Odwiedzając ten kraj, chcę zobaczyć jak najwięcej i zrozumieć, jak i jak żyją jego obywatele. Jeśli plany cię do tego prowadzą Kolumbia , odwiedź małe miasteczko Villa de Leyva, główne dziedzictwo kulturowe kraju. Co roku przyjeżdżają tu tysiące turystów, aby zobaczyć, jak żyją przodkowie współczesnych Kolumbijczyków.

Opis Villa de Leyva

Małe miasteczko ma bardzo skomplikowaną historyczną nazwę, na którą nowo przybyli, Villa de Nuestra Señora-Santa Maria de Leyva, próbują na próżno zapamiętywać i pamiętać. Osada została założona 12 czerwca 1572 r. Na mocy bezpośredniego zamówienia Dona Venera de Leyva, który w tamtych latach był pierwszym wicekrólem Nowej Granady. Kapitan Hernan Suárez de Villalobos wyraźnie wykonał rozkaz swego władcy i uwielbiał jego dzieło przez wiele stuleci.

Zgodnie z lokalnymi przepisami wszystkie obiekty nowoczesnej konstrukcji powinny być stylizowane na antyki, nie wyróżniać się i nie zepsuć ogólnego wyglądu. Cała architektura kolonialnego miasta zachowała się w stylu XVI-XVIII wieku, a dzięki klimatowi górnemu zachowały się pierwotne, stare budynki. Nowoczesny rząd Villa de Leyva podejmuje wiele wysiłków na rzecz rozwoju turystyki w regionie i stworzenia atmosfery zanurzenia w głębi wieków.

Obraz tego miasta zdobi narodowy banknot o nominałach 100 kolumbijskich peso.

Geografia i ekonomia

Geograficznie Villa de Leyva znajduje się w sercu Kolumbii, w prowincji Boyaca, 40 km na północny zachód od Miasto Tunja . Osada Leyva powstała jako osada rolnicza, aby okupować i wyżywić armię, która wygrała w podboju.

Miasto znajduje się na wysokości około 2145 m nad poziomem morza. Średnie roczne temperatury mieszczą się w zakresie +18 ... +19 ° C. Głównymi zajęciami w Villa de Leyva są bydło, rolnictwo, strusie hodowlane. W ciągu ostatnich kilku dekad przepływ turystów gwałtownie wzrósł.

Liczba mieszkańców Villa de Leyva

W mieście i jego okolicach mieszkają bezpośredni potomkowie miejscowych Indian i hiszpańskich imigrantów. Ale główna część to szczególny rodzaj mieszkańców, których przodkowie wielokrotnie tworzyli mieszane małżeństwa między dwoma rasami. Ten kulturalny i etnograficzny typ mieszkańców Villa de Leyva jest typowy dla całej andyjskiej części Kolumbii.

W kolonialnym mieście mieszkają imigranci z wielu krajów europejskich, a także z Indii i Chin. Według oficjalnego spisu ludności z 1999 roku w Villa de Leyva było 16 tysięcy mieszkańców. W 2005 r. Liczba mieszkańców przekroczyła już 54 tys. Osób i rośnie z każdym rokiem.

Zabytki Villa de Leyva

Samo miasto jest jednym z największych i najciekawszych. zabytki Kolumbii . Na tej samej ulicy znajdują się bezpretensjonalne domy z dachówkami, glinianymi ścianami i prekolumbijskimi pomnikami.

Колониальные улицы

W samej osadzie można wybrać najciekawsze i odwiedzane obiekty:

 1. Infernito jest starożytnym sanktuarium Indian z plemienia Muiskov , położonym w pobliżu rzeki Sakensipa, gdzie kapłani obserwowali obiekty niebieskie i dokonywali przewidywań.
 2. Индейское святилище Инфернито
 3. Gospodarstwo strusi , w którym można jeździć na ogromnych ptakach i smakować dania z jaj i mięsa.
 4. Centralna część miasta - największa w całej Ameryce Południowej, o powierzchni 14 tysięcy metrów kwadratowych. m.
 5. Городская площадь
 6. Rozległa obfitość amonitów - pozostałości kopalnych skamielin mięczaków dolnych, z których u podstaw miasta powstały nawet domy.
 7. Аммониты
 8. Muzeum Paleontologiczne (dawny młyn), w którym znajdują się znalezione zabytki miejscowej fauny kopalnej, w tym pełne szkielety gadów, pliozaury, dinozaury lądowe i morskie.
 9. Палеонтологический музей Вилья-де-Лейва
 10. Jaskinia nietoperza La Fabrika .
 11. Romer's Karst , którego głębokość wynosi 40 m.
 12. Wodospad o wysokości 25 metrów El Ayal .
 13. Muzeum Kościoła św. Carmen.
 14. Klasztor św. Aloisa z 1620 roku na przedmieściach Villa de Leyva, który otworzył muzeum sztuki okresu osadnictwa kolonialnego.
 15. Монастырь Санта-Эксе-Омо

Rozrywka w Villa de Leyva

Popularność miasta rośnie z roku na rok, więc coraz częściej są one organizowane tutaj. wakacje festiwale i inne wydarzenia z różnych stron: kulturowe, naukowe, historyczne, etnograficzne itp. Możesz odwiedzić Villa de Leyva przez cały rok, ponieważ jest dużo świąt:

 • Styczeń i luty - festiwal astronomów:
 • w marcu odbywają się na dużą skalę krajowe koncerty i występy zespołów folklorystycznych;
 • Kwiecień to wielki dzień wielkanocny;
 • w maju odbywa się festiwal drzew;
 • Czerwiec - miesiąc założenia miasta - święto bez końca;
 • Lipiec honoruje patronów świętej Carmen;
 • Sierpień jest najkorzystniejszy do obserwacji komet, gwiazd i innych jasnych zjawisk kosmicznych;
 • Wrzesień odbywa się pod nietypowym hasłem "Festiwal festiwali";
 • w październiku św. Izydor Oracz jest czczony;
 • Grudzień to święto światła i świąt Bożego Narodzenia.

Hotele i restauracje Villa de Leyva

Hotele gdzie możesz spędzić noc lub zostać na dłużej, obfituje w osadzie. To samo dotyczy placówek gastronomicznych. Według oficjalnych statystyk Villa de Leyva ma największą gęstość wyznaczonych zakładów w Kolumbii. To bardzo wpłynęło w 1954 roku na uznanie miasta Villa de Leyva jako historycznego, narodowego i kulturowego zabytku tego kraju.

Wybór zakwaterowania tutaj jest naprawdę ogromny, ale wszystkie hotele są również urządzone w stylu miejskim. Patrząc na skromne dwupiętrowe domy na zewnątrz, nigdy nie zgadniesz, że wewnątrz czekają na luksusowe apartamenty lub pokoje typu superior z pełnym wyżywieniem. Główny poziom lokalnych hoteli to 3 * i 4 *. Możesz znaleźć bardziej eleganckie lub opcje budżetu. Większość turystów zostaje tu przez jakiś czas, ale są też miłośnicy spędzenia ponad miesiąca w tej atmosferze. Największa liczba entuzjastycznych recenzji zadowolonych urlopowiczów opuściła takie hotele jak Hospedería Villa Palva 3 *, Casa Hotel La Quinta Avenida 3 * i Hotel Boutique Candelaria Villa de Leyva 4 *.

Отели Вилья-де-ЛейваУютные дворики

Jeśli chodzi o kawiarnie i restauracje, ich obfitość może zniekształcić każdego smakosza. Interesujące smaczne i nietypowe dania z menu Indian, a także kulinarne arcydzieła kuchni meksykańskiej, brazylijskiej, francuskiej, hiszpańskiej i kolumbijskiej. Tutaj możesz udać się do pizzerii, naleśnikarni, cukierni, opiekacza do kanapek i sieci fast food znanych światowych marek. Turyści szczególnie polecają odwiedzić restauracje Mercado Municipal, Casa San Pedro, Frances Chez Remy i La Cocina de La Gata.

Рестораны Вилья де Лейва

Jak dostać się do Villa de Leyva?

Od miasta Tunja do osady kolonialnej około godziny samochodem. Możesz to zrobić samodzielnie na wynajętym transport lub jako część zorganizowanej grupy wycieczek z przewodnikiem.

Również z Tunja i ze stolicy Kolumbii Bogota Autobusy międzymiastowe kursują regularnie do miejscowości Villa de Leyva.