Położony w południowo-wschodniej Ameryce Południowej, Argentyna Z biegiem lat, jest uważany za jeden z najczęściej odwiedzanych i interesujących krajów kontynentu. Unikalne warunki klimatyczne przyczyniają się do różnorodnego odpoczynku, który jest czasami tak ważny dla zagranicznych turystów. Jednym z najpopularniejszych miejsc w Argentynie jest turystyka narciarska. Wśród licznych lokalnych kurorty Szczególnie popularna wśród turystów jest mała wioska Penitentes. Powiedz więcej o tym.

Informacje ogólne

Penitenci są w prowincji Mendoza u podnóża najwyższej góry Ameryki Południowej Aconcagua (6961 m). Zaledwie 25 km stąd leży granica między Chile i Argentyną, dzięki czemu tutaj często można spotkać podróżnych z sąsiedniego kraju. Nazwa miejscowości (w angielskich penitentach oznacza "penitentów") pochodzi od niezwykłych form lodowych położonych na zboczach gór, które przypominają ludzi modlących się na kolanach.

Ледяные образования пенитентес, в честь которых назван курорт

Ośrodek został założony mniej niż 40 lat temu, w 1979 roku, przez amatorskiego narciarstwo Emilio Lopeza, który w ciągu zaledwie jednego roku był w stanie stworzyć jeden z najlepszych terenów narciarskich w regionie. Ten sukces był faworyzowany przez lokalny klimat: w zimie średnia temperatura waha się od -4 do + 7 ° C, a pogoda w większości dni jest sucha i słoneczna.

Rekreacja i rozrywka

Na terytorium Penitentes znajduje się 25 tras narciarskich, z których 4 są oznaczone międzynarodowym certyfikatem FIS. Ośrodek oferuje 300 hektarów terenu i 25,5 km tras, obsługiwanych przez 10 wyciągów, do usług turystycznych. Większość obszarów narciarskich skierowana jest do profesjonalnych sportowców, ale są też specjalne obszary dla początkujących i zwykłych kochanków.

Трассы и подъемники

Infrastruktura ośrodka jest dobrze rozwinięta: istnieje szkoła narciarska z wykwalifikowanymi instruktorami, przedszkole dla najmłodszych, a nawet dyskoteka, a miłośnicy kręgli mogą cieszyć się grą w jednym z centrów rozrywki. Latem Penitentes również nie jest pusty - często organizowane są wyprawy konne na jego terytorium i organizowane są wspinaczki Aconcagua.

Карта лыжных трасс

Zakwaterowanie i posiłki

Znalezienie miejsca do spędzenia nocy w ośrodku jest łatwe: w Penitentes jest sporo przytulnych hotele, hotele i apartamenty , gdzie każdy zagraniczny gość poczuje się jak w domu. Najlepsze recenzje turystów to:

  • Ayelen;
  • Portezuelo;
  • Juncal;
  • Penitentes.

Miłym dodatkiem tych hoteli jest możliwość zabrania niezbędnego sprzętu i innych niezbędnych atrybutów bezpośrednio w recepcji za darmo.

W pensjonatach znajdują się również restauracje i bary, w których podróżni wolą jeść. Oprócz tego kurort słynie z innych samodzielnych lokali: Restoran Parador i Refugio Cruz de Caña są jednymi z najbardziej popularnych wśród wczasowiczów. Obie restauracje specjalizują się w daniach tradycyjna kuchnia argentyńska (Steki z Belgii, pieczeń Puerro Argentino) i, oczywiście, dania kuchni międzynarodowej, w tym tradycyjnej włoskiej pizzy, frytek itp.

Отель Ayelen

Jak się tam dostać?

Resort Penitentes znajduje się 180 km na zachód od miasta o tej samej nazwie i stolicy prowincji Mendoza , tuż przy autostradzie Ruta 7. Możesz tu dotrzeć osobiście transport i korzystanie z usług publicznych. Autobusy kursują regularnie z Mendozy i Santiago (Chile) do Penitentes, ale zauważ, że droga przez Andy może być zamknięta podczas i po burzy, a przekroczenie granicy przez tunel Los Libertadores może zająć dużo czasu.