Rioacha to miasto w Kolumbia na półwyspie Guajira, stolicy departamentu Guajira. Aby znaleźć miasto Riohacha na mapie jest dość proste: znajduje się na wybrzeżu Morza Karaibskiego, w przybliżeniu w połowie pomiędzy miasto Santa Marta i koniec półwyspu. Miasto jest portem handlowym, który odgrywa ważną rolę w gospodarce Kolumbii.

Informacje ogólne

Riohacha - miasto w Kolumbia na półwyspie Guajira, stolicy departamentu Guajira. Aby znaleźć miasto Riohacha na mapie jest dość proste: znajduje się na wybrzeżu Morza Karaibskiego, w przybliżeniu w połowie pomiędzy miasto Santa Marta i koniec półwyspu. Miasto ma port handlowy, który odgrywa ważną rolę w gospodarce Kolumbii.

Informacje ogólne

Riohacha została założona w 1545 roku przez hiszpańskich konkwistadorów. Do tej pory ziemia była już zamieszkana przez Indian z plemienia Vayu. Jednak Hiszpanom spodobał się ten obszar przede wszystkim ze względu na fakt, że z wybrzeża odkryto dużą liczbę pereł. Miasto było wielokrotnie poddawane pirackim najazdom; Jeden z nich, który wydarzył się w 1569 r., Był prowadzony przez słynnego korsarza, a następnie przez admirała floty Jej Królewskiej Mości Królowej Anglii, Francisa Drake'a.

Riohacha odegrała dużą rolę przez całe swoje istnienie: w okresie kolonialnym duże ilości pereł wysyłano stąd do Hiszpanii, a sam port był bardzo ważny. Podczas walki o niepodległość od hiszpańskich rządów wielu mieszkańców tych miejsc służyło w rewolucyjnej flocie.

Od lat pięćdziesiątych Rioacha stała się kulturalnym centrum Guajira, aw 1964 roku została oficjalnie uznana za stolicę. Obecnie w mieście mieszka około 200 tysięcy osób. Powierzchnia Rioachi wynosi nieco ponad 3120 m2. km

Риоача на карте

Klimat

Rioach ma wilgotny klimat tropikalny. Sezonowe wahania temperatury są tu praktycznie nieobecne: jeśli zimą średnia miesięczna temperatura wynosi +27 ° С, latem wynosi ona +29 ° С. W ciągu dnia temperatura również jest niewielka: noce są chłodniejsze niż dni o kilka stopni.

Opady deszczu w mieście spadają nieco, około 400 mm rocznie. Maj jest najzimniejszym miesiącem; opady spadają również od połowy sierpnia do listopada, przez resztę czasu jest tu zwykle sucho.

Woda z wybrzeża od grudnia do kwietnia ogrzewa się do +20 ° C, a od połowy maja do początku listopada jego temperatura wynosi około +26 ° C.

Urlop na plaży

Miasto rozciąga się wzdłuż wybrzeża i jest otoczone pięknymi plażami. Wszystkie są piaszczyste, piasek złotego koloru, a woda ma szmaragdowy odcień. Plaże Riohachi doskonale nadają się do wypoczynku z dziećmi, ponieważ wejście do wody jest wszędzie łagodnie opadające.

Пляж

Ciekawe miejsca w Rioachi

Główną ozdobą Rioachi jest Katedra Najświętszej Maryi Panny. Wiek tego budynku przekracza 350 lat. Katedra stoi na centralnym placu miasta. Kolejny sławny wzrok - Simon Bolivar Park; w jego centrum stoi pomnik legendarnego generała.

Кафедральный собор - главная достопримечательность городаПамятник Симону Боливару

Wakacje w mieście

Od 1967 roku, każdego lata w okresie letnim, od 29 czerwca do 1 lipca, w mieście odbywa się Dividivi National Festival poświęcony stworzeniu departamentu Guahira. Festiwal ma swoją nazwę na cześć drzewa, co jest typowe dla tego obszaru i jest symbolem departamentu.

W tych dniach w Rioach odbywają się koncerty zespołów folklorystycznych i zespołów muzycznych, wystawy designerskich kolekcji ubrań i innych wydarzeń. Festiwal kończy kolorowa parada, po której zostaje wybrana Królowa Dividivi.

Gdzie się zatrzymać?

Riohacha oferuje odwiedzającym ponad pięćdziesiąt opcji noclegowych. Nie ma 5 * hoteli, ale za bardzo rozsądną cenę można wynająć mieszkanie. Ale niedrogie hotele Jest wiele hosteli, a wiele z nich jest najlepsza dla zwiedzających. Od popularnych hoteli w mieście można dzwonić:

 • 4 * Hotel Taroa;
 • 4 * Hotel Villa Elina agoda;
 • Brisas del Nare;
 • Hotel Emerawaa;
 • Hotel Monaco De Riohacha;
 • Hotel Plaza Roma;
 • 3 * Casa Hotel Juan Pablo II.
Территория отеля Hotel Emerawaa

Powinniśmy wspomnieć o hostelach, które otrzymały najlepsze recenzje:

 • Cactus City Hostel Confort;
 • Sol y Sombrilla;
 • Hostel Bona Vida.

Kawiarnie i restauracje

W Rioach znajdują się restauracje z kolumbijską i latynoamerykańską kuchnią, a także instytucje innych narodowych kuchni. Na przykład La frasca di mauro i La Fermata Pizza Bistro oferują dania kuchni włoskiej, Al Arz Delicias Arabes - libańskie, steki - brazylijskie, z restauracji na Karaibach i kuchni kolumbijskiej, należy zwrócić uwagę na:

 • Restaurante La Casa del Marisco;
 • Lima;
 • Carneros Resto Bar;
 • Restaurante Yotojoro;
 • La Trece Bistro;
 • Restaurante Knoa.
Restaurante La Casa del Marisco - один из лучших ресторанов национальной кухни

Zakupy

W Rioach znajdują się sklepy, ale turyści powinni koniecznie odwiedzić jeden z miejskich rynków, który można nazwać lokalnym zabytkiem.

Główne rynki w mieście to 3, działają codziennie:

 • Nuevo de Rioacha (czynny od 5:00 do 18:00);
 • Provisiones Riohacha (od 5:00 do 19:00);
 • Zona Antiguo Mercado (od 5:00 do 19:00).

Podobnie jak inne miasta w Kolumbii, turyści przynoszą biżuterię, sombrera, torby, słodycze i kawę z Riohachi.

Рынок Нуэво де Риоача

Jak się tam dostać?

Riohachi to najszybszy i najwygodniejszy sposób dotarcia tam samolotem: w bezpośrednim sąsiedztwie miasta znajduje się lotnisko im. Admirała Padilli. Trwa regularne loty z Bogota i Barranquilla . Samoloty latają z Bogoty do Riohacha dziennie (1 lot dziennie), czas lotu - 1 h. 40 min.

Аэропорт имени адмирала Падильи

Ciekawe fakty

 • nazwa "Rioacha" jest tłumaczona jako "rzeka Axe", ponieważ miasto znajduje się tam, gdzie ta mała rzeka wpływa do morza;
 • w Rioach powstała jedna z pierwszych gmin żydowskich w Kolumbii, która powstała również w Bogocie, Cartagena , Barranquilla, po tym jak generał Bolivar wyrzucił Inkwizycję z Kolumbii.
Река Ача (Топор)