Jeśli w swoim pragnieniu ujrzenia świata, podróżowałeś po Peru i uznałeś ten kraj za bardzo ekscytujący i zabawny - czas odwiedzić Boliwia . Tutaj również możesz się wiele nauczyć interesujące fakty o Boliwii ogólnie i na temat kultury indyjskiej w okresie prekolumbijskiej Ameryki. Część tajemnic, która jest częścią dziedzictwa starożytnej cywilizacji Inków, czeka na swoich badaczy właśnie na rozległych terenach Boliwii. Ale aby nie rozwodzić się nad jedną szczególną godnością tego kraju, spróbujmy rozważyć ją we wszystkich aspektach. W tym artykule dowiesz się o mieście Sakaba, stolicy prowincji Chapare.

Informacje ogólne

Sakabu nie można nazwać dużym kurort Boliwia ale rozwija się i rozwija dość szybko. Populacja tutaj liczy około 92 tysięcy osób. Podstawy gospodarki - rolnictwo i rolnictwo. Jednak jest w tym radość, ale o tym później.

Większość mieszkańców pracuje w sąsiednim mieście Cochabamba który znajduje się zaledwie 13 km od Sacaba i jest największą osadą w Boliwii. Prawdopodobnie miało to znaczny wpływ na gospodarkę miasta, ponieważ niewystarczające finansowanie doprowadziło do ruiny. Dotyczy to w szczególności starych budynków, które mają określoną wartość historyczną. Jednak pomimo tego smutnego faktu, Sakaba ma coś, co zaskoczy i ucieszy turystów.

Городской фонтанРатушаЦерковь

Zabytki i rozrywka

Być może główną atrakcją miasta jest jego sąsiedztwo. Niedawno archeolodzy z Narodowego Meksykańskiego Instytutu Antropologii i Historii dokonali wielkiego odkrycia. Odkryli podziemny kompleks Indian Majów, których wiek przekracza tysiąc lat! W jego strukturze znajduje się 11 kamiennych świątyń, 100-metrowa droga, półzamknięty labirynt i kilka grot. Niektóre znaleziska pozwalają na robienie strasznych przypuszczeń, że tu wykonywane są tajemnicze rytuały, których ostatecznym akordem była ludzka ofiara.

Подземный комплекс индейцев майяГлавная археологическая достопримечательность СакабыВозможно, здесь происходили жертвоприношения

Centralna, historyczna część miasta pełna jest budynków kolonialnych. Większość z nich jest zniszczona z powodu pogardliwej postawy władz lokalnych, ale jeśli chcesz, możesz również znaleźć ocalałe domy.

Городской пейзаж

Sakaba znana jest w całej Boliwii jako stolica kulinarnych smaków. Tutaj jest wiele dość egzotycznych potraw. Niektóre z nich mają główny składnik ... mięso wieprzowe! Ponadto, ze względu na obfitość kukurydzy na polach rolników, nauczyli się, jak warzyć specjalne piwo z tego zboża - chichu.

Park dinozaurów został niedawno otwarty w Sakaba. Te prehistoryczne stworzenia są bardzo realistyczne, a miejsce to jest bardzo popularne wśród turystów, zwłaszcza wśród ludzi młodych.

Парк динозавров

I, oczywiście, będąc w Sakaba, nie można ignorować lokalnego rynku. Tutaj, podobnie jak w Peru, zebrał się cały lokalny smak - potomkowie Indian, niesamowite ręcznie robione towary i relacje międzyludzkie w ogóle. Chcesz się trochę zabawić? Zacznij negocjować!

Местный рынок

Hotele i restauracje

Jak już wspomniano, w Sakaba możesz potroić sobie prawdziwą kulinarną wycieczkę. Ale jeśli takie egzotyki nie są dla ciebie odpowiednie pod względem jedzenia, tutaj znajdziesz klasyczne dania europejskie i europejskie. Kuchnia boliwijska . Ponadto owoce morza i ryby cieszą się dużą popularnością wśród miejscowej ludności. Drugim miejscem wśród ulubionych drinków wśród mieszkańców Sakaba jest herbata mate, ustępująca wyższości piwu kukurydzianemu. Jeśli mówimy o miejscach, to smaczne i za niewielką opłatą można jeść w miejscach takich jak Terremoto, Norland, Misk'y Mijuna.

Jeśli chodzi o hotele, wybór nie jest szczególnie duży, ale nie pozostaniesz bez dachu nad głową. Jednak większość hoteli turystycznych skoncentrowanych w Cochabamba, odległość od miasta, które jest od 15 do 30 km. Wśród nich są Hotel Aranjuez Cochabamba, Camino Plaza, Gran Hotel Cochabamba. W każdej z tych instytucji otrzymasz pełen zakres usług hotelowych i doskonałą obsługę. Tutaj można zanurzyć się w basenie, zrelaksować się w spa lub rozgrzać w wygodnej sali fitness.

Gran Hotel CochabambaHotel Aranjuez Cochabamba
Jak dostać się do Sakaba?

Od Cochabamba w Sakabu są lokalne autobusy. Samochodem należy jechać wzdłuż RN 4, droga potrwa około pół godziny.