Rurrenabake - małe miasteczko położone na północy Boliwii , na wschodnim brzegu rzeki Beni. Jest to centrum administracyjne gminy Rurrenaback. W ostatnich latach miasto zyskało popularność wśród turystów z całego świata, dlatego że dzięki niemu łatwiej jest dostać się do Madidi National Park . Nawiasem mówiąc, miejscowi nazywają miasto skrótem - Ruhrre.

Дома в РурренабакеЖивописные виды РурренабакеРурренабаке с высоты птичьего полета

O mieście Rurrenaback

Rurrenabake znajduje się w prowincji José Ballyvian, z populacją około 19.195 mieszkańców, z czego około 10.000 mieszka w Ruhrre. Ze względu na to, że znajduje się nad brzegiem rzeki, planuje się budowę mostu nad Beni, który połączy Rurrenabaca z miastem na zachodnim brzegu, San Buenaventura. Nadchodzący most jest częścią projektu budowy dróg rozpoczętego w 2008 roku.

Władze lokalne sugerują, że most znacznie poprawi stosunki gospodarcze między miastami, ponieważ obecnie jedynym transportem, który może transportować towary, a nawet dostać się z jednego miasta do drugiego, są zwykłe łodzie.

Uważa się, że to miasto jest punktem wyjściowym ekoturystyki. Przyjeżdżając do Ruhrre, koniecznie wykup wycieczkę po dżungli, lasach tropikalnych i pampasach. Wycieczki są zarówno pieszo, jak i statkiem. W mieście jest wiele biur podróży, które oferują taką przyjemność.

Потрясающие виды РурренабакеПредставитель фауны Рурренабаке
Центральная улица РурренабакеУлица Рурренабаке

Jeśli chodzi o miejsca do spania, w Rurrenaback jest tylko kilka schronisk i hoteli, wśród których najpopularniejsze są:

  • La Isla de los Tucanes;
  • Hotel Maya de la Amazonia;
  • Hostal El Lobo;
  • Los Tucanes de Rurre.

Jak dostać się do Rurrenabake?

Ze stolicy Boliwii można dojechać autobusem (410 km, 18 godzin), taksówką (12 godzin) lub samolotem (tylko 1 godzina). W Rurrenabak utworzono lotnisko w 2010 roku. Ale czasami niskie chmury mogą przeszkadzać w lądowaniu, dlatego w takich przypadkach samoloty lądują na pobliskim lotnisku Reyes, położonym 32 km od miasta.

Аэропорт РурренабакеПосадочная полоса в Рурренабаке