Boliwia - najbardziej fantastyczny kraj w Ameryce Południowej. Każdy wzrok tutaj jest wyjątkowy: majestatyczny Amazon, nieprzebyte dżungle i malownicze góry, które jedyne w swoim rodzaju są podziwiane przez podróżników. Dziś udamy się na wirtualną wycieczkę po jednym z najszybciej rozwijających się miast w Boliwii - Cillacolo (Quillacollo).

Więcej o mieście

Miasto Cillacolo znajduje się w prowincji o tej samej nazwie, w departamencie Cochabamba . Dzisiejsza populacja liczy prawie 90 tysięcy osób. Podstawą gospodarki miasta jest rolnictwo i oczywiście turystyka. Co roku przyjeżdżają tu tysiące turystów, aby poznać lokalną kulturę i tradycje .

Klimat w mieście Cillacolo jest umiarkowany. Średnia dzienna temperatura wynosi + 25 ° С, wieczorem termometr spada do + 18 ° С. Najzimniejsze miesiące to czerwiec i lipiec.

Главная улица города

Co zobaczyć w Cillacolo?

Zarówno w mieście, jak i poza nim jest wiele ciekawych miejsc, które każdy turysta musi odwiedzić. Lista koniecznych okolic Cillacola obejmuje:

 1. Kościół św. Ildefonso (Parroquia de San Ildefonso) jest jednym z głównych religijnych i historycznych zabytków Killaglio. Na centralnym ołtarzu siedzi patronka latynoamerykańskiej integracji Urupinha (Maryja Panna).
 2. Церковь Святого Ильдефонсо
 3. Termalne spa Liriuni (Aguas Termales de Liriuni) jest kolejnym popularnym miejscem dla turystów, którzy chcą poprawić swoje zdrowie. Na jego terenie znajduje się jeden duży basen i kilka oddzielnych pokoi z wanną wypełnioną wodą leczniczą.
 4. Термальные источники Лириуни
 5. Stanowisko archeologiczne Inkarrakay (Inkarrakay) - starożytne ruiny, położone kilka kilometrów od centrum Cillacolo. Według naukowców i badaczy kompleks został zbudowany przez Inków jako uroczyste centrum administracyjne i wojskowe.
 6. Археологический комплекс Инкарракай
 7. Park Narodowy Tunari (Parque nacional Tunari) - jedno z najbardziej malowniczych miejsc w regionie, znane z wyjątkowej flory i fauny. Na terenie parku znajduje się kilkadziesiąt zbiorników wodnych, a jego główną atrakcją jest góra o tej samej nazwie, która osiąga 5200 m wysokości.
Национальный парк Тунари

Wakacje w mieście

Oprócz tradycyjnych Święta boliwijskie które odbywają się w całym kraju, w Cillicolo, obchodzone jest inne równie ważne wydarzenie - święto Dziewicy z Urupinha. Zaczyna się 14 sierpnia uroczystą paradą, kiedy dziesiątki tysięcy mieszkańców i pielgrzymów z całej Ameryki Południowej wychodzi na ulice i wesoło śpiewają i tańczą.

Główna akcja rozgrywa się 15 sierpnia - procesja z obrazem świętego przechodzi przez główne ulice miasta, po czym parada zostaje powtórzona. Święto kończy się 16 sierpnia masową pielgrzymką wierzących na wzgórze Cherro-Keith (Golgota), gdzie według legendy narodziła się Dziewica z Urupina. Tutaj odbywa się seria rytuałów, podczas których ludzie proszą o szczęście, zdrowie i szczęście.

Święto to jest uważane za jedno z najważniejszych w życiu kulturalnym i społecznym Boliwijczyków, dlatego jest obchodzone uroczyście i na dużą skalę.

Праздник Девы УркупиньиТысячи паломников на улицах города во время праздника

Gdzie się zatrzymać?

Niestety, infrastruktura turystyczna w Cillicolo jest słabo rozwinięta hotele i hotele tutaj nie znajdziesz. Jednak nie denerwuj się: podróżujący planujący wakacje w mieście wolą zostać Cochabamba , ponieważ odległość między tymi osadami wynosi tylko 13 km (20 minut autobusem).

Najlepsze opcje zakwaterowania to La Corona Aparthotel, Adara Suites Apart Hotel i Hotel Fontaine. Koszt życia waha się od 40 do 100 dolarów dziennie.

Hotel FontaineLa Corona Aparthotel

Restauracje Cillacolo

W przeciwieństwie do hoteli, placówki gastronomiczne w Cillicolo to całkiem sporo. Są to przeważnie niedrogie kawiarnie i bary, ale można również z nich korzystać dania kuchni narodowej . Najpopularniejsze wśród turystów to:

 1. Pollos Kingdom - restauracja typu fast food. Pomimo faktu, że Boliwijczycy nie akceptują fast foodów, instytucja ta jest kochana zarówno przez mieszkańców, jak i przez wielu podróżników. Ceny tutaj nie "gryźć" - najdroższe menu dla 1 osoby kosztuje około 45 bolivianów (6,5 $).
 2. Pollos Kingdom
 3. Pension Doña Ely to doskonała propozycja dla podróżujących w budżecie. Kawiarnia oferuje zarówno tradycyjne dania kuchni boliwijskiej, jak i dania kuchni europejskiej.
 4. Pension Doña Ely
 5. Anguie Ceviches Y Pescados to restauracja specjalizująca się w owocach morza. Grzeczny personel, pyszne jedzenie i przystępne ceny to główne zalety tego obiektu.
Anguie Ceviches Y Pescados

Jak dostać się do Cillacolo?

Bardzo łatwo dostać się do miasta. W pobliskim mieście Cochabamba znajduje się Międzynarodowy Port Lotniczy Jorge Wilstermann - główna brama powietrzna Boliwii. Stąd można dostać się do Cillacolo albo transportem publicznym (autobusem) lub samochodem, który można wypożyczyć bezpośrednio na lotnisku. Czas podróży wynosi 20-25 minut.