Jeśli w swoim pragnieniu ujrzenia świata podróżowałeś po całym Peru i uznałeś ten kraj za bardzo ekscytujący i rozrywkowy - czas odwiedzić Boliwia . Tutaj również możesz się wiele nauczyć interesujące fakty o Boliwii ogólnie i o kulturze indyjskiej w Ameryce prekolumbijskiej. Część zagadek, która jest składnikiem dziedzictwa starożytnej cywilizacji Inków, czeka na swoich odkrywców na rozległych terenach Boliwii. Ale aby nie skupiać się na jednej konkretnej przewadze tego kraju, spróbujmy rozważyć to we wszystkich aspektach. W tym artykule dowiesz się o mieście Sakaba, stolicy prowincji Chapare.

Informacje ogólne

Sakaba nie można nazwać majorem kurort Boliwii , ale rośnie dość szybko i rozwija się. Populacja tutaj liczy około 92 tysięcy osób. Podstawą gospodarki jest rolnictwo i rolnictwo. Jednak jest w tym jego zapał, ale więcej o tym później.

Większość mieszkańców pracuje w sąsiednim mieście Cochabamba , który znajduje się zaledwie 13 km od Sakaba, i jest największym centrum populacji w Boliwii. Prawdopodobnie miało to duży wpływ na gospodarkę miasta, ponieważ niewystarczające fundusze doprowadziły do ​​dewastacji. Dotyczy to w szczególności starych budynków, które mają określoną wartość historyczną. Jednak pomimo tego smutnego faktu, Sakabe ma coś do zdziwienia i proszę turystów.

Городской фонтанРатушаЦерковь

Atrakcje i atrakcje

Być może główną atrakcją miasta jest jego sąsiedztwo. Niedawno archeolodzy z Narodowego Meksykańskiego Instytutu Antropologii i Historii dokonali wielkiego otwarcia. Odkryli podziemny kompleks Indian Majów, których wiek przekracza tysiąc lat! W jego strukturze znajduje się 11 kamiennych świątyń, 100-metrowa droga, półzamknięty labirynt i kilka grot. Niektóre znaleziska pozwalają nam na dokonywanie okropnych przypuszczeń, że tajemnicze rytuały były tu prowadzone, a ostatecznym akordem było ludzkie poświęcenie.

Подземный комплекс индейцев майяГлавная археологическая достопримечательность СакабыВозможно, здесь происходили жертвоприношения

Centralna, ta sama historyczna część miasta pełna jest budynków kolonialnych. Większość z nich jest zniszczona z powodu pogardliwej postawy władz lokalnych, ale w razie potrzeby można znaleźć i przetrwać domy.

Городской пейзаж

Sakaba znana jest w całej Boliwii jako stolica kulinarnych preferencji. Tutaj jest wiele dość egzotycznych potraw. Dla niektórych z nich głównym składnikiem jest ... mięso wieprzowe! Ponadto, z powodu obfitości kukurydzy na polach rolników nauczyliśmy się tu gotować specjalne piwo z tego zboża - chichu.

W Sakaba niedawno otwarto park dinozaurów. Te prehistoryczne twory są wykonywane bardzo realistycznie, a miejsce cieszy się dużym popytem wśród turystów, zwłaszcza wśród ludzi młodych.

Парк динозавров

I, oczywiście, będąc w Sakaba, nie można ignorować lokalnego rynku. Tutaj, podobnie jak w Peru, zebrał się cały lokalny smak - potomkowie Indian, niesamowite ręcznie robione towary i relacje międzyludzkie. Czy chcesz się trochę zabawić? Zacznij negocjować!

Местный рынок

Hotele i restauracje

Jak już wspomniano, w Sakaba możesz potańczyć sobie prawdziwą kulinarną wycieczkę. Ale jeśli nie lubisz tego egzotycznego pod względem jedzenia, znajdziesz tutaj klasyczne dania kuchni europejskiej i Kuchnia boliwijska . Ponadto miejscowe owoce morza i ryby są wysoko cenione przez miejscową ludność. Na drugim miejscu wśród ulubionych drinków wśród mieszkańców Sakaba jest herbaciarnia, która daje pierwszeństwo piwu z kukurydzy. Jeśli mówić o miejscach, to jest smaczne i za umiarkowaną opłatą można zjeść w takich instytucjach jak Terremoto, Norland, Misk'y Mijuna.

Jeśli chodzi o hotele, wybór nie jest szczególnie duży, ale bez dachu nad głową nie zostaniesz. Jednak większość hoteli turystycznych jest skoncentrowana w Cochabamba, odległość od miasta wynosi od 15 do 30 km. Wśród nich są Hotel Aranjuez Cochabamba, Camino Plaza, Gran Hotel Cochabamba. W każdej z tych instytucji otrzymasz pełen zakres usług hotelowych i doskonałą obsługę. Tutaj można zanurzyć się w basenie, zrelaksować się w spa lub rozgrzać w wygodnej sali fitness.

Gran Hotel CochabambaHotel Aranjuez Cochabamba
Jak dostać się do Sakaba?

Od Cochabamba w Sakabu są lokalne autobusy. W prywatnym samochodzie jechać autostradą RN 4, zajmuje to około pół godziny.