Khasab to forteca w centrum miasta Al-Khasab zbudowana przez Holendrów w XVII wieku. Do niedawna była to najwyższa struktura miasta, później tracąca prymat centrów handlowych, a turystów przyciąga piękne widoki z okien Fortece nad Cieśniną Ormuz i etnografią muzeum , uważany za jednego z najlepszych w Oman .

Trochę historii

Zamek został zbudowany na miejscu arabskiej wieży, wzniesionej znacznie wcześniej. Samo słowo "Khasab" jest tłumaczone jako "żyzny", ponieważ klimat tego obszaru jest rzeczywiście bardzo korzystny dla uprawy różnych roślin uprawnych. Miasto Al-Khasab wyrosło później wokół twierdzy.

Od 1624 r. Fort należał do Omanczyków, którzy nie pozwolili Portugalczykom przejąć kontroli nad Cieśniną Ormuz, obok której się znajduje. Khasab odwiedza odwiedzających od 1990 roku, po tym jak forteca została poważnie odrestaurowana. Kolejna odbyła się w 2007 roku.

Вид на крепость с противоположного берега

Architektura fortec

Jego architektura Khasab nie przypomina wschodnich twierdz: raczej jest to typowy europejski średniowieczny zamek. Jednak nie jest to zaskakujące, ponieważ został zbudowany przez Holendrów. Budynek twierdzy ma 2 piętra; Materiałem użytym do jego budowy jest surowy cegła.

Otacza go cały system murów obronnych. W rogach znajdują się wieże obronne. Ponadto istnieje również centralna wieża, dość masywna.

Стены крепости

Muzeum

Dziś w twierdzy Khasab znajduje się muzeum historii Musandam . Jednym z pomieszczeń jego kolekcji jest kolekcja sztućców, uważana za jedną z najlepszych w kraju. Pozostałe pokoje są poświęcone tradycyjnemu sposobowi życia mieszkańców. Tutaj możesz zobaczyć dioramy z widokami lokalnych wiosek, przedstawiające ceremonie weselne itp. W salach muzeum znajdują się również przechowywane bronie, biżuteria, artykuły gospodarstwa domowego, ubrania i wiele dokumentów historycznych.

Ponadto przywrócono modele wewnętrzne mieszkań w Omanie i szkołę, w której studiowano Koran. Możesz zobaczyć model tradycyjnego domu Omaniego, podłogę, w której - ze względu na oszczędność ciepła - znajduje się poniżej poziomu gruntu. Na dziedzińcu zamku znajduje się zbiór drewnianych łodzi rybackich.

Музейный дворИнтерьеры старого Омана

Rynek

Niemal na murach twierdzy znajduje się mały targ, w licznych sklepach można kupić szeroki wybór pamiątki .

Jak odwiedzić fortecę?

Aby dostać się do Al-Khasab z Muscat najprawdopodobniej będzie to samolot: codziennie lecą tu bezpośrednie loty z stolicy, lot trwa 1 godzinę 10 minut. (dla porównania droga samochodem trwa około 6 godzin). Od Lotnisko do twierdzy można dojechać samochodem w ciągu 5-7 minut.

Możesz dostać się do Khasab każdego dnia, tylko w piątki, wejście do hotelu jest możliwe od 8:00 do 11:00, w przeciwnym razie drzwi twierdzy są otwarte od 9:00 do 16:00. Bilet kosztuje 500 USD (około 1,3 USD).

Вывеска музея