Argentyna znana jest nie tylko z tanga, ale także ze swoich zabytków, które zapoznają się z niezwykłym pięknem natury tego regionu, dziedzictwem Inków i niezwykłymi budowlami architektonicznymi.

Z tego artykułu dowiesz się, co możesz zobaczyć w Argentynie.

Park Narodowy Iguazú

Położony 18 km od miasta Puerto Iguazú, park ten słynie z najbardziej imponujących, choć nie najwyższy , w Argentynie i na całym świecie, kompleks wodospadów Iguazu, nad rzeką o tej samej nazwie. Zaleca się odwiedzanie go w czasie pory deszczowej, kiedy woda płynie najsilniej.

Iguassu może być kontrolowany przez helikopter, ze specjalnie zbudowanych mostów, między wyspami otoczonymi wrzątkiem, a nawet z innego stanu - Brazylii. Dla fanów dreszczyku, istnieje możliwość zejścia wzdłuż tej rzeki.

Atrakcje w Argentynie1Atrakcje Argentyny2

Perito Moreno

W Patagonii na południu Argentyny jest niesamowite miejsce - lodowiec Perito Moreno. Jego całkowita powierzchnia wynosi 250 km² i jest kontynuacją lodowca Patogonia. Ogromna liczba turystów przyjeżdża tutaj, aby zobaczyć, jak bryły lodu osiedlają się w jeziorze Lago Argentino. Położony Perito Moreno na terenie Parku Narodowego Los Glaciares, można dostać się tam tylko helikopterem w specjalnie zorganizowanej grupie.

Atrakcje Argentyny3Atrakcje Argentyny4

Jaskinia Cueva de las Manos

Położony w kanionie rzeki Pinturas, która płynie w argentyńskiej prowincji Santa Cruz, zwany jest także Jaskinią Dłoni. Otrzymał taką nazwę dla odcisków dłoni znalezionych tam od 9 wieku p.n.e. do 10 wieku naszej ery Łączenie kilkuset wyświetleń tworzy rodzaj mozaiki. Ta jaskinia znajduje się pod ochroną UNESCO, więc można ją odwiedzić tylko z przewodnikiem.

Zabytki Argentyny5Atrakcje w Argentynie6

Dolina Księżycowa w Argentynie

W prowincji Argentyny La Rioja można odwiedzić obszar Ischigualasto, który przypomina krajobraz Księżyca. Wśród gładkich kamieni znaleziono szkielety dinozaurów i pradawnych gadów. Zwiedzanie doliny jest bezpłatne, ale miejscowi polecają przybyć tam w czasie pełni księżyca, kiedy jest zalewany iskrzącym światłem.

Zabytki Argentyny7Atrakcje w Argentynie8

Most Inków

Naturalnie stworzony na rzece Mendoza, służył jako droga od Pacyfiku do Oceanu Atlantyckiego. Obok znajduje się muzeum alpinizmu, mała kaplica z epoki kolonialnej, ocalała po lawinie w 1986 r., A także źródła geotermalne z leczniczą wodą.

Atrakcje Argentyny9Atrakcje Argentyny10

Również na terytorium Argentyny istnieje ogromna liczba parków narodowych: Talampaya, Fitzroy, Nahuel Huapi i niesamowite jeziora, takie jak San Martín i Traful.

Atrakcje w Argentynie11Atrakcje w Argentynie12
Atrakcje w Argentynie13Zabytki Argentyny14

Co zobaczyć w Buenos Aires?

Stolica Argentyny jest bardzo bogata w atrakcje, które warto zobaczyć:

 • Cmentarz Recoleta - najpiękniejszy nie tylko w Argentynie, ale także na całym świecie . To bardziej przypomina zamarznięte miasto, gdzie zamiast domów - krypty;
 • Atrakcje w Argentynie15Atrakcje w Argentynie16
 • Obszar La Boca jest symbolem stolicy Argentyny, a raczej tylko jej części - Caminito, gdzie można zobaczyć domy pomalowane we wszystkich kolorach tęczy, ulicznych muzyków i tancerzy, a także ogromną liczbę sklepów z pamiątkami;
 • Zabytki Argentyny17Zabytki Argentyny18
 • Most Kobiet - stworzony wyłącznie dla pieszych po drugiej stronie rzeki w dzielnicy biznesowej Puerto Madero;
 • Zabytki Argentyny19Zabytki Argentyny20
 • Casa Rosada - oficjalna rezydencja pracownicza prezydenta kraju, położona przy placu Plaza de Mayo, niezwykła barwa budynku sprawiła, że ​​był to jeden z najbardziej pamiętnych;
 • Zabytki Argentyny21Zabytki Argentyny22
 • Teatr Colon to największy etap w całej Ameryce Południowej, słynący z niezwykłej akustyki. Budynek został zbudowany w 1908 roku dla 2500 widzów, aw latach 2006-2008 nastąpiła rekonstrukcja. W teatrze balet i szkoły operowe są otwarte;
 • Zabytki Argentyny23Zabytki Argentyny24
 • Katedra Świętej Trójcy jest jedyną cerkwą prawosławną, w której można zobaczyć porcelanowy ikonostas i relikwie świętych ofiarowanych przez starszyznę Athonitów.
Zabytki Argentyny25Zabytki Argentyny26