W niesamowitym kraju Boliwii w dziale La paz nad brzegiem rzeki Rio Pallina jest małe miasteczko Vyacha (Viacha).

Ogólne informacje o mieście

Znajduje się w południowoamerykańskich Andach (na boliwijskim Altiplano) w prowincji Ingavi na wysokości 3871 m npm. Jego powierzchnia wynosi 4,7 kilometrów kwadratowych, a populacja wynosi 80 724 osób.

W mieście Vyach znajduje się największa cementownia w całym kraju, która jest częścią holdingu SOBOCE i nosi nazwę "Cemento Viacha". Ponadto, miejscowi zajmują się rolnictwem, w szczególności uprawiają ziemniaki.

Przez kilkaset lat na tej ziemi żyli Indianie, potomkowie Inków. Tutaj założono nawet centrum kulturalne dla Irohito-Urus.

Окрестности

Klimat miasta

Vyacha ma umiarkowanie ciepły klimat. Średnia roczna temperatura jest tutaj niższa niż 8 ° C, najzimniejszym miesiącem jest czerwiec (temperatura utrzymuje się na poziomie 3,7 ° C), a najcieplejszym miesiącem jest styczeń (10,2 ° C).

Średnie opady wynoszą około 600 mm rocznie. Najwięcej deszczu przypada na styczeń (około 125 mm), a najsuchszym miesiącem jest czerwiec (4 mm).

Co jest ciekawego w mieście?

W mieście Vyach można zobaczyć stare budynki i ulice zbudowane przez rdzennych mieszkańców. Obszar ten jest nasycony indyjskim duchem, ma swoistą architekturę i malowniczą naturę.

Będzie ciekawie odwiedzić lokalny kościół. Jest to świątynia katolicka ze sklepionymi sufitami, łukowymi oknami zdobionymi kwiatami i śnieżnobiały ołtarz.

W pobliżu miasta znajduje się wiele pięknych górskich miejsc, gdzie można odetchnąć świeżym powietrzem, podziwiać widoki, spotkać wschód słońca lub obejrzeć zachód słońca.

Od Vyachi możesz przejść ekscytujące wycieczka , piknik, idź się zrelaksować Jezioro Titicaca lub spójrz na Tiwanaku , unikalny zabytek starożytności. Odległość nie przekracza 70 km.

Церковь

Gdzie mogę zostać?

Niestety nie ma hoteli w samym Vyacha. Najbliższy hotel znajduje się w odległości 20 km od miasta. Najpopularniejsze z nich to:

  • Stannum Boutique Hotel & Spa;
  • Hotel Rosario La Paz;
  • Casa Grande Suites;
  • Alcalá Apart Hotel;
  • La Casona Hotel Boutique.

Instytucje te biorą udział w programie "priorytetowe obiekty noclegowe", co wymaga spełnienia określonych kryteriów i uwzględnia opinie gości. Te hotele, choć cenione w różnej liczbie gwiazd, wciąż oferują pełen zakres wysokiej jakości usług. Hotele zapewniają wszystkie urządzenia gospodarstwa domowego, a także bezpłatny dostęp do Internetu, fitness i centra biznesowe, sauny, spa itd. Oczywiście każdy hotel ma restauracje i kawiarnie z urozmaiconym menu.

Отель

Gdzie zjeść?

W mieście Vyacha jest tylko jedna restauracja o nazwie El Pahuchi. To wspaniała instytucja z doskonałą kuchnią. Tutaj gotują tradycyjne dania boliwijskie , a także hiszpański i amerykański.

We wsi znajduje się kilka małych kawiarni, pubów i barów, w których można zamówić napoje i przekąski. Zazwyczaj wskazówki są uwzględniane w rachunku i nie powinny być dodatkowe. Stanowią one około 5-10% całości, aw restauracjach - 13%.

Кафе

Jak dostać się do miasta Vyacha?

Vyacha znajduje się 22 km od La paz . Można do niego dojechać autostradą Route 19, a na południowym zachodzie należy podążać. Miasto ma również kilka linii kolejowych łączących różne osady tego departamentu. Również w mieście można dojechać z krajów Chile lub Peru na międzynarodowej autostradzie. Współrzędne GPS: -16.647453, -68.293109.