Argentyna - Ciekawy kraj, który daje turystom możliwość uprawiania sportów zimowych w środku lata. Dlatego ośrodki narciarskie tutaj są bardzo popularne. Wśród nich jest Cerro Bayo - centrum turystyczne, otoczone lasami i oferujące wspaniałe widoki na Andy i górskie jezioro Nahuel huapi .

Ogólne informacje o ośrodku Cerro Bajo

Resort położony u podnóża góry o tej samej nazwie na północnym wschodzie miasta Villa La Angostura . Dlatego różnica wysokości w Cerro Bayo sięga od 1050 do 1850 m. Na jej terenie znajdują się lodowce i roślinność Las Patagoński . Stąd są niesamowite widoki na naturę Argentyny, jej malownicze góry, lasy i jeziora alpejskie.

Andy zamykają terytorium kurortu Cerro Bayo od wiatru, więc zawsze jest relatywnie ciepła pogoda w temperaturach od -4 ° C (czerwiec) do 11 ° C (październik).

Вид на Анды с курорта Серро-Байо

Stan szlaków kurortu Cerro Bayo

Ten ośrodek narciarski wyróżnia się nie tylko malowniczym otoczeniem, ale także rozwiniętą infrastrukturą. Cerro Bayo jest wyposażone w 12 wind, których łączna pojemność wynosi około 6890 osób na godzinę. Jest 25 torów o łącznej długości 14 km. Są one podzielone na cztery klasy trudności:

  • czarny (dla ekspertów), na którym można znaleźć wąskie tory, ostre zakręty, smugi śniegu i strome zjazdy;
  • czerwony (dla doświadczonych narciarzy), charakteryzujący się ostrymi skrętami, stromymi zjazdami i brakiem poziomów;
  • niebieski (dla średnio zaawansowanych narciarzy), wyróżniający się zwiększonym nachyleniem, brakiem stromych pagórków i ostrą różnicą w terenie;
  • zielony (dla początkujących narciarzy), gdzie można iść w linii prostej, prawie bez podnoszenia prędkości.
Лыжная трасса в Серро-Байо

Infrastruktura kurortu Cerro Bayo

Na terenie kurortu Cerro Bayo znajduje się klub dla dzieci i szkoła, w której można nauczyć się jazdy na nartach od podstaw. Tutaj możesz wypożyczyć narty, deski snowboardowe i inny sprzęt. Doświadczeni instruktorzy zajmują się turystami w różnym wieku, a także ludźmi z upośledzeniami fizycznymi, umysłowymi lub sensorycznymi.

Oprócz jazdy na nartach i snowboardzie, ośrodek Cerro Bayo oferuje możliwość jazdy na rakietach śnieżnych, skakanie na nartach z trampoliny, wchodzenie na bigair (skoki na dużej wysokości) lub wędrówki po górach.

W miejscowości Cerro Bayo znajdują się sklepy i kawiarnie, w których można się zrelaksować po fascynującym spacerze i jeździe na nartach.

Фуникулер Серро-Байо

Jak dostać się do kurortu Cerro Bayo?

Ten ośrodek narciarski znajduje się na zachodzie. Argentyna , praktycznie na granicy argentyńsko-chilijskiej. Cerro Bayo jest daleko Buenos aires ponad 1600 km, więc najłatwiej dostać się do niego samolotem. Loty z stolicy Aerolineas Argentinas i LATAM Airline odjeżdżają ze stolicy kilka razy dziennie. Wylądują na lotnisku San Carlos de Bariloche który znajduje się 80 km od ośrodka. Odległość ta może być pokonywana w ciągu 1,5 godziny na autostradzie RN40.

Turyści, którzy preferują transport naziemny, mogą dostać się z Buenos Aires do Cerro Bayo trasami RN5 i RN237. W tym przypadku droga trwa dłużej niż 18 godzin.

Карта горнолыжного курорта Серро-Байо