Najważniejszym aspektem dla każdego podróżującego jest transport. I nie chodzi tylko o środki transportu, z pomocą których uda się do tego lub innego kraju. W końcu, aby przyjechać do jakiegoś miasta i nie zobaczyć jeszcze kilku atrakcje w sąsiedztwie przynajmniej głupio. Dlatego pomyśl o swoich trasach i sposobach poruszania się na nich, z góry.

Najważniejszym aspektem dla każdego podróżującego jest transport. I nie chodzi tylko o środki transportu, z pomocą których uda się do tego lub innego kraju. W końcu, aby przyjechać do jakiegoś miasta i nie zobaczyć jeszcze kilku atrakcje w sąsiedztwie przynajmniej głupio. Dlatego pomyśl o swoich trasach i sposobach poruszania się na nich, z góry. A jeśli Kolumbia - Następnym celem docelowym, a następnie nadszedł czas, aby dowiedzieć się o transporcie w tym kraju.

Komunikacja kolejowa

Na początku lat 90 Kolumbia może pochwalić się najobszerniejszym systemem kolejowym w Ameryce Południowej. Jednak rząd zdecydował, że taki stan rzeczy nie przynosi odpowiednich dochodów i sprywatyzuje kolej. W rezultacie - całkowite zaprzestanie ruchu towarowego i pasażerskiego.

Jednak jazda pociągiem w Kolumbii jest nadal możliwa. Linia turystyczna Bogota "Kajka o długości 60 km jest prawdopodobnie jedyną częścią linii kolejowej, która wciąż funkcjonuje.

Поезд

Ruch lotniczy

Kolumbia ma ponad 1100 lotnisk, z których 13 obsługuje połączenia międzynarodowe. Większość ruchu pasażerskiego przejęły terminale lotnicze w Bogocie, Cali , Medellin i Barranquilla .

Авиасообщение

Usługa autobusowa

Łączna długość dróg w Kolumbii wynosi ponad 100 tysięcy km. Nie wszystkie są w dobrym stanie, ale najpopularniejsze trasy turystyczne są w porządku. Ogólnie rzecz biorąc, można zdecydowanie stwierdzić, że transport autobusowy jest głównym środkiem transportu w Kolumbii.

Автобусное сообщение

Transport publiczny

W miastach Kolumbijczycy podróżują głównie autobusami i taksówkami. Ale jest kilka interesujących przypadków, które zasługują na szczególną uwagę:

  1. System autobusowy Bogota. Ponieważ ludność Bogoty już dawno przekroczyła granicę 7 milionów, władze stały się poważnym problemem wydajnej sieci transportu publicznego. Zdecydowali się na przykład z brazylijskiego miasta Curitiba. BRT, znany również jako Bus Rapid Transit, to system szybkich autobusów, które niemal nieprzerwanie kursują na dedykowanym pasie, mają przewagę na skrzyżowaniach, a ich ruch pasażerski to 18 tysięcy pasażerów na godzinę. Ten rodzaj organizacji transportu publicznego w Bogocie nazywał się TransMilenio. Obecnie system ten ma 11 linii, których łączna długość wynosi 87 km, a także 87 stacji i 1500 autobusów o pojemności od 160 do 270 osób.
  2. ТрансМиленио
  3. Metro Medellin. Jest to drugie najbardziej zaludnione miasto w Kolumbii i jedyne, w którym sieć transportu publicznego jest reprezentowana nie tylko przez autobusy, ale także przez metro. Jego budowa rozpoczęła się w 1985 roku i w większości przebiega wzdłuż powierzchni. Metro Medellin ma tylko 2 linie o łącznej długości 34,5 km, ale już udało się zauważyć w światowym rankingu jako najczystsze metro. Co ciekawe, ten rodzaj transportu publicznego jest zintegrowany z kolejką linową Metrocable, która biegnie nad slumsami.
Метро