Villavicencio jest miastem w Kolumbia , centrum gminy o tej samej nazwie i stolicy departamentu Meta. Miasto nazywa się "bramą do doliny Llanos", ponieważ przechodzi przez ścieżkę łączącą Villavicencio ze środkową częścią Andów. Dziś miasto jest najważniejszym centrum handlowym na równinie Los Llanos, mieście o rozwiniętym handlu i turystyce, charakteryzującym się wysokim tempem wzrostu gospodarczego.

Informacje ogólne

Villavicencio to dość duże miasto: jego powierzchnia wynosi 1330 metrów kwadratowych. km, liczba mieszkańców - nieco mniej niż pół miliona osób. Miasto znajduje się na obszarze rzeki Orinoko, regionu wilgotnych sawann, które żyją w wielu rzekach i strumieniach.

Obfitość traw łąkowych sprawiła, że ​​stał się głównym regionem hodowli bydła w Kolumbii: tu hodowano bydło. W tym obszarze występuje dość wysoki odsetek mieszkańców dzielnicy Villavicencio i jeden ze sławnych atrakcje Miasto jest uważane za kompleks hodowli bydła Catama, położony 7 km od miasta. Co roku w styczniu odbywa się ogólnopolska wystawa i sprzedaż bydła. Oprócz hodowli zwierząt podstawą gospodarki miasta jest produkcja ropy i rolnictwo.

Klimat

Klimat w Villavicencio jest ciepły i wilgotny (średnia wilgotność - 80%). Temperatura w ciągu roku praktycznie się nie zmienia: zimą powietrze ogrzewa się do +28 ° С, latem - do +30 ° С. Miasto leży głównie na równinie rozciągającej się od Andów. Bliskość podnóża określa obecność porannej i wieczornej bryzy. Temperatura w nocy różni się od dnia o około 10 ° C.

Pora sucha trwa od września do grudnia. Czas od grudnia do marca można nazwać "umiarkowanie deszczowym", a najwięcej opadów przypada na okres od kwietnia do sierpnia. Roczna stawka wynosi około 3900 mm opadów.

Zabytki Villavicencio

Niedaleko miasta znajduje się Park Narodowy Sierra de la Macarena co pod względem różnorodności flory zajmuje 1. miejsce w Kolumbii. Jego główna atrakcja - rzeczny cano-kryształ lub Rzekę Pięciu Kolorów, która otrzymała ten przydomek dzięki niesamowitym kolorom, w których jego wody są barwione przez algi Macarenia clavijera.

Каньо-Кристалес, или Пятицветная река

Przed świątynią znajduje się główny plac miasta i Park Libertadores, który ma zabytki Bolivara i Santander.

Z innych ważnych zabytków miasta, należy zwrócić uwagę na:

 • statua Chrystusa Cristo Reya ; u jego stóp znajduje się taras widokowy, z którego roztacza się piękna panorama Villavicencio;
 • Dom Kultury Jorge Gaitan , w którym mieści się biblioteka publiczna, szkoła artystyczna, kino;
 • park im. Rodrigo Arenasa Betancourta , w którym znajduje się pomnik założycieli stanu Los Fundadores;
 • Park La Vida , który jest dużym kompleksem sportowym;
 • los Caídos en Acción - pomnik poświęcony kolumbijskim wojownikom, którzy oddali życie za kraj;
 • muzyczna fontanna Caño Cristales , nazwana na cześć Pięciu Kwiatów;
 • plac o imieniu Antonio Villavicencio , bojownika o niepodległość Kolumbii, po którym miasto ma swoją nazwę;
 • Biopark Ocarros .
Музыкальный фонтан Cano Cristales

Wakacje w mieście

Każdego roku w Villavicencio są:

 • Kolumbijski Festiwal Piosenki;
 • Międzynarodowy Festiwal Joropo - taniec tradycyjny dla Kolumbii i Wenezueli (zwany także "tańcem równiny Los Llanos").

Przyjmuje konkursy miejskie i sportowe: co roku odbywa się tutaj Międzynarodowa Konwencja Coleo - turniej w Koleo, sport typowy dla Ameryki Łacińskiej, w którym uczestniczą kowboje-liananos.

Ежегодный чемпионат по колеоФестиваль джоропо

Gdzie się zatrzymać?

W Villavicencio branża turystyczna rozwija się dość szybko. W mieście bez problemów można znaleźć przyzwoity poziom mieszkania w różnych kategoriach cenowych. Najlepsze hotele można nazwać:

 • 5 * Hotel Campestre El Campanario;
 • 5 * GHL Hotel Grand Villavicencio;
 • 4 * Brizantha Hotel Campestre;
 • 3 * Hotel Boutique Armoni;
 • Hotel Hacaritama Colonial.

Tych, którzy szukają tańszych mieszkań będą odpowiednie schroniska, z których najbardziej popularne są uważane za Hostel Forastero i Arrendajos.

Brizantha Hotel Campestre

Kawiarnie i restauracje

Miasto ma wiele kawiarni i restauracji. Smacznie i niedrogo można jeść w tych instytucjach:

 • Restaurante 180 Grados;
 • Lupe Antojitos Mexicanos;
 • Pastamore;
 • AMARA Alimentación Consciente;
 • Iskaparrilla.

Możesz spróbować najlepszych w deserach Villavicencio w kawiarni Frutilandia. A z restauracji dla smakoszy na pierwszym miejscu należy zauważyć Bastimento i Restaurante Neruda Poesia en la Cocina.

В ресторане Restaurante 180 Grados можно поесть вкусно и недорого

Zakupy

Miasto ma kilka dużych centrów handlowych, z których najpopularniejszymi są Primavera Urbana i Centro Comercial Llanocentro. Jest tu kilka rynków. Na przykład w Llanabastos-CEMERCA można kupić produkty, w tym świeże warzywa i owoce.

Primavera Urbana - крупный торговый центр в городе

Interesujące fakty

W 2015 roku, zgodnie z usługą nawigacji Waze, Villavicencio został zwycięzcą w nominacji "Najdłuższe korki na świecie", wyprzedzając takie miasta, jak Londyn, Mediolan, Moskwa, Dżakarta Nowy Jork.

В 2015 году город занял первое место по автомобильным пробкам

Jak dostać się do Villavicencio?

Od Bogota Możesz pojechać w ciągu około 3 godzin i 15 minut. - Odległość między miastami na autostradzie (droga nr 40) wynosi tylko 125 km. Na trasie znajdują się płatne witryny.

Villavicencio ma własne lotnisko; Znajduje się w granicach miasta i nazywa się La Vanguardia. Lotnisko jest komercyjne, służy nie tylko Villavicencio, ale także całemu departamentowi: loty krajowe z Bogoty, Medellin , Puerto Carreno, Inirida, La Macarena, Mitu, Yopal. Z samolotów Bogota latać tu raz dziennie, lot trwa 1 h. 10 min.

Аэропорт