Santa Cruz de la Sierra (hiszpański Santa Cruz de la Sierra) - jedno z największych miast Boliwia , która jest centrum departamentu Santa Cruz. Dosłowne tłumaczenie nazwy miasta z języka hiszpańskiego brzmi "Święty krzyż na wzgórzu". Pierwotna lokalizacja miasta była nieco inna: dawny Santa Cruz, założony w 1560 roku, znajdował się 220 km na wschód od nowoczesnego miasta, ale po 3 dekadach został przeniesiony do obecnej lokalizacji.

Tło historyczne

Do początku XIX wieku Santa Cruz de la Sierra było największym przemysłowym centrum Boliwii. Dostarczył krajowi takie rośliny jak ryż, bawełna, trzcina cukrowa, a także różne rodzaje warzyw i owoców, ale później lokalne produkty zostały zastąpione tańszymi towarami z Peru.

W XX wieku rozwój Santa Cruz de la Sierra w Boliwii nabrał nowego kształtu: miasto stało się przewodnikiem w stosunkach handlowych z Brazylią, co dało potężny impuls gospodarce Santa Cruz. Obecnie miasto ma dość dobrze rozwiniętą produkcję różnych produktów spożywczych, przetwarzanie skór i wytwarzanie z nich produktów, przemysł rafinacji ropy naftowej. Ten ostatni stanowi ponad 30% całkowitego PKB Boliwii.

Klimat i pogoda

Miasto ma klimat półtropikalny, a dzięki krajobrazowi w Santa Cruz w Boliwii pogoda jest ciepła przez cały rok. Średnio powietrze ogrzewa się do + 25 ° C latem i do + 10 ° C w zimie. Opady występują niezwykle rzadko w styczniu i lutym. Najlepszy czas na rekreacja w Boliwii ogólnie, a zwłaszcza w mieście Santa Cruz, uważane są za wiosnę i jesień.

Atrakcje Santa Cruz w Boliwii

Do najciekawszych zabytków miasta należą:

  • Główny plac , gdzie ruch samochodowy jest całkowicie zabroniony;
  • Bazylika Menor de San Lorenzo , w tym muzeum, w którym gromadzona jest kolekcja srebrnych i złotych przedmiotów z misji jezuickich;
  • Muzeum Historii Naturalnej, które zgromadziło cenne eksponaty flory i fauny departamentu Santa Cruz;
  • Muzeum sztuki kościelnej, w którym przechowywana jest najmniejsza książka, wiele ikon, kościół, relikwie jezuickich misji;
  • Muzeum etno-folklorystyczne, zebrało kolekcję koszy i różnych przedmiotów rzemiosła starożytnych Indian.

Za najciekawszą naturalną atrakcję Santa Cruz w Boliwii uważa się Biocentrum Guembe w którym zbierana jest największa kolekcja motyli, a ponadto uprawianych jest wiele rodzajów storczyków.

Кафедральный Собор

Catering i zakwaterowanie

W menu restauracji w Santa Cruz w Boliwii dominują dania mięsne, rybne i warzywne, przyprawione różnymi sosami. Specjalnością są tu pike-a-lo-macho i silpancho, a jeśli chcesz, możesz zamówić lokalną wódkę chicha.

Najpopularniejsze hotele w Santa Cruz to Camino Real, Yotau all Suites Hotel, Urbari Apartment Resort, oferujące nie tylko komfortowe pokoje, ale także najwyższej klasy obsługę, a także możliwość odwiedzenia sal fitness.

Отели

Usługi transportowe

W mieście najłatwiej jest poruszać się wynajętym samochodem lub taksówką, Również w mieście Santa Cruz dobrze rozwinięta jest komunikacja autobusowa. Koszt podróży po mieście środkami transportu publicznego wynosi około 2 USD, a podróż do taksówki kosztuje nawet 4 USD.

Jak się tam dostać?

Istnieje kilka sposobów, aby dostać się do Santa Cruz de La Sierra w Boliwii:

  1. Samolotem. Istnieją 2 lotniska w mieście: międzynarodowe lotnisko Viru Viru i El Trompillo obsługujące lokalne loty.
  2. Pociągiem z miast Kihharo i Yacuiba .
  3. Autobusy międzymiastowe: od La Paz podróż do Santa Cruz zajmie 18 godzin, od Cochabamba - 10 godzin, od Sucre - 12 godzin, od Trinidad i San Ignacio - 10 godzin.
Аэропорт