La Higuera - mała wioska w Boliwii położony 150 km od miasta Santa Cruz de la Sierra . W języku hiszpańskim nazwa miejscowości to La Higuera, co dosłownie oznacza "Drzewo figowe". Populacja La Iguera w Boliwii wynosi zaledwie 119, z których większość to rdzenni Guarani.

Z historii miejscowości La Higuera

Prawdopodobnie La Higuera pozostałaby, w zasadzie, nieznaną boliwijską wioską, gdyby nie jedno wydarzenie, które na zawsze utrwaliło nazwę miasta w historii nie tylko Boliwii, ale całej Ameryki Południowej. Faktem jest, że właśnie tutaj słynny rewolucjonista Che Guevara spędził ostatnie dni.

W 1966 r. Che Guevara i jego oddział prowadzili partyzanckie walki w Boliwii przeciwko dyktatorskiemu reżimowi prezydenta. Po kilku udanych operacjach władze kraju, aby pozbyć się rewolucjonisty, poszły do ​​współpracy z CIA. W październiku 1967 r. Oddział Che Guevary został pokonany, a sam dowódca został ranny, schwytany i zabrany do wioski La Higuera. Przez ostatnie 1,5 dnia swojego życia Che Guevara spędził na podłodze miejscową szkołę, a następnie został stracony przez żołnierza, który go strzegł. Ciało Che Guevary zostało dostarczone do Vallegrand, gdzie zostało po raz pierwszy wystawione, a później - potajemnie zakopane pod wybiegiem.

Здание бывшей школы

Wycieczki do La Higuera

Dziś budynek szkolny w La Higuera, w którym spędził ostatnie dni Che Guevara, został przekształcony w muzeum. Przed nim stoi popiersie Comandante, w muzeum znajdują się fotografie i nagrania światowej sławy rewolucjonisty, sprzedające pamiątki ze słynnym obrazem Che. Wchodzi wioska La Higuera trasa zwiedzania "W ślad za Che."

Экспонаты музея Jak dostać się do wioski?

Możesz dostać się do wioski La Higuera w ramach grup wycieczkowych lub samodzielnie wynajmując samochód. Wioska jest mniej więcej w tej samej odległości La paz i Sucre .