Uzbrojony w ciepłą herbatę i dobry nastrój tak szybko, jak to możliwe, ponieważ teraz masz wyjątkową podróż do słońca. Boliwia , w szczególności - do miasta Potosi. Nie jest tajemnicą, że ten stan jest hojnie chwalony, zauważając zarówno jego położenie, jak i kolor. Boliwia jest najbardziej górzystym krajem na półkuli południowej i wydaje się być trzymana w pewnej odległości od całej społeczności światowej. Trudno w to uwierzyć, ale jednocześnie ludność kraju wyróżnia się różnorodnością kultur i narodowości. Nawet w oficjalnych językach jest tu aż 37! Ale nie oddalajmy się zbytnio od tematu i zwracaj szczególną uwagę na prawdziwą perłę Boliwii - miasto Potosi.

Ogólne informacje o mieście

Wystarczy spojrzeć na kilka zdjęć Potosi, a tam jest zrozumienie, że zdecydowanie warto tu przyjechać. Historia miasta rozpoczęła się od momentu, gdy pierwsi konkwistadorzy odkryli w tym miejscu złoża srebra. Od 1545 r. Do 1625 r. Potosí zamieszkiwało ponad 165 tys. Mieszkańców, aktywnie wykorzystując lokalną glebę i wydobywając metale szlachetne z kopalń lokalnych kopalń. Niespodziewanie, w Nowym Świecie Potosi był tak bogaty i sławny, że został podniesiony do tego samego poziomu, co Paryż i Londyn! Jednak zasoby naturalne wydają się być wyczerpane, a los ten nie minął perłę Boliwii. Dlatego do tej pory miasto można porównać do zubożałej rodziny arystokratycznej - zachował honor, godność i historię, a nawet był w biedzie. Cóż, turyści w rzeczywistości nie potrzebują więcej - tanich mieszkań, jedzenia i dużej liczby atrakcje .

Znalezienie miejsca, w którym znajduje się miasto Potosi, jest łatwe. Musisz tylko otworzyć mapę Boliwii i zdobyć stolicę na punkt orientacyjny Sucre . Miasto, którego szukasz, znajduje się zaledwie 150 km od niego w kierunku południowo-zachodnim. Obecnie mieszka tu około 160 tysięcy mieszkańców. Potosi znajduje się u podnóża góry Cerro Rico , na wysokości nieco ponad 4 000 metrów nad poziomem morza. Do tej pory podstawą gospodarki są kopalnie i kopalnie, ale mimo bogatego wydobycia, kraj ten nie odnosi dużego sukcesu.

Городской пейзажУлицы города

Zabytki i rozrywka

  1. Biorąc pod uwagę specyfikę historii i rozwoju miasta, logiczne jest rozpoczęcie historii zabytków Mennica Narodowa Boliwii . Ten kompleks muzealny może wywołać szczere zdumienie wśród odwiedzających. Jego ekspozycja przybliży turystom zarówno najstarszą kolekcję monet, jak i różne stare urządzenia do obróbki metalu, klejnotów, technologii wydobycia rud srebra. Tutaj można zobaczyć wiele klejnotów, których wiek będzie wydawał się dość imponujące, piękne dzieła sztuki, ciekawe wykopaliska archeologiczne, a nawet zabalsamowane mumie!
  2. Монетный двор БоливииМонетный двор изнутри
  3. Nie mniej ciekawy budynek pojawia się przed turystą Katedra w Potosi . Historia tej świątyni sięga XVI wieku, ale dzisiejsza budowla została zbudowana dopiero w 1807 roku. Katedra jest typowym przykładem kolonialnej architektury barokowej, ale w niektórych szczegółach można domyślić się neoklasycznych wpływów. Nie będziemy jednak tak głęboko zajmować się architekturą. Wystarczy zauważyć, że dekoracyjne wnętrze katedry przyniosło mu szczególną popularność zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców.
  4. Кафедральный собор
  5. Nie można zignorować kopalni i kopalni Potosi . Ten punkt orientacyjny znajduje się na górze. Cerro Rico . Dla ciekawskich turystów organizowane są tutaj fascynujące wycieczki, które pozwalają łatwo zanurzyć się w czasy, kiedy w mieście panowała srebrna gorączka. Warto zauważyć, że srebro w tych kopalniach jest nadal wydobywane bez użycia nowoczesnej technologii przy pomocy kilofa i łopaty. Ponadto element obowiązkowy w planie wycieczki to wizyta na rynku górniczym, gdzie można kupić szeroką gamę pamiątek i upominków.
КопальниРудники и шахты

Na tej liście atrakcji w Potosi nie wysycha. W rzeczywistości miasto ma wiele interesujących architektonicznych i historycznych budynków. Podczas zwiedzania koniecznie odwiedź klasztor San Francisco , kapitułę kościoła na głównym placu , Portady Casa de la Tres . Na szczególną uwagę zasługuje Kościół San Lorenzo de Carangas . Ten zabytek architektury znany jest z niezwykłego piękna barokowej bramy.

Ponadto w Potosi odbywa się wiele różnych festiwali i kolorowych tradycyjne święta . Wpływ Hiszpanów na poziomie kulturowym pozostał prawie niezauważalny, więc podczas uroczystości masz szansę zanurzyć się w prawdziwym smaku Boliwii.

Hotele i restauracje

Wśród mieszkańców Dania boliwijskie w Potosi dominuje kuchnia latynoamerykańska i meksykańska, której w zasadzie nikt nie zaskakuje. Tutaj uwielbiają fasolę i warzywa, a także dania rybne są doceniane. Duża część diety miejscowej stanowiła kukurydzę, trudno jest znaleźć danie, które nie zawierałoby tej trawy. Nawet lokalna wódka napędzana z mąki kukurydzianej. Lokalne restauracje rzadko mogą być rozpieszczane usługami na najwyższym poziomie, ale należy powiedzieć wprost - jedzenie jest smaczne i obfite. Spróbuj lokalnych potraw, które można wypić w takich miejscach jak Manzana Magica, Cafe-Restaurant Potocchi, Phisqa Warmis. Jeśli nie jesteś przygotowany do eksperymentów gastronomicznych i chcesz zjeść coś bardziej znanego z diety, odwiedź kawiarnie takie jak La Taverne i 4060. Tutaj specjalizują się w kuchni europejskiej, przeplatanej słynnymi amerykańskimi potrawami.

Phisqa Warmis

Brak hotele w Potosi nie obserwuje się. Tutaj znajdziesz zarówno modny hotel jak i zwykły hostel na jedną noc. Hotel Coloso Potosi przyjmuje gości, ustawiając je na najwyższym poziomie komfortu. Goście mogą korzystać z basenu, sauny i spa. Hostal Tukos La Casa Real zapewnia także wysoki poziom komfortu. Mieści się w zabytkowym budynku z bogatą historią, z którego tarasu roztacza się niesamowity widok na miasto. Cóż, jeśli jesteś trochę ograniczony w finansach i szukasz miejsca na nocleg bez dodatków - zwróć uwagę na Hostel Hostel Casa Blanca Potosi. Jest to niezwykle kolorowa instytucja, w której można bezpiecznie wziąć prysznic, przygotować posiłki i porozmawiać z innymi podróżnikami.

Hostel Casa Blanca PotosiHotel Coloso Potosi

Jak dostać się do Potosi?

Nie można dostać się do Potosi samolotem. Regularnie z centralnego placu Plaza 25 de Mayo kursują regularne autobusy Sucre . Podróż trwa około 4 godzin. Na prywatny samochód z Sucre, jedź drogą nr 5, w takim przypadku podróż nie zajmie więcej niż 3 godziny.