El Alto - miasto w zachodniej części Boliwii , w sąsiedztwie departamentu La paz . Przetłumaczone z hiszpańskiego, El Alto oznacza "wysokość". To miasto jest stosunkowo młode, zostało założone na początku XX wieku. Nie ma architektonicznych zabytków i starego centrum miasta. Standardowe niskie budynki są mało interesujące dla turystów.

Podstawowe informacje o mieście

El Alto w Boliwii jest uważane za szybko rozwijające się miasto, które od 2002 r. Obejmuje 1 wiejskie i 8 miejskich dzielnic. Według liczby ludności, która osiągnęła już ponad 1 milion osób, miasto zajmuje drugie miejsce w kraju po Santa Cruz . Terytorium El Alto znajduje się na suchym, suchym terenie o powierzchni 1045 metrów kwadratowych. km.

Архитектура города

Ośrodkom turystycznym tego boliwijskiego miasta trudno jest przypisać. Wręcz przeciwnie, istnieje wiele przedsiębiorstw przemysłowych w okolicach El Alto. Tutaj, na 4062 metrach nad poziomem morza, znajduje się międzynarodowe lotnisko El Alto.

Дома в Эль-Альто на склоне каньона

Klimat miasta El Alto

Warunki pogodowe miasta zależą od jego położenia geograficznego. Dla strefy umiarkowanego górskiego klimatu charakteryzującego się ostrymi zimnymi wiatrami. Latem i jesienią El Alto jest wilgotne i chłodne, w zimie jest suche, ale są mrozy, rzadko ze śniegiem. Wiosna jest również deszczowa i zimna. Nawet w lecie kolumny termometrów bardzo rzadko wznoszą się ponad znak + 20 ° С.

Промышленные районы Эль-Альто

Co zobaczyć w El Alto?

Duża różnorodność atrakcji w przemysłowym mieście El Alto w Boliwii, turystów nie znajdzie. Miasto jest reprezentowane przez proste, długie ulice, które często przecinają się pod kątem prostym. Jednak na jednej z ulic miasta można zobaczyć posąg legendarnego Che Guevary , ponieważ dla mieszkańców jest postacią kultową. Niedawno w El Alto otwarto centrum rozrywki o tej samej nazwie. To największe centrum w Boliwii.

Эксклюзивный памятник Че Геваре

Gdzie zjeść w El Alto?

Jeśli nadal wędrowałeś po długich ulicach i biednych dzielnicach miasta, koniecznie sprawdź jedną z restauracji w El Alto na przekąskę. Nie ma tu wielu kawiarni i restauracji. Na przykład w restauracji Casa Criolla można delektować się daniami kuchni międzynarodowej, a na Madagaskarze można delektować się bośniackimi arcydziełami.

Gdzie mogę zostać?

Ze względu na to, że El Alto w Boliwii należy do przemysłowego miasta, turystyka nie jest tu w ogóle rozwijana. I w konsekwencji hotele i hotele raz, dwa razy i błędnie obliczone. W mieście nie ma dużych, drogich hoteli, ale jako opcję na pobyt można skorzystać z usług mini-hoteli, takich jak Orqudiea i Ensuenos. Z opcji budżetu można wybrać hostele Tiquipaya i Internacional.

Jak dostać się do miasta El Alto?

W El Alto można łatwo dostać się samolotem, ponieważ miasto obsługuje międzynarodowe lotnisko. Jest to najłatwiejsza i najwygodniejsza opcja.