We wschodniej części Boliwii jest mała, ale raczej niezwykła wioska Toborochi. Zasłynął dzięki swoim lokalnym mieszkańcom - prawdziwym rosyjskim staroobrzędowcom. W tej wiosce można doświadczyć prawdziwego ducha Rosjan, docenić smak rosyjski i boliwijski, uczyć się starożytnego rzemiosła, lub po prostu dobrze się bawić w ciszy i pięknej przyrodzie. Toborachi jest miejscem, gdzie artyści i poeci szukają inspiracji, więc ci, którzy są zbyt zmęczeni od miejskiego gwaru, jeżdżą do wioski. Podzielimy się z Tobą wszystkimi niezbędnymi informacjami turystycznymi dotyczącymi tej niesamowitej wioski.

Русские староверы

Jak dostać się do Toborochi w Boliwii?

Aby dostać się do stolicy Toborochi ze stolicy, będziesz musiał dokonać kilku przelewów. Na początku musisz przejść całą drogę Santa Cruz w którym transfer do autobusu do Chan. To miasto z wioską Toborochi oddalone jest o 17 km, można je pokonać pieszo lub przejechać.

W samym Toborochi mieszkańcy są przyzwyczajeni do poruszania się z pomocą rowerów lub motocykli. Wioska jest niewielka, więc ruch samochodowy to rzadkie zjawisko.

Транспорт в Тоборочи

Pogoda

Warunki pogodowe w Toborochi są dość wygodne i łagodne, co jest przydatne dla podróżnych. Opady przypadają głównie od grudnia do lutego. Maksymalna temperatura zimowa wynosi +30 stopni, a lato - +17. Najlepszy okres na wakacje w Toborochi to miesiące od kwietnia do września.

Улица Тоборочи

Co robić?

Ludzie wybierają się do Toborochi, by spojrzeć na niesamowite przeplatające się kolory i tradycje rosyjskie i boliwijskie. W tym obszarze ludzie żyją dość religijnie i łamią wiele stereotypów na temat rdzennych Rosjan. Możesz odwiedzić lokalne targi w Toborochi, gdzie sprzedawane są ciekawe symboliczne pamiątki. Możesz także udać się do sztucznych zbiorników wodnych - farm, w których uprawiane są amazońskie ryby.

Рыбная ферма

W pobliżu Toborochi znajduje się las, w którym rośnie prawdziwy eukaliptus, pomarańcze i storczyki. Boliwijskie ziarna kakaowe, pszenica i kukurydza są uprawiane na polach wsi. Wieś przyciąga uwagę kujonów, bo w nim są niesamowite drzewa, zwane także toboroksami. Zewnętrznie, to drzewo wygląda jak ogromny wazon z bujną koroną zamiast kwiatów. Poduszki i koce są wykonane z puchu tego drzewa.

Деревья Тоборочи

Gdzie się zatrzymać?

W Toborochi niestety nie działają hotele lub hotele. Mimo to turyści znajdują miejsce, w którym można zatrzymać się i odpocząć w domach mieszkańców. Wielu staroobrzędowców wynajmuje pokoje, a nawet domy, w których można wygodnie usiąść i spędzić noc w rozsądnej cenie.

Дом в Тоборочи

Gdzie zjeść?

Turyści w Toborochi są przyzwyczajeni do jedzenia głównie żywności zakupionej na lokalnym rynku. W samej wiosce nie ma restauracji, ale są też sklepy, w pobliżu stoły i krzesła. Właściwie w tych miejscach nie możesz spróbować tradycyjne potrawy z Boliwii turyści kupują więc produkty i gotują je w miejscach, w których się zatrzymali.