Muzeum Narodowe Kolumbia - najstarsze i największe ze wszystkich muzeów w kraju. Znajduje się w stolicy państwa, Bogota . Muzeum składa się z czterech sekcji poświęconych sztuce, historii, archeologii i etnografii.

Trochę historii


Национальный музей Колумбии

Muzeum Narodowe Kolumbia - najstarsze i największe ze wszystkich muzeów w kraju. Znajduje się w stolicy państwa, Bogota . Muzeum składa się z czterech sekcji poświęconych sztuce, historii, archeologii i etnografii.

Trochę historii

Budynek, w którym mieści się muzeum, został zaprojektowany przez duńskiego architekta Thomasa Reeda i początkowo służył jako więzienie.

Ekspozycja muzeum

Podstawą kolekcji przedmiotów sztuki był zbiór ikon, zebranych przez Simona Bolivara. Ponadto można tu zobaczyć dzieła sztuki (obrazy, rysunki, ryciny, rzeźby itp.) Autorstwa mistrzów kolumbijskich i europejskich oraz amerykańskich.

Один из залов, посвященных искусствуОдин из экспонатов музея

Dział archeologiczny poświęcony jest odkryciom dokonanym podczas wykopalisk na terenie Kolumbii. W historycznej części muzeum znajduje się wiele fotografii, przedmiotów należących do znanych osobistości. Tutaj można zapoznać się ze sposobem życia mieszkańców Kolumbii zarówno w okresie przed-latynoskim, jak i kolonialnym, a po nim zobaczyć artykuły gospodarstwa domowego, tradycyjne stroje, naczynia, odrestaurowane wnętrza.

Коллекция серебряных изделийЧасть этнографической выставки

Najsłynniejszy wystawa

Najbardziej znaną i chyba najbardziej popularną wystawą jest kawałek meteorytu, który spotyka się z gośćmi w pierwszej sali. Jego "bracia" - inne części ciała niebieskiego, które spadły na Ziemię - są przechowywane w innych muzeach (także w brytyjskich). Meteoryt można nie tylko zobaczyć, ale także dotknąć, co zazwyczaj oczarowuje najmłodszych gości.

Метеорит - самый известный экспонат музея

Jak odwiedzić Muzeum Narodowe Kolumbii?

Działa codziennie, z wyjątkiem poniedziałków. Cena biletu wynosi około 3 USD. W weekendy wstęp jest bezpłatny, ale nadal musisz skontaktować się z kasjerem i tam dostać bilet. Torby muszą być dostarczone do magazynu; jeśli turysta ma pewne wartościowe rzeczy (na przykład laptopa), będą one koniecznie uwzględnione w ekwipunku.

Aby dotrzeć do Muzeum Narodowego można transmilenio - metro podziemne. Wyjdź na przystanek Museo Nacional.

Вход в музейПри музее работает кафе