Na brzegu ciszy Jezioro Titicaca znajduje się małe miasteczko Copacabana. Prawdopodobnie większość z Was natychmiast przypomni sobie słynną plażę Brazylii, ale wyjaśnimy to. To była plaża, która została nazwana po tym małym miasteczku Boliwii przez rybaka, który według legendy został uratowany przed burzą przez patronkę tego miejsca - Czarną Madonnę.

Окрестности Копакабаны

Informacje ogólne

Tak więc, miasto Copacabana zostało założone w 1574 roku. Jego powierzchnia to prawie 347 metrów kwadratowych. km, i zamieszkuje miasto 6 tysięcy osób. Większość populacji - potomkowie Indian, ale są też przedstawiciele białej rasy. Oficjalnym językiem Copacabana w Boliwii jest hiszpański, ale w mieście można usłyszeć przysłówki Indian, na przykład keczua.

Warunki pogodowe

Najlepszy czas na odwiedzenie Copacabana to okres od czerwca do września. W tej chwili prawie nie ma tutaj deszczu, a powietrze ogrzewa się do + 25 ° С. Od lutego do listopada jest tu również ciepło i wygodnie w ciągu dnia, ale nocą z jeziora wieje zimny wiatr. Okres od grudnia do stycznia jest uważany za porę deszczową, średnia temperatura powietrza w tym okresie wynosi niewiele ponad + 8 ° C.

Zabytki Copacabana

Najważniejsze z atrakcji Copacabany są Bazylika Matki Bożej z Candelaria , które każdego roku odwiedza ogromna liczba ludzi z całego świata. Miejscowi czczą ją za uzdrawiające właściwości. Na cześć posągu Matki Bożej z Copacabany co roku odbywa się festiwal, który z kolei stał się już lokalnym punktem orientacyjnym i głównym wydarzeniem kulturalnym kraju. Inne miejsca w Copacabana, które nie zasługują na uwagę, to Muzeum Archeologiczne, Katedra, Góra Cerro Calvario, ruiny Inków i, oczywiście, słynne jezioro Titicaca .

Кафедральный СоборФестиваль

Jedzenie i zakwaterowanie w Copacabana

Pomimo skromnej wielkości miasta, w Copacabana znajduje się wiele restauracji, które docenią smakoszy. Znakiem rozpoznawczym restauracji Copacabana są potrawy z pstrąga złowionego w jeziorze Titicaca. Ponadto w menu lokalnych instytucji można znaleźć takie egzotyczne potrawy Kuchnia boliwijska , jako Silpanchos i Ensalada de Fruitas Najczęściej rezerwowanym hotelem Copacabana jest La Aldea Del Inca. Jego atrakcją jest architektura - hotel został zbudowany w duchu starożytnych budynków Inków, a pokoje są wyposażone zgodnie z najwyższymi standardami.

Zakupy

W Copacabana, ogromnej liczbie sklepów z pamiątkami. Można tam kupić wyjątkową rzecz, przypominającą podróż do tego tajemniczego kraju, na przykład ceramikę, torby z dzianiny i inne wyroby tekstylne.

Transport

Ze względu na niewielki rozmiar miasta nie ma ruchu miejskiego w Copacabana, ale ruch długodystansowy jest dobrze ugruntowany. Kilka razy dziennie autobusy i taksówki o ustalonej trasie udają się do sąsiednich miast z Copacabana. Przybliżona taryfa do faktycznej stolicy Boliwii, miasta La Paz , będzie 13 USD.

Copacabana to największy port jeziora Titicaca. Oto zorganizowana komunikacja statków i łodzi z innymi nadmorskimi miastami, a także spacery po jeziorze Titicaca.

Gdzie jest Copacabana?

Copacabana, jak wspomniano powyżej, znajduje się nad brzegiem alpejskiego jeziora Titicaca. Możesz dostać się do Copacabana z La Paz lokalnymi autobusami odjeżdżającymi z obszaru Cementerio. Podróż potrwa około 3,5 godziny. Pierwszy autobus odjeżdża o godzinie 9:30, ostatni o 20:30.

Uwaga turystyczna

Zanim przejdziesz do Copacabana, rozważ kilka ważnych kwestii:

  • Aby poczuć się pewniej, przed wizytą w Boliwii wykonaj wszystkie niezbędne szczepienia;
  • Fotografowanie i fotografowanie niektórych atrakcji Copacabana jest możliwe tylko za zgodą przewodników lub lokalnych mieszkańców;
  • wodę lepiej pić w butelkach, a warzywa i owoce dokładnie umyć.