Indonezja słynie nie tylko z tego kurorty i centra turystyczne. Istnieją również autentyczne miasta, które zachwycają podróżnych egzotycznymi kultura i prawie dziewiczy charakter. Wśród nich - miasto Jayapura - stolica prowincji Papua.

Położenie geograficzne i klimat Jayapura

Terytorium miasta rozciąga się między dolinami, wzgórzami, płaskowyżami i górami. Jayapura znajduje się na wybrzeżu Zatoki Yos Sudarso na wysokości 700 m nad poziomem morza. Jego powierzchnia wynosi 94 tys. Hektarów i jest podzielona na pięć regionów (północ, południe, heram, abepure, muara-tami). Jednak tylko 30% terytorium jest zamieszkałe, reszta to lasy i bagna.

Historia Jayapury

W latach 1910-1962. Miasto nosiło nazwę Holland i było częścią holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej. Podczas drugiej wojny światowej Jayapura był okupowany przez wojska japońskie. Wyzwolenie miasta nastąpiło dopiero w 1944 r., Aw 1945 r. Przywrócono tu pracę administracji holenderskiej.

W 1949 r. Indonezja uzyskała suwerenność, a Jayapura stał się centrum indonezyjskiej prowincji. Następnie miasto zostało przemianowane na Sukarnopur. Obecna nazwa Jayapura otrzymała dopiero w 1968 roku. Przetłumaczone na sanskryt oznacza "miasto zwycięstwa".

Представители коренного населения Джаяпуры

Atrakcje i atrakcje w Jayapura

Bogata historia i położenie geograficzne nałożyły literówki na kulturę i życie tego indonezyjskiego miasta. Nizinna część Jayapura, położona u wybrzeży, służy jako centrum biznesowe i administracyjne.

Głównymi atrakcjami miasta są:

 • Targ Hamadi Souvener;
 • miejski plaże Base-G i Harlem Beach;
 • Jayapura City Hill;
 • Sentani Lake.

Przyjeżdżając do Jayapury, możesz udać się do muzeum antropologicznego, zlokalizowanego na lokalnym uniwersytecie. Tutaj eksponowane są eksponaty, opowiadające o historii plemienia Asmat i osobliwościach prymitywistycznej sztuki.

Miłośnicy przyrody powinni koniecznie odwiedzić jezioro Sentani, położone na wysokości 73 m npm. Przez wiele stuleci plemię Sepików żyło w okolicy, której członkowie zajmują się malowaniem kory i robieniem drewnianych figurek.

Zwolennicy wakacji na plaży z pewnością docenią piękno plaży Tanjung Ria, położonej 3,5 km od Jayapury. Trzeba tylko zauważyć, że w wakacje i weekendy są tutaj zatłoczone.

Пляж Base-G в Джарапуре

Hotele Jayapura

W tym prowincjonalnym miasteczku nie ma wielkiego wyboru. hotele Ale te, które są dostępne, mają dogodną lokalizację i wysoki poziom komfortu. Wiele z nich ma bezpłatny dostęp do Internetu, parking i śniadanie.

Największe hotele w Jayapura to:

 • Swiss-Belhotel Papua;
 • Grand Abe;
 • Aston Jayapura Hotel;
 • Front One Hotel;
 • Grand Allison.

Koszt zakwaterowania w tym indonezyjskim mieście wynosi około 35-105 $ za noc.

Отель Swiss-Belhotel Papua, Джаяпура

Restauracje Jayapura

Indonezja to ogromne państwo wyspiarskie, w którym żyją przedstawiciele różnych narodowości i wyznania. Dlatego nic dziwnego, że cała ta różnorodność znalazła odzwierciedlenie w jej kuchni. Bliskość morza i sprzyjający klimat wpłynęły również na kształt jego kulinarnych tradycji. Podobnie jak w innych regionach Indonezji, owoce morza, ryż, wieprzowina i świeże owoce dominują w kuchni Jayapura.

Aby spróbować tradycyjne dania indonezyjskie dostępne w następujących restauracjach w mieście:

 • Pit's Corner;
 • Rumah Laut;
 • Yougwa;
 • Rumah Makan Antariksa;
 • Lesehan Atas Laut i in.

Niektóre hotele mają własne restauracje. Tutaj możesz zamówić tradycyjne dania indonezyjskie, a także spróbować dań kuchni indyjskiej, chińskiej, azjatyckiej, a nawet europejskiej.

Ресторан в отеле Yasmin, Джаяпура

Zakupy w Jayapura

Główną rozrywką mieszkańców i turystów są zakupy. Żadne inne miasto w Indonezji nie ma tak charakterystycznych rynków jak w Jayapura. Dotyczy to przede wszystkim rynków pamiątek, na których reprezentowana jest ogromna różnorodność produktów wszystkich narodów Papui. Tutaj możesz kupić :

 • rzeźbione drewniane figurki różnych plemion;
 • sztylety kości;
 • kamienne osie;
 • obrazy wyrzeźbione na korze drzew;
 • masek rytualnych.

Innym niezwykłym produktem na rynkach Jayapura są kurczęta malowane w szerokiej gamie kolorów. Oprócz tych egzotycznych pamiątek, można kupić świeże owoce morza i ryby, owoce i inne produkty.

Сувенирный магазин Hamadi Souvener Market, Джаяпура

Transport w Jayapura

Najprostszym sposobem poruszania się po mieście są motocykle, które można wypożyczyć. Publiczne transport reprezentowane przez małe taksówki i minibusy. Mimo to Jayapura jest największym węzłem komunikacyjnym Indonezji. A wszystko to dzięki portowi morskiemu, który łączy miasto z innymi regionami kraju, a także z sąsiednimi państwami.

W 1944 r. Otwarto w pobliżu Jayapura lotnisko Sentani, który był pierwotnie używany do celów wojskowych. Teraz samoloty lądują i startują, z którymi się łączą Dżakarta i Papui-Nowej Gwinei.

Улица в Джаяпуре

Jak dostać się do Jayapury?

Aby zapoznać się z tym cichym oryginalnym miastem, musisz udać się na wyspę Nowej Gwinei. Jayapura znajduje się 3700 km od stolicy Indonezji w prowincji Papua. Z Dżakarty można dostać się samolotem lub samochodem. Jednak w tym drugim przypadku konieczne jest spędzanie czasu na promie. Kilka razy dziennie z lotniska w stolicy latają linie Batik Air, Lion Air i Garuda Indonesia. Biorąc pod uwagę transfery, lot trwa 6,5 ​​godziny.

Аэропорт Джаяпуры (Jayapura Sentani Airport)

Autoturystyki powinny poruszać się w kierunku Jayapury wzdłuż dróg Tj. Priok, Jl. Cempaka Putih Raya i Paliat. Ta trasa obejmuje odcinki promowe i płatne.