Cartagena to piąte co do wielkości miasto w Kolumbii, położone na wybrzeżu Karaibów.

Tło historyczne

Miasto Cartagena w Kolumbia Zostało założone przez Hiszpanów 1 czerwca 1533 roku. Tego dnia na wybrzeżu wylądowało 200 osadników na czele z Pedro de Hereida. Nazwali osadę Cartagena de Indias - na cześć tytułowego hiszpańskiego miasta.

Cartagena jest piątym co do wielkości miastem w Kolumbii, położonym na wybrzeżu Morza Karaibskiego.

Tło historyczne

Miasto Cartagena w Kolumbia Zostało założone przez Hiszpanów 1 czerwca 1533 roku. Tego dnia na wybrzeżu wylądowało 200 osadników na czele z Pedro de Hereida. Nazwali osadę Cartagena de Indias - na cześć tytułowego hiszpańskiego miasta.

Ze względu na dogodne położenie Cartagena zaczęła szybko się rozwijać i wkrótce stała się jednym z głównych portów eksportu wydobytego bogactwa z Ameryki do Hiszpanii. Kiedyś Cartagena była nawet największym miastem Nowego Świata.

Улицы Картахены

Warunki klimatyczne

Gdzie znajduje się Cartagena - nad brzegiem Karaibów - klimat jest bardzo przyjemny, chociaż dość wilgotny. Średnia roczna temperatura wynosi około +26 ° C. Czas jesienny jest zwykle deszczowy, ale zima jest bardzo sucha (występują przerwy w wodzie, ale zazwyczaj nie ma to wpływu na hotele).

Zabytki Kartageny w Kolumbii

Najbardziej bogaty w miejsca turystyczne Stare Miasto. Jest otoczony murami, za którymi zachowały się architektoniczne pomniki o niesamowitym pięknie.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to przyjemny spacer po Starym Mieście, szczególnie rano, kiedy ulice nie są zatłoczone turystami. Te wąskie uliczki oddychają historią i starożytnością.

Od zabytków architektonicznych powinieneś zwrócić uwagę na:

 • Zamek San Felipe - zbudowany w XVII wieku w celu ochrony miasta przed atakami piratów;
 • Plaza de la Aduana jest najstarszym placem w mieście;
 • pomnik Kolumba, wielkiego odkrywcy, został uwieczniony na Plaza de la Aduana;
 • Katedra;
 • Kościół Santa Domingo i San Pedro;
 • Pałac Inkwizycji - zbudowany w XVII wieku w stylu barokowym i robi niesamowite wrażenie;
 • Klasztor Santa Cruz - również zbudowany w XVII wieku, mieści obraz Matki Boskiej z Candelarii.
Дворец Инквизитора

Aby podziwiać panoramę miasta, należy wspiąć się na wzgórze La Popa: żadne zdjęcia Kartageny w Kolumbii nie będą w stanie przekazać wspaniałych widoków na port.

Koniecznie trzeba odwiedzić Muzeum Złoto w Kartagenie. Zawiera olbrzymią kolekcję starożytnej, nawet indyjskiej, złotej biżuterii i artykułów gospodarstwa domowego.W Muzeum Morskim można wysłuchać ekscytującego wykładu, który opowiada o historii rozwoju żeglugi nie tylko w Kartagenie, ale także na Karaibach jako całości, a także w Muzeum Sztuki Współczesnej w mieście. gdzie można zobaczyć niezwykłe płótna kolumbijskich artystów.

Музей Золота

Plaże Kartageny w Kolumbii

To jest dokładnie to, co wielu spoczywa tutaj na wybrzeżu Karaibów. Biały drobny piasek, piękne widoki i wygodne odpocząć - to właśnie słynne lokalne plaże. Najpopularniejsze to:

 1. Bocagrande Jest wspaniale wyposażony do rekreacji i wielu hotele położony dokładnie w pobliżu. Jednak w tym samym sezonie na Bocagrande, dosłownie nie przelewa się, co warto mieć na uwadze miłośnikom odosobnionego relaksu. Ponadto, z powodu napływu ludzi woda w morzu nie jest szczególnie czysta.
 2. Playa Blanca znajduje się w pobliżu Kartageny, na wyspach Rosario. Zawsze jest na niej o wiele mniej turystów, co pozwala cieszyć się kojącym widokiem natury. Na wyspy można dotrzeć zarówno samodzielnie, jak iz wycieczka .
 3. Punta Arena i Bokachik można znaleźć na wyspie Tierrabomba. Na obu plażach znajdują się małe przytulne restauracje, w których można delektować się świeżymi owocami morza.
Пляжи Картахены

Hotele

Biorąc pod uwagę, że Cartagena jest kurortem turystycznym i pod wieloma względami nastawiona na turystykę, łatwo jest znaleźć hotel na każdą kieszeń i gust. Dla tych, którzy lubią być bliżej morza, lepiej szukać hoteli w strefie przybrzeżnej Bocagrand i dla tych, którzy lubią chodzić po starych ulicach wcześnie rano lepiej jest pozostać za murami Starego Miasta Lista najpopularniejszych hoteli w Kartagenie:

 • Hotel Noi Cartagena 1860 5 *;
 • Estelar Cartagena de Indias Hotel y Centro de Convenciones 5 *;
 • Hyatt Regency Cartagena 5 *;
 • Hotel Casa Lola 4 *;
 • La Passion Hotel Boutique 4 *;
 • Casa La Fe 4 *;
 • Hotel Boutique La Artilleria 3 *;
 • Hotel 3 Banderas 3 *;
 • Casa Del Curato 3 *;
 • Hotel Villa Colonial 2 *.
Отели Картахены

Miejskie restauracje

Smakosze w Kartagenie czekają na prawdziwe wakacje. Lokalna kuchnia to jasna mieszanka europejskich i latynoamerykańskich tradycji, doprawiona niewielkim wpływem afrykańskich potraw.

Najlepsze i najbardziej znane miejsca do zwiedzania w obszarach turystycznych - poza murami Starego Miasta i Bocagrande. Proste jadłodajnie można znaleźć prawie na każdym kroku.

Ресторан в Картахене

Zakupy w Cartagena

Wakacje w Cartagena w Kolumbii są niemożliwe bez zakupów. Przede wszystkim miasto słynie ze wspaniałych produktów szmaragdowych, które można kupić w sklepach jubilerskich Quidad-Amuralyad-Old Town.

Ci, którzy nie boją się tłumów, powinni koniecznie odwiedzić targ Basurto, gdzie można kupić świeże warzywa i owoce, a także skosztować lokalnej kuchni - tu mieszkańcy Kartageny często mają przekąskę.

Pamiątki można kupić w Piazza Santo Domingo, a różne słodycze sprzedawane są w Los Coches.

Рынок Картахены

Jak się tam dostać?

Jeśli spojrzysz na mapę, okaże się, że Cartagena znajduje się dość daleko od Bogota który znajduje się w centralnej części kraju. Jednak nie ma bezpośrednich lotów do Kartageny, więc nadal musisz lecieć z transferami Możesz albo dostać się do Europy, a stamtąd kupić bilet na bezpośredni lot do lotniska Cartagena w Kolumbii, albo polecieć do Bogoty, a następnie wziąć lokalne loty do miejsca docelowego.

Lotnisko Cartagena znajduje się 3 km od miasta, do centrum miasta można łatwo dojechać taksówką lub autobusem miejskim.

Картахена на карте