Planujesz swoją podróż na słońce Argentyna Ważne jest, aby zapoznać się z najlepszym sposobem podróżowania, o czym należy się przygotować i dlaczego.

Ogólne informacje o transporcie kraju

Główna autostrada rozciąga się od północnej granicy kraju do portu Miasto Ushuaia , centrum administracyjne prowincji Tierra del Fuego. Długość sieci dróg wynosi 240 000 km.

Pozycja transportowa Argentyny jest następująca. W kraju rozwinął się transport autobusowy, lotniczy i kolejowy. Ostatnia jest najmniej popularna.

Nawiasem mówiąc, pośród wszystkich dróg tylko 70 000 km jest asfaltowanych - jest to również ważne, zwłaszcza jeśli planujesz wynająć samochód .

Autobusy w Argentynie

Jeśli mówimy o autobusach dalekobieżnych, są one wyposażone we wszystko, co konieczne:

  • klimatyzacja;
  • toalety;
  • gniazda.

Na tego typu transporcie można dostać się wszędzie. Bilety, które kosztują około 50 USD za tysiąc mil, najlepiej kupić w kasach biletowych na dworcach autobusowych. Najpopularniejszą firmą autobusową jest Andesmar. Oprócz tego w kraju działa kilkanaście takich firm.

W zależności od poziomu komfortu wyróżnia się następujące rodzaje autobusów :

  • Semicama - siedziska z podnóżkiem i podłokietnikami;
  • Sama - trzy miejsca z rzędu rozkładane poziomo;
  • Super cama to bardzo wygodny autobus, wyposażony w poduszki, koce i składane siedzenia.

Bilety na dwa ostatnie typy autobusów są kupowane bardzo szybko, ponieważ powinny pojawić się na kilka dni przed datą odjazdu.

W nocy wszystkie autobusy są bardzo zimne, ponieważ warto przynieść bieliznę termiczną. Żywność można kupić w dowolnym rodzaju transportu. Jeśli nie ma takiej usługi, kierowca zatrzymuje się w przydrożnej kawiarni przez 30 minut.

Автобусы в Аргентине

Argentyńskie Koleje

Całkowita długość linii kolejowych wynosi 32 000 km. W Argentynie bilety kolejowe znane są z tanich (około 5 USD). Jednak ta metoda nie jest zalecana do przemieszczania się po kraju, ponieważ wszystkie koleje zostały sprywatyzowane i są w opłakanym stanie przez kilkanaście lat. Mimo to miejscowa ludność najchętniej kupuje bilety kolejowe. Nawiasem mówiąc, do czasu, gdy idą do dwóch, a nawet trzech razy dłużej niż autobusy.

Bilety należy kupować tylko w kasach poszczególnych firm, na przykład pociągi do Bariloche Jest własnością Tren Patagonico, a na północ jest Ferrocentral.

Samochody są podzielone na następujące klasy:

  1. Turista - miękkie nie rozkładane fotele, wentylatory.
  2. Primera - fotele rozkładane, samochody europejskiej próby, podzielone na partycje.
  3. Pullman - siedzenia znajdują się w dużej odległości od siebie, samochody są wyposażone w klimatyzację.
  4. Camarote - samochody sypialne z dwiema półkami, są klimatyzatory.

W pociągach jest samochód restauracyjny, ceny jedzenia są dość wysokie. Duże przedmioty należy przekazać samochodowi bagażowemu.

Аргентинские поезда

Lotnictwo

Loty krajowe są realizowane przez lokalne firmy Aerolineas Argentinas i LAN. Bilet można zamówić na stronie, ale ważne jest, aby wybrać swój kraj w prawym górnym rogu (w głównym interfejsie witryny, ceny są dla lokalnej populacji).

W kraju znajduje się kilka międzynarodowych portów lotniczych ( Esace , San Carlos de Bariloche, Rosario Islas Malvinas, Opór ) i wiele małych, obsługujących loty krajowe. Międzynarodowe lotnisko Eseis znajduje się 50 km od stolicy kraju.

Авиационный - самый популярный вид транспорта в Аргентине

Transport wodny, taksówka i wypożyczalnia samochodów

Główne porty morskie znajdują się w La Plata i Rosario i największy - w Buenos aires . Bilety promowe kosztują około 40 USD. Można je nabyć w biurach firm, na stronach internetowych lub w terminalu Buquebus w Puerto Madero

Паром

Najłatwiej jest podróżować po miastach taksówką. Opłata za 1 km wynosi 1 USD. Aby wynająć samochód, musisz przedstawić prawo jazdy o międzynarodowym standardzie. Doświadczenie w prowadzeniu pojazdu musi wynosić co najmniej rok, a twój wiek musi wynosić co najmniej 21 lat.

Аргентинское такси