Mendoza to małe argentyńskie miasto położone w dolinie La Rioja. Ze względu na dużą liczbę drzew zasadzonych w mieście, jest często nazywana oazą na pustyni i właśnie tutaj produkowane jest najlepsze wino. Argentyna .

Każdego roku Mendoza odwiedza tysiące turystów, ponieważ w różnych porach roku nigdy nie przestaje być atrakcyjny. Latem miasto oferuje swoim gościom fascynujące wycieczki a zimą najlepsze ośrodki narciarskie w mieście czekając na swoich docelowych odbiorców.

Informacje ogólne

Miasto Mendoza zostało założone w 1561 roku. Przez dwa wieki należał do chilijczyków, aw 1861 roku został prawie całkowicie zniszczony przez silne trzęsienie ziemi, ale odbudowany w stosunkowo krótkim czasie. Obecnie Mendoza jest stolicą prowincji o tej samej nazwie w Argentynie i jednej z największych aglomeracji tego kraju. Populacja wynosi około 113 tysięcy osób, a powierzchnia zajmowanych mieszkań to 57,2 mkw. km

Warunki pogodowe

Klimat Mendozy można bezpiecznie przypisać do umiarkowanego kontynentu. Przez cały rok występują opady, maksymalna temperatura w lecie osiąga + 27˚С, a zimą + 8 ... + 10˚С, ale czasami w nocy może spaść do małego minus.

Atrakcje Mendoza

Większość atrakcji miasta Mendoza w Argentynie znajduje się w jego historycznym centrum, które dla wygody mieszkańców i gości jest strefą wyłączoną z ruchu kołowego. Również w okolicach Mendozy znajduje się wiele interesujących obiektów i miejsc. Najważniejsze w mieście Mendoza są:

 1. Bazylika San Francisco Solano (Basilica de San Francisco) jest najstarszą świątynią Argentyny, zbudowaną w 1875 roku w celu zastąpienia bazyliki zniszczonej w 1861 roku. Zachowało się tu wiele relikwii, pielgrzymi z różnych zakątków świata przyjrzeli się temu. W 1928 roku San Francisco Solano zostało uznane za pomnik narodowy.
 2. Park General San Martin (Parque General San Martin) - pierwszy park miasta. Jego terytorium obejmuje obecnie obszar 307 hektarów, ale wkrótce planowane jest zwiększenie go o kolejne 86 hektarów. Park został zaprojektowany przez francuskiego architekta Carlosa Taysa. Na rozległym terenie parku znajduje się wiele obiektów kulturalnych i sportowych (amfiteatr, zoo, stadion, muzeum itp.).
 3. Pomnik Armii Andów (Monumento al Ejercito de Los Andes), stworzony na cześć generała San Martina, który brał udział w walce o niepodległość prowincji Rio de la Plata. Pomnik znajduje się na szczycie góry Cerro de la Gloria. Z parku General San Martin można dojść pieszo lub samochodem do pomnika.
 4. Most Inków (Puente del Inca) - przejście przez rzekę Mendoza, która ma naturalne pochodzenie. Most znajduje się na wysokości 1719 m nad poziomem morza. Wokół tego miejsca znajduje się wiele legend: według jednego z nich most ma boskie pochodzenie. Puente del Inca jest punktem wyjścia dla wielu wycieczek, w tym termalnych źródeł i muzeum górskiego.
 5. Plaza Independencia (Plaza Independencia) to największy plac w mieście Mendoza. Po rekonstrukcji na dużą skalę w 1995 roku na środku placu pojawiła się fontanna, za którą zainstalowano herb prowincji Mendoza, oświetlony nocą. Na placu znajdują się również muzea, teatry i niektóre instytucje edukacyjne.
 6. Muzeum Historii Cuyo - w budynku znajduje się wiele cennych eksponatów opowiadających o życiu ludności prowincji, a także kolekcje broni, monet i medali. Główną dumą jest manuskrypt Krzyża Andów generała Espejo.
 7. City Memorial Museum , słynne z tego, że istnieje pomieszczenie, które symuluje prawdziwe trzęsienie ziemi. Oprócz jej wizyty, budynek ma wiele do obejrzenia: jest tu wiele materiałów o trzęsieniach ziemi, w tym manuskrypty, filmy i zdjęcia.
Базилика Сан-ФранцискоМонумент Армии Анд
Парк генерала Сан МартинаМост Инков

Atrakcje w okolicach Mendozy

Nie tylko samo miasto, ale także jego najbliższe obszary mogą być dumne z wyjątkowych obiektów przyrodniczych i kulturowych, z których najważniejsze to:

 • rezerwat przyrody Villavicencio (Reserva natural Villavicencio). To miejsce znajduje się 50 km od Mendoza. Zajmuje obszar 62 tys. Hektarów, z których część znajduje się pod szczególną ochroną państwa. Flora i fauna rezerwatu uderza w jego różnorodność, a główną atrakcją parku jest opuszczony hotel Terma de Villavicencio;
 • Narodowe Muzeum Wina . Byłoby zabawnie, gdyby nie było takiego muzeum w prowincji słynącego z wina. Znajduje się 17 km od Mendoza, w miejscowości Maipus. Muzeum opowie historię winiarstwa w prowincji, a przyjemnym bonusem będzie degustacja najlepszych odmian.
Природный заповедник Вильявисенсио

Mendoza Hotele i restauracje

Miasto ma wiele placówek gastronomicznych oferujących swoim gościom różnorodne menu tradycyjna kuchnia argentyńska oraz z kuchni wielu krajów świata. Następujące restauracje są popularne wśród mieszkańców i gości Mendozy:

 • Ituzaingo Resto (najbardziej prestiżowa w mieście);
 • Florentino Bistro (przytulne miejsce z wysoką kuchnią);
 • Azafran (najbogatsza karta win).

Nie powinno być problemów z życiem w Mendozie. Dostępne są zarówno opcje budżetu (Bed for Wine Hostel, Cóndor Suites Apart Hotel) i luksusowe hotele z szerokim wachlarzem usług i, odpowiednio, z dość wysokim kosztem (Nowoczesne hotele, Casa Margot).

Рестораны МендосаОтели Мендоса

Rozrywka i rekreacja

Ponieważ Mendoza znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Andów, najpopularniejszą rozrywką są tutaj:

 • narty górskie - możliwość jazdy na nartach w ośrodku Las Lenias ;
 • wspinaczka górska;
 • rafting;
 • chodzić

W mieście można odwiedzić jeden z parków, zoo, akwarium lub szkółkę jeździecką. Dla miłośników nocnego życia w Mendozie jest kilka klubów nocnych, a także bary i restauracje.

Лас-Ленас

Zakupy w Mendozie

Miłośnicy zakupów w Mendozie będą mogli wybrać się na spacer:

 • Palmares Open Mall - duży kompleks handlowy położony w centrum miasta;
 • Prospect Las Heras - są butiki, markowe sklepy i sklepy z pamiątkami;
 • Feria Artesana - rynek miejski dla rzemieślników, gdzie można kupić Argentyńskie pamiątki wykonane z drewna, skóry i wełny.
Шопинг в Мендосе

Większość sklepów w mieście pracuje w dni powszednie od 9:00 do 19:30. W sobotę, od 09:00 do 13:00, a niedziela w Argentynie jest uważana za dzień wolny, a wiele sklepów jest zamkniętych w tym dniu.

Jak dostać się do Mendozy?

Транспорт Мендоса

Z wielu dużych miast w Argentynie do Mendozy można dojechać autobusami międzymiastowymi, ale w zimie ze względu na opady śniegu ścieżka może być zablokowana. Alternatywa dla autobusu może służyć jako przelot. W mieście jest mały lotnisko który odbiera loty z Buenos Aires , Santiago de Chile i inne główne osady.