Royal Opera House Muscat w Omanie - to kolejny cud Wschodu. Ten symbol renesansu panowania sułtana Qaboosa bin Saida został stworzony dla kulturowego wzbogacenia kraju.

Otwarcie teatru w Muskacie


Королевский оперный театр Маската

Royal Opera House Muscat w Omanie - to kolejny cud Wschodu. Ten symbol renesansu panowania sułtana Qaboosa bin Saida został stworzony dla kulturowego wzbogacenia kraju.

Otwarcie teatru w Muskacie

Uroczyste otwarcie opery odbyło się 11 października 2011 r. W tym czasie było to jedyne na Półwyspie Arabskim. Władca Omanu słynie z wielkiej miłości do muzyki klasycznej, ponieważ otwarcie takiej instytucji było kwestią czasu. Budynek opery symbolizuje jej architekturę bogatym dziedzictwem Oman . Stało się głównym centrum muzycznym kultura w kraju. W pierwszym sezonie takie gwiazdy światowe jak Placido Domingo, René Fleming, Andrea Bocelli i inni grali w Royal Muscat Opera House.

Сцена оперы

Architektura i budowa teatru

Wiele znanych światowych firm aspirowało do pracy nad projektem teatralnym w Omanie. Brytyjska firma "Theatre Projects Consultants" zwyciężyła. Ich rozwój obejmował:

 • Nadzór nad budową i zewnętrzną strukturą budynku;
 • projektowanie krajobrazu i wnętrz;
 • instalacja oświetlenia dekoracyjnego;
 • zarządzanie elementami technicznymi teatru;
 • tworzenie odpowiedniej akustyki.

Ważnym warunkiem budowy było to, że budynek nie zasłaniał widoku gór. Architektura musiała wpasować się w tło nowoczesnych budynków w Muskacie, biorąc pod uwagę specyfikę geograficzną i krajową, i było to całkiem możliwe. Po zakończeniu budowy zewnętrzna fasada teatru została pokryta minerałem wydobywanym z najbliższych kamieniołomów.

Современная восточная архитектура

Królewska dekoracja

80 tysięcy metrów kwadratowych. m tworzą całkowitą powierzchnię opery w Muscat. Większość tego terytorium zajmuje wspaniały ogród, ale cała wielkość ukryta jest pod zewnętrzną powłoką:

 1. Kompleks teatralny. Dla wielu turystów będzie miło zaskoczyć zobaczyć butiki w operze. Na całym ich terytorium ponad 50, a można tu kupić ubrania i buty, perfumy, akcesoria i biżuterię. Ponadto możesz odwiedzić indyjską restaurację, restaurację z Kuchnia omańska lub brytyjska kawiarnia. Kompleks obejmuje także centrum sztuki i galerię sztuki.
 2. Театральный комплекс
 3. House of Omani crafts. Odwiedzający mają świetną okazję do zakupu pamiątka , wykonane wyłącznie ręcznie przez lokalnych rzemieślników.
 4. Sala koncertowa. Niezrównana i prawdziwie królewska sala, zdolna pomieścić 1100 osób w tym samym czasie. Główną cechą hali jest jej wielofunkcyjność. Transformująca scena umożliwia wykonywanie przedstawień teatralnych, solowych, symfonicznych i kameralnych. Występy muzyczne, taneczne i operowe również nie są rzadkością.
 5. Концертный зал
 6. Audytorium. Dla maksymalnego komfortu widzów z tyłu foteli zainstalowano interaktywny system monitorów multimedialnych. Akustyka w Royal Muscat Opera Theatre na najwyższym poziomie. Gdziekolwiek siedzisz, słyszalność w dowolnym punkcie sali będzie idealna.
 7. Wnętrze teatru. W operze można zobaczyć orientalny wystrój z pięknymi ornamentami. Złożone elementy wystroju sufitu i ścian tworzą poczucie wielkości tego miejsca. Wnętrze uzupełniają niezwykłe systemy oświetleniowe i oświetleniowe.
 8. Холл оперы в Омане
 9. Orkiestra. W żadnym kraju na Wschodzie nie ma tak wspaniałych muzyków. Szczególną ozdobą opery w Omani jest to, że wszyscy muzycy są Omani.

Jak odwiedzić Royal Opera w Omanie?

Dostanie się na koncert lub przedstawienie w Royal Opera to wielki sukces. Koszt biletów jest różny, w zależności od programu i lokalizacji. Ceny zaczynają się od 35 USD i więcej. Sukienka dla mężczyzn - kurtka, dla kobiet - suknia wieczorowa.

Jeśli chcesz zobaczyć budynek teatru bez odwiedzania koncertu lub przedstawienia - jest to również możliwe. Możesz zobaczyć cały kompleks królewskiej opery, kupując wycieczka . Odbywają się w operze codziennie od 8:30 do 10:30. Galeria Muscat Opera otwarta jest od 10:00 do 22:00. Kawiarnie i restauracje - od 08:00 do 24:00.

Перед спектаклем

Jak się tam dostać?

Royal Opera House Muscat znajduje się w obszarze Shati al-Kurm. Większość turystów przyjeżdża tu taksówką, ponieważ jest to najwygodniejszy sposób.

Вид с дороги на оперу