Na zachodzie Kolumbia , w prowincji Caldas, znajduje się Manizales - miasto, którego historia jest ściśle związana z rozwojem przemysłu kawowego w kraju. Warto odwiedzić tradycyjne plantacje kawy, malownicze górskie łąki i gęste lasy tropikalne. Ponadto istnieje tu siedem uniwersytetów, których uczniowie tworzą w mieście zrelaksowaną i świąteczną atmosferę.

Ogólne informacje o mieście Manizales

Na zachodzie Kolumbia , w prowincji Caldas, znajduje się Manizales - miasto, którego historia jest ściśle związana z rozwojem przemysłu kawowego w kraju. Warto odwiedzić tradycyjne plantacje kawy, malownicze górskie łąki i gęste lasy tropikalne. Ponadto istnieje tu siedem uniwersytetów, których uczniowie tworzą w mieście zrelaksowaną i świąteczną atmosferę.

Ogólne informacje o mieście Manizales

Caldas jest jednym z najmniejszych, ale ekonomicznie rozwiniętych działów w kraju. Przez długi czas lokalny przemysł wyspecjalizował się w uprawie i przetwarzaniu kawy. Nawet po spadku cen tego produktu i spadku przemysłu, stolica Caldas, Manizales, pozostała jednym z atrakcyjnych miast Kolumbii. Jest to ułatwione dzięki korzystnemu położeniu geograficznemu i szybko rozwijającej się turystyce.

Miasto położone jest wzdłuż rzek Chinchin i Guacai. Zaledwie 40 km od Manizales jest jednym z najpiękniejszych rezerw w Kolumbii - Los Nevados . Jest znany z aktorstwa wulkan nevado del ruiz którego wysokość sięga 5321 m.

Większość budynków i domów w mieście buduje się zgodnie z wymaganiami sejsmicznymi, ponieważ często występują tu trzęsienia ziemi i erupcje. wulkany i osunięcia ziemi. Mimo to populacja Manizales w Kolumbii to ponad 368 tysięcy osób. Są to głównie mestizos, biali, afro-kolumbijscy i przedstawiciele rdzennej ludności.

Кофейная плантация в Манисалесе

Klimat Manizales

Ze względu na położenie geograficzne tego miasta charakteryzuje się różnorodnością klimatyczną. Jeśli w parku Los Nevados ciągle pada śnieg, w dolinach można znaleźć gęste lasy tropikalne, rzeki i strumienie. Klimat Manizales i całego regionu kolumbijskiego uważany jest za bimodalny. Oznacza to, że są dwie mokre i dwie suche pory roku. Jeśli podczas pory deszczowej spadnie do 270 mm opadów, to podczas suszy ta wartość wynosi tylko 140 mm.

Ze względu na bliskość ciepłych prądów oceanicznych, maksymalna temperatura powietrza w Manizales w Kolumbii osiąga +32 ° C.

Национальный парк Лос-Невадос, Манисалес

Manizales Atrakcje i atrakcje

Zapoznanie się ze stolicą departamentu Caldas musi rozpocząć się od wizyty w jego historycznym centrum, które jest punktem wyjścia dla wszystkich wycieczki . Istnieje wiele zabytków architektury zadeklarowanych przez narodowe dziedzictwo. Wiele z nich zbudowanych jest w tzw. Stylu republikańskim, który łączy elementy architektury neoklasycznej z materiałami odpornymi na trzęsienia ziemi.

Najbardziej znany punkty orientacyjne Rozważa się miasta Manizales w Kolumbii:

 • katedra;
 • Кафедральный собор Манисалеса
 • stadion piłkarski Palogrande;
 • Park Narodowy Los Nevados;
 • wieża Torre de Herveo;
 • stara stacja;
 • Pałac Sztuk Pięknych;
 • Plaza de Bolivar;
 • stara stacja kablowa;
 • muzea złota, archeologia, geologia, sztuka i inne nauki;
 • Kościół Matki Bożej Rosario.
Церковь Богоматери Розарио, Манисалес

Przyjeżdżając do tego kolumbijskiego miasta, można odwiedzić targi, festiwal teatru, festiwal Grit-Rock, festiwal storczyków, kawę i sztukę.

Международный фестиваль театра в Манисалесе

Hotele Manizales

Turystyka w mieście rozwija się szybko. Dzięki temu jest tu wiele hoteli, które wyróżniają się wysokim poziomem obsługi, dogodną lokalizacją i wyborem wszystkich niezbędnych usług.

Najlepsze hotele Manizales w Kolumbii to:

 • Varuna;
 • Carretero;
 • Escorial Manizales;
 • Estelar Las Colinas;
 • Portico Galeria & Cava.

Codzienne życie w nich kosztuje około 62-76 $. Ale, jak w każdym innym mieście w Kolumbii, w Manizales można znaleźć niedrogi hotel, którego koszt nie przekracza 16 USD. To prawda, że ​​jest mało prawdopodobne, aby był to W-Fi lub bezpłatny parking.

Отель Varuna, Манисалес

Restauracje w Manizales

Miasto znane jest z tego, że prezentuje ogromny wybór placówek gastronomicznych. Na przykład w rejonie Mediolanu znajduje się 50 restauracji, z których menu obejmuje zarówno zwykłe hamburgery, jak i wyrafinowane potrawy. W okolicy Santander Avenue znajduje się ponad 20 klubów nocnych i kawiarni.

Wśród najczęściej odwiedzanych restauracji w mieście są:

 • Ozul;
 • Padrisimo;
 • Bayrisch;
 • El Colmado Cocina;
 • Bar La Belle Vintage.

W restauracjach Manisales serwowane są dania kuchni kolumbijskiej, meksykańskiej, hiszpańskiej, włoskiej, wegetariańskiej, owoców morza i fast food.

Ресторан OZUL, Манисалес

Zakupy w Manizales

Jeszcze nie tak dawno temu miasto rozpoczęło aktywną budowę centrów handlowych. Zapewniają restauracje, supermarkety i przestronne sklepy specjalizujące się w sprzedaży obuwia i akcesoriów. Turyści mogą znaleźć w sklepach Manizales produkty wiodących producentów w Kolumbii i na świecie. Aby to zrobić, odwiedź Centro Comercial Cable Plaza, Centro Comercial Fundadores, Sancancio i inne popularne centra handlowe.

Торговый район Манисалеса

Transport w Manizales

Pomimo wyżyn, miasto ma wiele autostrad łączących go z innymi regionami. Oto duży terminal transportowy związany z autostradą Pan American. Niedaleko Manizales jest jednym z największych lotnisk w Kolumbii - La Nubia o długości pasa 1400 m.

Łatwiej jest podróżować po mieście taksówką, opłata za przejazd zaczyna się od 1,5 $. Manizales jest jednym z tych miast w Kolumbii, które aktywnie korzystają z kolejek linowych. Do chwili obecnej istnieją trzy linie kolejek linowych.

Канатная дорога (Cable Aereo) в Манисалесе

Jak dostać się do Manizales?

Miasto położone jest w zachodniej części kraju, około 160 km od Bogoty i 130 km od Medellin . Ze stolicy Kolumbii do Manizales można dojechać w 7 godzin taksówką, autobusem lub wynajętym samochodem. W tym celu należy udać się na zachód w kierunku Oceanu Spokojnego, na drodze nr 50 lub Padwa-Letras. Należy zauważyć, że na tych trasach są płatne sekcje.

Z drugim co do wielkości miastem w Kolumbii, Medellin, Manizales, jest 25 dróg i Manizales-La Felisa. Kierując się w kierunku południowym, możesz dotrzeć do celu w 4,5 godziny.