Jest w środku Kolumbia małe miasteczko liczące nieco ponad 260 tysięcy osób, które bezbłędnie zachowało swój kolonialny kultura Jest Popayan. To spokojne miasto o spokojnym przepływie życia jest jednym z najbezpieczniejszych w kraju - turyści nie mają się czego obawiać. Starożytna architektura, przyjemny klimat i przyjazna postawa mieszkańców - oto, czego oczekuje turysta z "białego miasta" Popayan.

Gdzie jest zlokalizowany Popayan?

Jest w środku Kolumbia małe miasteczko liczące nieco ponad 260 tysięcy osób, które bezbłędnie zachowało swój kolonialny kultura Jest Popayan. To spokojne miasto o spokojnym przepływie życia jest jednym z najbezpieczniejszych w kraju - turyści nie mają się czego obawiać. Starożytna architektura, przyjemny klimat i przyjazna postawa mieszkańców - oto, czego oczekuje turysta z "białego miasta" Popayan.

Gdzie jest zlokalizowany Popayan?

Znajduje się w jednym z departamentów Kolumbii - Cauca, która jest jego stolicą. Na skarpie znajduje się miasto na wysokości 1737 m npm wulkanu Puras , który wybuchł po raz ostatni w 1983 roku, przynosząc znaczne zniszczenia. Tutaj pochodzi rzeka Kauka.

Niska gęstość zaludnienia - tylko 535 osób. / sq. km pozwoliło temu starożytnemu miastu pozostać w pierwotnej formie, bez wielopiętrowych budynków. Ciche, białe dwupiętrowe rezydencje z niezbędnym balkonem przede wszystkim zauważają oko gościa. W tym celu Popayan zasłużył na chwałę "białego miasta".

Klimat

System górski Andów, wśród których znajduje się miasto, determinuje warunki klimatyczne. Średnia roczna temperatura jest tu komfortowa - +24 ° C, ale wilgotność jest nieco wyższa niż zwykle. Jest to szczególnie odczuwalne w porze deszczowej, która dzieje się tutaj dwukrotnie - od marca do maja i od września do listopada. W tym czasie temperatura znacznie spada. Ogólnie rzecz biorąc, klimat Popayan jest wygodny do życia.

Климат в Попаяне

Historia miasta

Założył to atrakcyjne kolonialne miasto konkwistadora Sebastiana de Belalcazara w imieniu cesarza Hiszpanii Francisco Pizarro. To ważne wydarzenie miało miejsce w 1536 roku. Miasto miało ogromne znaczenie, ponieważ przebiegały przez niego szlaki handlowe, które nie straciły na znaczeniu, nawet po odkryciu pacyficznego transportu towarów.

Oprócz przeznaczenia do transportu, Popayan słynie z tego, że kiedyś powstała słynna Andyjska Korona ze złota i szmaragdów ostatnich Inków. W różnych okresach pojawiała się w kolekcjach prywatnych, a następnie znikała przez długi czas. Ostatni raz korona była eksponowana w Muzeum Indianapolis, po czym ponownie została ukryta przed wścibskimi oczami w zakamarkach prywatnego kolekcjonera.

Zabytki Popayana w Kolumbii

Takie oryginalne i starożytne miasto, jak Popayan, niewątpliwie ma coś do pokazania wybrednemu podróżnikowi, a nawet zaskoczyć go. Główny nacisk w zwiedzaniu miasta i okolic ma miejsce w architekturze osady: miłośnicy architektury i zabytków będą zadowoleni z podróży. Warto zauważyć, że miasto jest liderem pod względem liczby kościołów katolickich na jednego mieszkańca.

A więc w pierwszej dziesiątce atrakcje Lutowane:

 1. La Hermite. Jest to najstarszy kościół w Popayan. Jest tam droga asfaltowa, jak wiele wieków temu. Po ostatnim trzęsieniu ziemi odkryto ukryty ołtarz, zgodnie z którym archeolodzy ustalili przybliżoną datę budowy katedry i datowali ją w XVI wieku.
 2. Most Umilladero. Ten budynek został wzniesiony w ubiegłym stuleciu i nie ma tak starej historii. Jednak most dla pieszych w stylu romańskim jest bardzo popularny wśród mieszkańców. Podczas trzęsienia ziemi nie doznał obrażeń ze względu na jego przemyślaną konstrukcję antysejsmiczną.
 3. Мост Умильядеро
 4. Park Caldas. To ulubione miejsce spacerów z mieszczanami, położone w centralnej części miasta. Przytulne ławki w cieniu gęstych liści, z wyjątkiem upałów w południe. W pobliżu strefy parkowej znajduje się większość atrakcji turystycznych.
 5. Парк Попаяна
 6. Mennica z Popayan. Od 1760 do 1819 roku tutaj zrobili banknoty dla całej Kolumbii. Teraz na terenie dawnej mennicy znajduje się muzeum numizmatyczne.
 7. University of Cauca. Jest to najstarszy w Kolumbii (założony w 1827 roku) i nadal funkcjonuje.
 8. Университет Кауки
 9. Kościół Iglesia de San Francisco. Na całym świecie kościół ten znany jest z pięknego ołtarza. Budynek został zbudowany w stylu barokowym, a na dzwonnicy wisi największy dzwon w Ameryce Południowej.
 10. Церковь Сан Франциско
 11. Klasztor św. Augustyna. Budynki tego klasztoru są doskonałym przykładem stylu kolonialnego.
 12. Muzeum Historii Naturalnej. To muzeum na Uniwersytecie w Cauca opowiada o faunie Ameryki Łacińskiej. Jego eksponaty są najliczniejsze w kraju.
 13. Музей естественной истории
 14. Muzeum sztuki kolonialnej. Przedstawia ciekawą ekspozycję przedmiotów z czasów podboju Kolumbii.
 15. Muzeum Guillermo w Walencji. W starym budynku niedaleko mostu Umilyadero, gdzie niegdyś mieszkał narodowy poeta, polityk i pisarz, jest teraz wyposażony w dom-muzeum.
Музей поэта

Kuchnia i restauracje

Tradycje kuchenne miasta są oryginalne. Na nich duży wpływ miała kolonizacja Hiszpanii, która przyniosła dania i przepisy z Półwyspu Iberyjskiego do gotowania. W Popayan powinieneś spróbować zupy z kukurydzy i tamaryndowca, kurczaka sankocho i guarapo z trzciny cukrowej.

W Popayan znajduje się wiele restauracji i stołówek, a wszystkie z nich zapraszają gości. Podają dania kuchni europejskiej, japońskiej, peruwiańskiej, chińskiej i meksykańskiej. Zaleca się przejrzenie:

 • La Deliciosa;
 • Semilla Escondida;
 • Carantanta;
 • Restaurante Pizzeria Italiano;
 • Restauracja La Vina Parrilla.
Национальная кухня

Hotele w Popayan

Aby zostać na noc za śmieszne pieniądze lub wynająć drogie apartamenty, zawsze jest to decyzja dla podróżujących. Popayan zapewnia ogromny wybór w tej sprawie. Najlepiej jest osiedlić się bliżej historycznego centrum, a następnie nie trzeba wydawać pieniędzy i czasu na poruszanie się po mieście. Oto najlepsze miejsca na pobyt:

 • Arcada Payanesa;
 • Hostal Belen;
 • San Martin Popayan;
 • Dann Monasterio Popayán;
 • Cabañas Tipicas De Silvia.
Отели Попаяна

Jak dostać się do Popayan?

Dojazd tutaj jest dość prosty, ponieważ lokalne lotnisko obsługuje do czterech lotów dziennie Bogota . Bardziej ekonomiczną opcją byłaby podróż autobusem z sąsiedniego Cali który idzie do Popayan około 2,5 godziny. Najlepiej poruszać się po mieście pieszo, można podjechać autobusem na peryferia zwykłym autobusem. Na drogach należy zachować ostrożność, ponieważ zasady ruchu tutaj prawie nie są przestrzegane.

Транспорт в городе Попаян