Stolica każdego państwa jest często bardzo interesująca dla turystów, ponieważ jest to zazwyczaj centrum kulturalne i handlowe kraju. Miasto Dżakarta w Indonezja nie jest wyjątkiem. Zobaczmy, co czeka gości odwiedzających to miejsce.

Informacje ogólne

Data założenia miasta z imieniem Sunda Kelap jest uważana za 1527. Do 1619 roku Dżakarta była nazywana Jayakarta, a do 1942 roku była Batavią. Na mapie świata Dżakarta znajduje się na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy Jawa, w miejscu, gdzie rzeka Chilivung wpada do Morza Jawajskiego. Powierzchnia Dżakarty wynosi 664 metrów kwadratowych. km, a populacja megalopolis to prawie 10 milionów ludzi. Główną część mieszkańców stolicy reprezentują Jawajczycy, Chińczycy i Hindusi. Rupia indonezyjska jest walutą Dżakarty, podobnie jak kraj jako całość.

Джакарта на карте мира

Prawie 90% ludności Dżakarty mówi po angielsku, chociaż mówią po indonezyjsku, bahasa. Dżakarta to z jednej strony biedne dzielnice, hałaśliwe ulice i niekończące się korki uliczne, z drugiej - nowoczesna metropolia z drapaczami chmur, muzeami i centrami handlowymi. Goście stolicy znajdą przytulne plaże pieszczony przez słońce, przybrzeżne klify obmywane przez szalejące fale, gęste lasy tropikalne i niesamowite sady. W Dżakarcie na pewno będzie chciał wrócić.

Ночная Джакарта

Klimat

Położenie Dżakarty w strefie klimatu podrównikowego sprawia, że ​​miasto to cieszy się popularnością wśród turystów przez cały rok. W pozostałych miesiącach panuje wyraźne suche lato i raczej deszczowa pogoda. Średnia roczna temperatura w Dżakarcie wynosi + 28 ° C. Ilość opadów jest dość duża - do 400 mm w zimie i około 80 mm w lecie. Turystyka w Dżakarcie kwitnie w porze suchej, która trwa od kwietnia do października. Wysoka wilgotność występuje w listopadzie i lutym, kiedy do miasta docierają silne monsuny.

Природа Джакарты

Co zobaczyć w Dżakarcie?

To miasto ma bogatą i długą historię. Został kilkakrotnie zniszczony i ponownie odbudowany, ale wciąż w Dżakarcie pozostało wystarczająco dużo osób atrakcje Słynne dla całej Indonezji:

  1. Stare Miasto. Historyczna część Dżakarty znajduje się na północy. Znaczna uwaga turystów przyciąga Plac Fatahilla stare działo Si Yago uważany za symbol płodności kobiety.
  2. Główne atrakcje miasta. W stolicy Indonezji w dniu Plac Medan Merdeka jest ustawiony Pomnik narodowy - symbol niezależności kraju. Wysokość tego budynku wynosi ponad 130 m, a na samym jego końcu znajduje się złota konstrukcja. Oprócz niego, tutaj możesz zobaczyć Pałac prezydencki gotycki katedra w Dżakarcie , Muzeum Narodowe i galeria z Indonezji .
  3. Национальный монумент
  4. Istiqlal . Indonezja jest krajem wielonarodowym, ale większość stanowią muzułmanie. Nic więc dziwnego, że największy meczet w Azji został zbudowany w Dżakarcie, gdzie jest ich wiele świątynie inne denominacje.
  5. Kraj w miniaturze. Aby zapoznać się ze wszystkimi prowincjami Indonezji, zaleca się odwiedzić park etnograficzny Taman Mini ".
  6. Zoo Raghunan - ma duże zapotrzebowanie wśród gości Dżakarty. Położone na południu miasta, jest domem dla aż 270 gatunków zwierząt.
  7. Muzea. W Dżakarcie otwartych jest wiele interesujących muzeów:

Rozrywka i rekreacja

Prawie wszyscy turyści przyjeżdżający do Indonezji po raz pierwszy odwiedzają Dżakartę, ponieważ tutaj się znajduje Międzynarodowy port lotniczy Soekarno-Hatta i port, ale nie pozostań w nim długo. Wynika to z faktu, że nie jest to miejscowość turystyczna ani wypoczynkowa. Południowa Dżakarta cieszy się dużą popularnością wśród odwiedzających Dżakartę, oprócz centralnych i zachodnich gmin, w których zlokalizowana jest większość atrakcji. Istnieje wiele centrów handlowych, w których można iść na zakupy.

Пляжный отдых

Wakacje w Dżakarcie to przepiękne plaże, morze fascynujące wycieczki i tętniące życiem nocne życie. Ci, którzy chcą się opalać i pływać, idą do Tysiąc wyspiarskich dzielnic położony w pobliżu Dżakarty w Zatoce Morza Jawajskiego. Tutaj możesz również zrobić nurkowanie i windsurfing . W Dżakarcie znajduje się Ankol Dreamland - największy park rozrywki Wyspy Java . To miejsce skupia się na wakacjach rodzinnych i zawiera wiele ciekawych atrakcji, park wodny, akwarium, kina, centra spa, restauracje i kluby nocne.

Туристическая Джакарта

Zakwaterowanie i zakwaterowanie

Jest wiele hoteli, w których możesz nocować w Dżakarcie. Najczęściej turyści wybierają obszar Jalan Jax, ponieważ większość lokalnych hoteli znajduje się w pobliżu muzeów, placu Merdeka i centrów handlowych. Podróżni w Dżakarcie zawsze mogą wybrać wygodny hotel i tani hostel lub pensjonat. Nocleg w elitarnym hotelu będzie musiał zapłacić od 35 $ do 110 $, a pensjonat będzie kosztował kilka razy taniej - od 15 $ do 25 $ za noc. Najpopularniejsze hotele to Morrissey Serviced Apartment, The Akmani, Kosenda Hotel i Artotel Jakarta Thamrin.

Один из отелей города

Kuchnia i restauracje

Nikt nie będzie głodny w Dżakarcie, ponieważ nie ma problemu z różnorodnością jedzenia. Dla turystów jest dostępna absolutnie każda kuchnia świata. Warto jednak pamiętać, że Indonezyjczycy lubią dodawać do potraw mnóstwo przypraw. Restauracje Bottega i Sana Sini Restaurant - to prawdziwy świat egzotyki. Tutaj możesz spróbować żabich udek, pieczonej szarańczy i płetw rekina. W Bakmi GM, Sate Padang Ajo Ramon i Correlate możesz delektować się smażonymi bananami, marynowanymi owocami mango lub młodymi pędami bambusa. Pomimo faktu, że Indonezja jest powszechnie uważana za kraj muzułmański, w wielu restauracjach w Dżakarcie istnieje alkohol.

В ресторане Bottega

Zakupy

Dzięki ogromnej liczbie centrów handlowych zakupy w Dżakarcie stają się świetną rozrywką dla większości turystów. Tutaj nie można nawet szukać konkretnego kompleksu handlowego, ale dowiedzieć się w recepcji, gdzie znajduje się najbliższy. Asortyment jest prawie taki sam wszędzie. Owoce, tradycyjne wyroby rzemieślnicze i pamiątki najlepiej kupować na ulicznych targowiskach, ceny będą znacznie tańsze. Dobry wybór antyków, biżuterii i biżuterii prezentowany jest w Centrum Gem w Dżakarcie. Jeśli chcesz kupić elektronikę i sprzęt AGD, odwiedź Centrum handlowe Ambassador.

Шопинг в Джакарте

Usługi transportowe

Dżakarta ma przewagę nad innymi miastami archipelagu dzięki dobrze rozwiniętemu systemowi publicznemu transportu . Autobusy miejskie i międzymiastowe kursują regularnie. Popularne wśród mieszkańców są trzykołowe motorowery, które tutaj nazywają się bajajis i małe stare minibusy - bmo. Turyści często korzystają z usług taksówkowych. Połączenie kolejowe powstaje tylko na wyspie Jawa, a Dżakarta znajduje się na głównym skrzyżowaniu dróg i autostrad. Zaskakująco, w tak megalopolis nie ma metra jak w Dżakarcie. Otwarcie metra planowane jest dopiero w 2019 roku.

Местный транспорт

Jak dostać się do stolicy?

Do podróży do Jakarty dla Rosjan Nie jest to wymagane, pod warunkiem, że turyści przebywają w mieście nie dłużej niż 30 dni. Nie ma bezpośrednich lotów z Rosji, trzeba będzie latać z dokowania w Singapur , Abu Dhabi , Bangkok lub Stambuł. Najłatwiejszymi lotami są linie lotnicze, takie jak Singapore Airlines, Garuda i Transaero. Bramą powietrzną do stolicy jest międzynarodowe lotnisko Soekarno-Hatta, a niewielki terminal Halim jest używany do lotów krajowych. Z lotniska do centrum Dżakarty można dojechać zarówno publicznie transport i taksówką.

Аэропорт Халим

Turyści przybywający do Dżakarty często są zainteresowani tym, jak dostać się do Dżakarty Denpasar na wyspie Bali. Najwygodniejszym i najtańszym sposobem jest latanie na jednej z lokalnych tanich linii lotniczych, ponieważ podróż autobusem potrwa około 12 godzin. Z Dżakarty często docierają turyści Wyspa Lombok korzystając z usług lokalnych touroperatorów. Lot ze stolicy na wyspę zajmuje tylko 30 minut. Ponadto popularny urlop w starym Miasto Yogyakarta . Z Dżakarty do Yogyakarty można dostać się pociągiem, samolotem (45 minut lotu) lub autobusem (około 8-9 godzin).

Международный аэропорт Джакарты