Wakacje na stokach są bardzo popularne w Poznaniu Argentyna , przede wszystkim ze względu na położenie w Andach oraz cechy naturalne i klimatyczne. Sezon w lokalnych kurortach trwa od czerwca do października. W tym czasie przybywają tutaj dziesiątki tysięcy turystów.

Gdzie narty w Argentynie?

Rozważ najsłynniejsze ośrodki narciarskie w Argentynie:

 1. San Carlos de Bariloche. Być może najbardziej popularny ośrodek wypoczynkowy dla miłośników stoków narciarskich w Argentynie. Czasami jest dumnie nazywany "Argentyńską Szwajcarią". W Bariloche - Otto i Katedral są dwa szczyty. Czekasz tutaj na wspaniałe krajobrazy, około 50 torów o różnym terenie i złożoności (ponad połowa - dla średniego poziomu i około jednej czwartej - dla profesjonalistów), których łączna długość wynosi 70 km. Ośrodek ten prezentuje się znakomicie hotele All-inclusive, są bary, restauracje, kluby nocne. Na torach instruktorzy pomagają początkującym w nauce podstaw techniki zjazdu i najnowocześniejszych wyciągów sześcioosobowych.
 2. Сан-Карлос-де-Барилоче
 3. Cerro Catedral. Druga na liście popularnych ośrodków narciarskich w kraju. Znajduje się na wysokości nieco ponad 1000 m nad poziomem morza, w pobliżu rezerwatu krajowego. Ta okoliczność zwiększa ocenę Cerro Catedral, ponieważ turyści, aktywnie wypoczywając na stokach, idą do wycieczka do parku. Ośrodek ma 53 tory, głównie na średnim poziomie szkolenia. Całkowita długość zjazdów wynosi 103 km. Pracuj wygodnie i pewnie windy na szczyty. Hotele w Cerro Catedral oferują pokoje i pełen zakres usług dla wygody rekreacja , a ceny są bardzo przystępne.
 4. Серро-Катедраль
 5. Cerro Castor. Stosunkowo nowy i na południe od ośrodków narciarskich Argentyny, położony 27 km od Miasto Ushuaia . Tutaj znajdziesz wysokiej klasy hotele, szeroką gamę usług, doskonałą infrastrukturę i niesamowite krajobrazy. Różnica wzniesień na stokach wynosi nieco ponad 770 m, 10 wyciągów obsługuje stoki. W grze Cerro Castor jest znacznie mniej ścieżek (tylko 20), z których większość przeznaczona jest dla początkujących i amatorów, a tylko 2 utwory mają większą złożoność. Dlatego jeśli lubisz spokojną jazdę, najlepszym wyborem jest Cerro Castor. Ośrodek wyróżnia się najdłuższym czasem sezonu narciarskiego i obecnością trwałej pokrywy śnieżnej.
 6. Серро Кастор
 7. Las Lenas. Nie można zignorować Las Lenas, położonego w sercu Andów. Jego popularność wiąże się nie tylko z uroczą przyrodą, ale także z wysokim poziomem przygotowania szlaków i usług w lokalnych hotelach i restauracjach. 10 utworów spośród prezentowanych otrzymało tytuły międzynarodowe. Ogólnie rzecz biorąc, w Las Legnas znajdują się szybkie i ulgowe tory dla wytrenowanych narciarzy i raczej łagodne stoki z lekką ulgą dla początkujących. Wiele hoteli tutaj pracuje nad systemem "all inclusive", oferując gościom wieczorami relaks i oglądanie programu rozrywkowego. Również dla tych, którzy chcą zorganizować wycieczki do Patagonii i Tierra del Fuego . Ośrodek przeznaczony jest głównie dla głośnych firm młodzieżowych, więc jeśli podróżujesz z rodziną z dziećmi, lepiej wybrać spokojniejsze miejsce.
 8. Лас-Леньяс
 9. Cerro Bayo. To miejsce charakteryzuje się przede wszystkim widokami na Jezioro Nahuel, którego powierzchnia wody jest odbiciem lokalnych górskich szczytów. W Cerro Bayo dostępna jest znaczna różnica wysokości (około 2 km), 12 wyciągów i 20 torów o różnej złożoności i specjalizacji. Tutaj można jeździć nie tylko na nartach alpejskich, ale także na nartach biegowych i na snowboardzie. Wiele hoteli oferuje wypoczynek all inclusive, bary i restauracje zachwycą się argentyńskimi potrawami. Są wycieczki i organizacja wieczornego wypoczynku, kluby nocne są otwarte. Dla dzieci oferują swoje usługi animatorów i szkoły do ​​nauki jazdy na łyżwach. Również w Bayo można wypożyczyć sprzęt i skorzystać z usług instruktorów.
 10. Серро-Байо
 11. Kawahu. Kawahu znajduje się w prowincji Neuquen, wyróżnia się znaczną różnicą wysokości (nieco ponad 1,5 km) i dobrze przygotowanymi trasami (ich długość wynosi 40 km). Blisko Balneo resort Terma de Copahu , pracująca z tego samego źródła, oferująca usługi spa i odnowy biologicznej oraz zabiegi spa i specjalizująca się w leczeniu chorób oskrzelowo-płucnych.
 12. Каваху
 13. La Jolla Ośrodek ten położony jest w prowincji Chubut, 13 km od Esquel. W pobliżu znajdują się jeziora Futalaufken i Menendez, a sam ośrodek jest częścią National Reserve Los Alerses . Klimat tutaj jest suchy, a opady są obfite. Trasy La Jolla są prezentowane zarówno dla miłośników narciarstwa alpejskiego, jak i dla przedstawicieli snowboardzistów, bordercrossów i ski-crossów, znajduje się snowpark i 29 torów.
 14. Ла Хойя
 15. Penitentes. Położony 160 km od Mendoza , w Andach, w pobliżu autostrady numer 7 na drodze do Chile. Penitentes oferuje 26 tras biegnących przez szczyty Santa Maria, Cruz de Cana i Linas. Wśród nich są 4 międzynarodowe certyfikowane trasy, stoki dla początkujących i profesjonalnych narciarzy, a także dla miłośników narciarstwa biegowego. Różnica wzniesień na stokach wynosi 614 m, najwyższy punkt wynosi około 3200 m. Łączna długość 22 km tras obsługiwana jest przez 7 wyciągów. W Penitentes, pół tuzina hoteli i willi, są restauracje, bary i sklepy. Szkoła narciarska oferuje zajęcia grupowe i indywidualne.
 16. Пенинтентес
 17. Chapelko. Ośrodek narciarski Chapelco znajduje się również w prowincji Neuquen, 20 km od miasta San Martín de Los Andes obok jezioro lacar i wulkan Lanin . Jest 25 tras narciarskich, 12 wyciągów narciarskich, snowpark i trasy poza trasami. Turyści mogą korzystać z wypożyczalni sprzętu, szkoły wspinaczkowej, animatorów dla dzieci i instruktorów w nauczaniu jazdy na nartach i snowboardzie. Lokalne hotele zachwycą turystów doskonałą obsługą, restauracjami - wykwintną kuchnią znanych szefów kuchni. Bardzo zadowoleni z oka w tym kurorcie w stylu szwajcarskim.
Чапелко

Podsumowując, można powiedzieć, że ośrodki narciarskie Argentyny, o których zaledwie kilka lat temu, niewiele osób wiedziało, szybko nabierają rozpędu. Każdego roku przybywa tu coraz więcej turystów, których przyciąga tutejsza atmosfera, doskonała obsługa, dobrze przygotowane trasy i rozsądne ceny.