Planowanie podróży do Boliwia , miło byłoby poznać specyfikę kuchni narodowej. Nasz artykuł poświęcony jest potrawom i napojom, które musisz spróbować znaleźć tutaj.

Funkcje kuchni boliwijskiej

Tradycyjna kuchnia Boliwii zachowała oryginalne receptury potraw, które często przygotowywane były przez rdzenne plemiona Indian. Istnieją jednak pewne różnice w zależności od regionu, w którym zdecydowałeś się odpocząć.

Zachodnia część Boliwii znajduje się na suchych terenach górskich, więc często do gotowania używa się kukurydzy, płatków zbożowych, ziemniaków, papryki i przypraw.

Wschodnie regiony kraju są zdominowane przez klimat tropikalny, który sprzyja uprawie dużych zwierząt domowych. To tutaj podróżnicy mogą delektować się różnorodnymi daniami z wołowiny i wieprzowiny, a także ucztować na egzotycznych owocach.

Południowe miasta słyną z winiarni. Odpoczywając w tych miejscach można skosztować doskonałych win i brandy marki "Singhani".

Dania narodowe Boliwii

Nazwy potraw narodowych w kuchni Boliwii są dziwne, ale te potrawy powinny zdecydowanie smakować, aby poczuć atmosferę kraju i jego tradycje . Porozmawiajmy o tradycyjnych potrawach kuchni boliwijskiej, które zdecydowanie warto wypróbować:

 1. "Selten" - naleśniki nadziewane mięsem podawane z ostrym sosem czosnkowym, plastikowymi ziemniakami, wybranymi rodzynkami i pieczonym słodkim pieprzem.
 2. Сельтена
 3. "Lomo-mentado" to stek wołowy, jako dodatek do którego przygotowuje się mieszankę ryżu, gotowanych jaj i lekko opiekanych bananów.
 4. "Polos-spiedo" - dobrze ugotowany kurczak, ziemniaki i sałatka na otwartym ogniu.
 5. Польос-спьедо
 6. Chuko to suszone ziemniaki. Bardzo podobny do żetonów, które znamy.
 7. "Lakusa" to gęsta zupa z bulionem mięsnym.
 8. "Masako" - gulasz z alpaki i puree z banana.
 9. "Trucha" - pstrąg pieczony z warzywami.
 10. Овощи тоже в почете
 11. "Surubi" - smażone ryby złowione z lokalnych rzek i jezior.
 12. "Liahva" to gorący sos, w którego składzie znajdują się strąki pieprzu i pomidory.
 13. "Uminta" - mieszanka pomidorów, cebuli, papryki, z kolb kukurydzy.
 14. "Pique Macho" - ragout wołowiny, ziemniaków, jajek, papryki i czosnku, doprawione sosem majonezowym i słodkim ketchupem.
 15. "Saltyenya" - ciasta z różnymi nadzieniami. Najczęściej jest to mięso, marchew, ziemniaki, jajka, rodzynki. Składniki są używane pojedynczo lub mieszane.
 16. Салтенья
 17. "Salchipapas" - smażone kiełbaski z cielęciny. Podawane z frytkami.
 18. "Chicarron" - żeberka wieprzowe o smaku cytryny i czosnku o smaku.
 19. "Anticicho" - marynowane kawałki wołowiny, smażone na szaszłykach. Danie podawane jest z gotowanymi ziemniakami i dużą ilością zieleni i przypraw.
Napoje

Jeśli chodzi o napoje w kuchni boliwijskiej, nie ma ich zbyt wiele. Tubylcza populacja woli pić herbatę, do której dodaje się rumianek, anyż lub liście koki.

Mówiąc o napojach zawierających alkohol, warto podkreślić lokalne marki piwa "Wari", "Pasena". Odmiana "Chicha Cochambambina" jest warzona za pomocą kolb kukurydzy. Popularna brandy "Singhani", a także samogon ze zbóż - "Chicha".

Белый бренди Сингани