Nasza planeta to prawdziwy skarb unikalnych miejsc. Jednym z naturalnych cudów planety jest Góra Aconcagua - najwyższy wygasły wulkan na świecie. Teraz pokrywa się wiecznymi śniegami i trudno uwierzyć, że kiedyś z tego szczytu wypłynęły strumienie lawy. Gdzie i na jakim kontynencie jest góra Aconcagua, jaka góra, która odkryła Aconcagua iw jakim kraju - to są główne problemy, którymi interesują się podróżnicy. Odpowiedzi na nie znajdziesz w naszym artykule.

Ogólne informacje o atrakcjach

Aconcagua - najwyższy punkt Andów, położony na terytorium Argentyna , najwyższy batholith Ameryki Południowej. Góra znajduje się na terenie parku narodowego o tej samej nazwie. Współrzędne geograficzne Góry Aconcagua na mapie świata wynoszą 32,65 stopni szerokości południowej i 70,01 długości geograficznej zachodniej. Od północy i wschodu system górski Aconcagua jest ograniczony przez grzbiet Valle de las Vakas, a od południa i zachodu przez Vallier de los Orcones-Inferior. Całkowita wysokość Mount Aconcagua w Ameryce Południowej wynosi 6962 m.

Stoki górskie malowane są w różnych kolorach: brązowym, czerwonym, złotym, a nawet zielonym. Wygląda fantastycznie pięknie. Warunki pogodowe tutaj są często złe, często pochmurne. Turyści powinni wystrzegać się takiego zjawiska jak biały wiatr, gdy niebo jest zachmurzone obłymi chmurami. Potem nadchodzi gwałtowna burza, temperatura powietrza gwałtownie spada i zaczyna się ciężki śnieg. Ale w pogodny dzień na górze Aconcagua wspinacze mogą robić wspaniałe zdjęcia.

Zdobywcy szczytu

Znanym pionierem, który podbił szczyt Aconcagui w styczniu 1897 r. Był szwajcarski Matthias Zurbriggen. Stało się to podczas wyprawy pod kierownictwem Edwarda Fitzgeralda. Kilka dni później, dwaj członkowie ekspedycji wspięli się na górę - Nicholas Lanti i Stuart Vines.

W 1940 r. Pierwsza kobieta, Francuzka Andrienn Bans, wspięła się na górę Aconcagua w Argentynie. Wiadomo, że w grudniu 2008 roku wspinacz na szczyt został wykonany przez najmłodszego wspinacza - dziesięcioletniego Monty'ego Matthew, a rok wcześniej szczyt Aconcagui został zdobyty przez Scotta Lewisa w wieku 87 lat.

Szlaki turystyczne

Do najwyższego szczytu Ameryki Południowej - Mount Akokagua - co roku docierają miłośnicy romansu i przygody, a jest to ponad 3500 wspinaczy. Wejście na Aconcagua jest możliwe na północnym zboczu, ten szlak jest technicznie łatwy do pokonania. Normalna trasa - najpopularniejsza trasa klasyczna, która nie wymaga dokładnego przygotowania, ale nie powinnaś się zrelaksować. Kolejna dobrze znana trasa wiedzie przez polski lodowiec, przecinając się z Normalną Trasą. Trasy biegnące przez południowo-zachodnie i południowe grzbiety są bardzo trudne do pokonania i są odpowiednie tylko dla dobrze wytrenowanych wspinaczy. Tutaj są stoki z kamiennymi wałami.

Aby dokonać wniebowstąpienia Aconcagua, turyści muszą uzyskać osobiste pozwolenie w Departamencie Zasobów Odnawialnych w mieście Mendoza. Po podpisaniu, turysta zobowiązuje się do przestrzegania ustalonych zasad i jest odpowiedzialny za wszystko, co może się z nim stać na terenie parku. Za zezwolenie można płacić tylko w urzędach państwowych, akceptowane są wyłącznie argentyńskie peso. Koszt trekkingu zależy od pory roku i czasu wynurzania. W szczycie sezonu wzrost wynosi od 103 do 700 USD, w środku - od 95 do 550 USD, a niski - od 95 do 300 USD.

Jak dostać się do Aconcagua?

W miasto Mendoza jest najbliższy lotnisko , gdzie możesz dotrzeć do góry samochodem lub publicznością transport . Autobusy odjeżdżają z głównego dworca autobusowego od 6 rano, a bilet do jednego z nich parki narodowe Argentyny , Aconcagua iz powrotem będzie kosztować 0,54 USD. Do czasu podróży trwa około 4 godzin na jednym końcu.

Вершина АконкагуаГора АконкагуаГора Аконкагуа
Гора на закатеИнформационный указательНаивысшая точка американского континента
Потухший вулкан АконкагуаПриродная достопримечательностьРайон Аконкагуа