Kolumbia - Kraj jest jasny i ma specjalny kolor, którego nie można pomylić z niczym, ani zapomnieć. Dzięki swoim cechom terytorialnym, Kolumbia staje się krajem idealnym do rekreacji, ponieważ istnieje wiele parków, gór, wulkany , a także dwie cudowne wybrzeże - Karaiby i Pacyfik.

Kolumbia - Kraj jest jasny i ma specjalny kolor, którego nie można pomylić z niczym, ani zapomnieć. Dzięki swoim cechom terytorialnym, Kolumbia staje się krajem idealnym do rekreacji, ponieważ istnieje wiele parków, gór, wulkany , a także dwie cudowne wybrzeże - Karaiby i Pacyfik. Odpoczynek w Kolumbii można przekształcić w soczystą i fascynującą przygodę, której zdjęcia będą przyjemne do rozważenia w zimowe wieczory.

Kiedy najlepiej wybrać się do Kolumbii?

Warto zauważyć, że w Kolumbii średnia roczna temperatura prawie się nie zmienia. Możesz przyjść o każdej porze roku i cieszyć się cudownymi wakacjami, ponieważ zimy tutaj nie są bardzo zimne (temperatura minimalna + 11 ° С).

Temperatura wody na Karaibach w ciągu roku waha się między + 20 ... + 26 ° C. Wybrzeże Pacyfiku jest trochę zmienne: temperatura wody w oceanie waha się od +18 do +26 ° С.

Pora deszczowa w Kolumbii trwa od września do grudnia. Należy jednak pamiętać, że w niektórych regionach obfite opady spadają w innych miesiącach. Na przykład wschodnia część kraju i wybrzeże Pacyfiku są bardzo deszczowe. Dlatego jest tam bardzo duszno, a przyzwyczajeni do takiej wilgotności powietrza ludzie mogą czuć się bardzo niekomfortowo w tym klimacie.

Inne regiony Kolumbii są mniej wilgotne. Czas od grudnia do połowy kwietnia zwykle mija bez ulewnych deszczy. Ogólnie rzecz biorąc, ten okres jest najkorzystniejszy dla podróży.

Сезон дождей

Wakacje na plaży w Kolumbii

Jak wspomniano powyżej, Kolumbia ma dwa wybrzeża, a każdy z nich jest atrakcyjny dla turystów na swój sposób:

  1. Wybrzeże Pacyfiku ma bardzo wilgotny klimat, a także słynie z pięknej flory i fauny. Temperatura wody oceanicznej jest przyjemna przez cały rok i nadaje się do pływania. Rafy koralowe i niezwykli morscy mieszkańcy przyciągają miłośników nurkowania. Warto zauważyć, że wybrzeże Pacyfiku wyróżnia się silnymi prądami, przypływami i przepływami. Miejsca do pływania powinny być wybierane ostrożnie i lepiej jest preferować plaże hoteli.
  2. Пляж Колумбии
  3. Wybrzeże Morza Karaibskiego jest spokojniejsze, ma łagodny klimat i mniejszą wilgotność. To tutaj takie ośrodki jak Santa Marta , Cartagena , San andres i Opatrzność . Wyróżnia je srebrnoszary, drobny piasek. Karaiby są idealne do nurkowania, ponieważ ma niesamowite zasoby naturalne. Na przykład nurkowanie na Santa Marta jest bardzo interesujące - tutaj można zobaczyć rafy koralowe i zatopiony statek handlowy. Wakacje w Kolumbii w Kartagenie mogą urozmaicić małą wycieczkę łodzią na wyspę Mukura, która uważana jest za wyspę z najlepszymi plażami w dzielnicy. Ponadto wyspa ta jest jak marzenie tropikalnego raju, a jej krajobrazy będą idealne do sesji tematycznych.
Мукура

Naturalne wakacje w Kolumbii

Kolumbia słynie z ogromnej liczby parków narodowych, gdzie można chodzić od rana do wieczora, ale nigdy nie widać wszystkich jego zacisznych zakątków.

Niedaleko miejscowości uzdrowiskowej Santa Marta znajduje się park narodowy Sierra Nevada de Santa Marta. Stąd wzdłuż szlaku można dostać się do Zaginionego Miasta - starej indyjskiej osady, odkrytej na początku XX wieku.

Również w pobliżu Santa Marta znajduje się rezerwat flamingów - wyjątkowe i bardzo piękne miejsce. Park Narodowy Tayrona znajduje się 35 km od Santa Marta.

Jednym z najbogatszych jest park w pobliżu kolumbijskiej stolicy - Bogota . To się nazywa Sierra Macarena , a jego powierzchnia wynosi 640 tysięcy hektarów. Są to głównie górskie lasy strefy andyjskiej.

Сьерра-Макарена

W parku narodowym Los Nevados istnieje pasmo górskie, w centrum którego znajduje się ośnieżony wulkan. To miejsce w Kolumbii jest idealne dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu i sportów ekstremalnych.

Лос-Невадос

Terytorium Amazonii składa się z połowy obszarów chronionych. Wśród parków narodowych tego regionu szczególnie warto zwrócić uwagę Catios. Amakayaku , Araraquara i Rezerwat Biologiczny El Tuparro. Катиос W pobliżu miasta Czarnogóry znajduje się Park Narodowy Kawy - Miejsce, które trzeba koniecznie odwiedzić dla wszystkich miłośników kawy.

Национальный парк кофе

Wakacje w Kolumbii

Dla miłośników turystyki miejskiej Kolumbia jest również idealna, ponieważ miejska część tego kraju jest bardzo kolorowa i interesująca. Architektura kolumbijska łączy w sobie różne style, istnieje wiele ciekawych muzeów i po prostu stare ulice miast, w których każdy kamień oddycha historią.

Колумбия

Oczywiście powinieneś koniecznie odwiedzić stolicę kraju - Bogota . Tutaj możesz odwiedzić kwadratowy bolivar i w Casa de Narino - Rezydencja prezydencka. Również będzie interesujące Muzeum Narodowe Kolumbii i złote muzeum.

Богота

Zasługuje na uwagę i Bucaramanga , które jest również nazywane Miastem Parków, ponieważ na jego terytorium znajduje się ponad 160 stref parkowych! To naprawdę niesamowite połączenie miejskich i naturalnych krajobrazów.

Букараманга

Popayan - miasto założone w XVI wieku i jeden z najpiękniejszych zachowanych przykładów architektury kolonialnej tamtych czasów. Zachowało się wiele pięknych kościołów, a Muzeum Sztuki Kolonialnej jest interesujące.

Попаян

Cali - To trzecie co do wielkości miasto w Kolumbii. Tutaj można zobaczyć Plaza de Toros de Canabelelejo, gdzie odbywają się tradycyjne walki byków.

Кали

Leticia Małe miasteczko na granicy z Brazylią i Peru . Znajduje się w pobliżu Amazonki i jej głównej ciekawe miejsce - Wyspa Małp, dom dla ponad tysiąca osobników różnych gatunków.

Остров обезьян

Zagrożenia turystyki w Kolumbii

Podróżując do tego kraju, należy wziąć pod uwagę niektóre zagrożenia związane z taką podróżą i dbać o nią bezpieczeństwo Na przykład, klimat tutaj jest niezwykły dla Europejczyków, dlatego należy zdecydowanie szczepić się, ponieważ organizm jest pod wpływem stresu ze względu na zmiany klimatu i łatwo można złapać wirusa, należy również zadbać o swoją skórę, ponieważ w lecie słońce Kolumbia jest gorąca i można ją łatwo spalić, nawet nie zauważając.

I, oczywiście, powinieneś ostrożnie pływać w pobliżu koralowców, ponieważ są bardzo ostre i możesz się skaleczyć. Lepiej nie pływać w ogóle w nagromadzeniach koralowców bez garnituru lub przynajmniej bez specjalnych kapci.