykład zdjęcia wizy do Omanu.

Фото визы в Оман

Jak uzyskać wizę w Oman?

Dla Rosjan przy wejściu do Oman wymagana jest wiza. Dokumenty zezwalające na wjazd są najlepiej obsługiwane w Moskwie w sekcji konsularnej ambasady sułtanatu Omanu. Inną opcją byłoby ubieganie się o wizę za pośrednictwem biura podróży. Ponadto wizę można wydać niezależnie. Do tego potrzebujesz:

 1. Kwestionariusz Formularz wniosku online jest dostępny na stronie internetowej Oman Police. Należy go wypełnić, a następnie wydrukować.
 2. Zdjęcie. Następnie należy wykonać 2 kolorowe fotografie o formacie 3,5 × 4,5 cm.
 3. Dokumenty. Zbierz całą listę wymaganych dokumentów.
 4. Wizyta w ambasadzie. Zebrany pakiet dokumentów złożony w Moskwie w Ambasadzie Omanu;
 5. Decyzja. Możesz złożyć oryginalny paszport i uiścić opłatę konsularną dopiero po podjęciu pozytywnej decyzji o wydaniu wizy.
Электронная виза

Dokumenty do uzyskania wizy do Omanu

Wizy do Omanu muszą bezwzględnie odpowiadać ustalonemu celowi wizyty. Aby go otrzymać, przyszły turysta powinien przygotować następujące dokumenty:

 1. Kwestionariusz Szczegółowy opis podstawowych danych o sobie jest wypełniany wyłącznie w języku angielskim. Formularz jest wydrukowany i podpisany przez wnioskodawcę.
 2. Międzynarodowy paszport Do rejestracji potrzebny jest oryginał do przeglądania i kolorowy egzemplarz międzynarodowego paszportu.
 3. Zdjęcie. Kolorowe zeskanowane zdjęcie na jasnoniebieskim tle 4x6 cm.
 4. Rezerwacja. Dokumenty i ich kopie, potwierdzające dostępność rezerwacji pokoju w hotelu w Omanie.
 5. Dla obywateli Białorusi, przy rejestracji wizy w Omanie, powyższa lista jest identyczna, z wyjątkiem formatu zdjęć: muszą mieć 3,5 × 4,5 cm.
 6. Przy rejestracji wizy do Omanu dla Ukraińców do powyższej listy dodawany jest numer identyfikacyjny i paszport cywilny (oryginał i kopia), a także ubezpieczenie.

Przydatne informacje dla turystów

Dla wygody podróżnych, musisz znać dane Ambasady Rosyjskiej w Omanie:

 • Adres: Muscat, Shatti al-Qurum, ulica Sarooj, droga 3032, kompleks mieszkalny Sarfait;
 • tel: (+ 968) 24-602-894.