Jeden z głównych zabytki Argentyny jego natura jest rozważana, dla niej przychodzą miliony podróżnych z całego świata. W kraju jest wiele pierwotnych miejsc, które nie zostały dotknięte ludzką ręką - lasy i dżungle, jeziora i góry, półpustynie i pustynie.

Główne parki narodowe Argentyny

W tym kraju park narodowy jest obszarem chronionym znajdującym się w różnych strefach klimatycznych (od subtropikalnych do zwrotnikowych) i wysokości (od 6,96 m nad poziomem morza i do -48 m pod wodą). Fauna państwa jest bardzo zróżnicowana, żyją tutaj gatunki endemiczne i zagrożone (Tuko-Tuko, psy Magellana, vicuña, itp.), A ptak o czerwonych włosach stał się prawdziwym symbolem tego kraju.

W Argentyna było siedem miejsc ochronnych Lista światowego dziedzictwa UNESCO . W kraju są 33 parki narodowe. Rozważmy niektóre z nich bardziej szczegółowo:

 1. Nauel-Uapi (Parque Nacional Nahuel Huapi). Jest to jeden z pierwszych chronionych parków w kraju i znajduje się na terenie tego samego jeziora. Jego powierzchnia to 7050 metrów kwadratowych. km, znajduje się na północy Patagonia w prowincjach Rio Negre i Neuquén. Ciekawym obiektem jest wulkan Tronadore .
 2. Науэль-Уапи
 3. Iguazu (Parque Nacional Iguazú). Ten park narodowy w Argentynie, znany z wodospadów Iguazu. Znajduje się na granicy z Brazylią, w pobliżu Paragwaju.
 4. Игуасу
 5. Penelta (Parque Nacional Predelta). Znajduje się w delcie rzeki Parana i obejmuje trzy wyspy, bagna, laguny, ma interesujący świat zwierząt i roślin.
 6. Предельта
 7. Park Narodowy Los Glaciares (Parque Nacional Los Glaciares) w Argentynie. Znajduje się w prowincji Santa Cruz, ma powierzchnię 4459 metrów kwadratowych. km i słynie z dwóch dużych jezior: Viedma i Argentino , a także jego lodowce.
 8. Национальный парк Лос-Гласьярес
 9. Tierra del Fuego (Parque Nacional Tierra del Fuego). Park znajduje się na wyspie o tej samej nazwie i jest najbardziej na południe położoną planetą. Jego powierzchnia to 630 metrów kwadratowych. km. Tutaj kończy się Pan-American Highway.
 10. Огненная Земля
 11. Monte Leon (Parque Nacional Monte Leon). Jest to najmłodszy Park Narodowy w kraju. Znajduje się wzdłuż Oceanu Atlantyckiego i słynie z tego, że jest czwartą co do wielkości kolonią pingwinów Magellana w Ameryce Południowej.
 12. Монте Леон
 13. Los Alerses (Parque Nacional Los Alerces). Jest to jeden z najbardziej malowniczych parków w kraju. Jego powierzchnia wynosi 193 tysiące hektarów i obejmuje rzekę Arrananes i 5 zbiorników.
 14. Лос Алерсес
 15. Sierra de las Kijadas (Parque Nacional Sierra de las Quijadas). Park znajduje się w strefie paleontologicznej w prowincji San Luis. Jego powierzchnia wynosi 73533 ha. Tutaj można zobaczyć ślady dinozaurów i innych starożytnych skamielin.
 16. Сьерра-де-лас-Кихадас
 17. Talampaya (Parque Nacional Talampaya). Oficjalnie status Parku Narodowego nadano mu w 1997 roku. Park znajduje się na wysokości 1500 m nad poziomem morza. Tutaj odkryto pozostałości lagozu (przodków dinozaurów).
 18. Талампая
 19. Chaco (Parque Nacional Chaco). Głównym celem parku jest ochrona dziewiczych równin wschodniego Chaco i unikalnych krajobrazów sawanny. Na jego terytorium znajduje się Rio Negro River , wokół którego rośnie gęsta dżungla.
 20. Чако
 21. Ibera (Parque Nacional Ibera). Teren parku jest terenem bagiennym. Jest to własność całej Ameryki Łacińskiej. Jest tu kilka gatunków rzadkich kajmanów, ponad 300 gatunków ptaków, rosną niezwykłe rośliny.
 22. Ибера
 23. El Palmar (Parque Nacional El Palmar). Głównym celem jest zachowanie lokalnego ekosystemu i gajów palmowych. Park znajduje się na brzegu rzeki Urugwaj i składa się z podmokłych terenów, skalistych brzegów i strumieni wodnych.
 24. Эль-Пальмар
 25. El Leoncito (Parque Nacional El Leoncito). Ma powierzchnię 90 tysięcy hektarów i znajduje się na zboczu Sierra del Tontal. Dla odwiedzających został otwarty od 2002 roku, zanim ta wizyta została zbanowana.
 26. Эль-Леонсито
 27. Rio Pilcomayo (Parque Nacional Rio Pilcomayo). Na tym terenie rosną wilgotne lasy, a także całe pola hiacyntu wodnego. Park znajduje się na liście międzynarodowych terenów podmokłych.
 28. Рио-Пилкомайо
 29. Laguna Blanca (Parque Nacional Laguna Blanca). Tutaj żyje ogromna liczba gatunków ptaków. Również park słynie z miejsc prekolumbijskich Indian Mapuche i petroglifów skalnych.
 30. Лагуна Бланка
 31. Los Cardons (Parque Nacional Los Cardones). Jego główną chlubą są pola kaktusów. Rośliny te mają wysokość do 3 mi żyją przez około 300 lat.
Лос-Кардонес Jakie inne instytucje ochrony przyrody są dostępne w kraju?

W Argentynie oprócz parków narodowych istnieją również rezerwaty. Najpopularniejsze z nich to:

 1. Laguna de los Patos (Reserva Natural Urbana Laguna de los Patos). Rezerwa znajduje się w miasto Rio Grande i obejmuje step i staw. To ulubione środowisko dla ptaków.
 2. Лагуна-де-лос-Патос
 3. Cape Virgenes (Reserva natural Cabo Virgenes). Rezerwat ma powierzchnię 1230 hektarów i znajduje się na wybrzeżu oceanu. Tu mieszka kolonia pingwinów, których liczba przekracza 250 tysięcy osobników.
 4. Кабо Виргенес
 5. Cabo dos Bahias (Reserva Cabo Dos Bahias). Jest to jeden z najpiękniejszych rezerwatów przyrody w kraju, w którym można spotkać przedstawicieli fauny Patagońskiej: guanako, lwy morskie, pingwiny itp.
 6. Кабо дос Баниас
 7. Corazon de la Isla (Reserva Corazón de la Isla). Rezerwat znajduje się w prowincji Tierra del Fuego. Istnieją specjalne szlaki turystyczne dla miłośników przyrody.
 8. Корасон де ла Исла
 9. Laguna Oka del Rio-Paraguay (Laguna Oca del rio Paragwaj). Rezerwat Biosfery, który jest prostopadły do ​​rzeki Paragwaj i obejmuje jej dopływy, bagna, kanały, tamy, starzy ludzie i rękawy. Przestrzenie wodne przeplatają się z gajami palmowymi, lasami i łąkami.
 10. Лагуна Ока-дель-рио-Парагвай
 11. Costa Atlantica (Reserva Costa Atlantica). Znajduje się w prowincji Tierra del Fuego. Istnieje wiele migrujących ptaków wodnych i ptactwa wodnego, wśród których znajdują się gatunki endemiczne. Obszar rezerwatu wynosi 28500 hektarów, obejmuje obszary leśne i stepy, porośnięte krzewami.
 12. Заповедник Коста Атлантика
 13. Punta Tombo (Punta Tombo). Popularne miejsce wśród turystów, którzy chcą poznać życie pingwinów Magellana, którzy są przyzwyczajeni do ludzi i odważnie do nich podchodzą. Rezerwat znajduje się w prowincji Chubut.
 14. Пунта Томбо
 15. Punta del Marques (Reserva Natural Punta del Marques). Głównym celem rezerwatu jest zachowanie przyrody Patagonia . Tutaj mieszka kolonia lwów morskich, szczególnie dużo od sierpnia do grudnia. Aby je monitorować, zbudowano specjalne platformy z potężną lornetką.
 16. Пунта-дель-Маркес
 17. Punta Bermeja (Reserva Faunistica Punta Bermeja). Odległość od plaży La Loberia wynosi 3 km. Liczne ptaki i lwy morskie żyją w rezerwacie, a delfiny, wieloryby i orki żyją w wodach przybrzeżnych. Tutaj znajduje się ośrodek naukowy, w którym prowadzą badania ornitolodzy i oceanologowie.
 18. Пунта Бермеха
 19. Ischigualasto (Parque provincial de Ischigualasto). Wśród rezerwatów znajduje się ten prowincjonalny park, który znajduje się w regionie San Juan . Jest on zawarty w Lista światowego dziedzictwa UNESCO i charakteryzuje się malowniczym krajobrazem.
Исчигуаласто

W Argentynie rezerwy i parki narodowe są dumą narodową. Jadąc do kraju, koniecznie odwiedź strefy ochrony przyrody, ponieważ tutaj nie tylko zobaczysz dziewiczą przyrodę, dzikie zwierzęta i różne rośliny, ale także zrelaksujesz się na świeżym powietrzu, zapoznasz się z historią kraju i po prostu miło spędzasz czas.